Onyekuru vs Garry vs Bruma? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Onyekuru vs Garry vs Bruma?

En iyi hangisiydi ( performans olarak )

• Bruma

Kullanılan: 101 31.8%
  • Onyekuru

Kullanılan: 173 54.4%
  • Garry Rodrigues

Kullanılan: 45 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    318
Her biri ayrı ayrı çok iyi kanat oyuncularıydı STSL şartlarında durdurulmaları imkansız gibiydi bu adamların. Ama yetenek bakımından Bruma'yı diğer ikilisiyle kıyaslamam Bruma çıktığı dönemde Pogba ile birlikte altın çocuk olarak görülüyordu Fatih Terim döneminde dikiş tutamamış olması sonrasında yaşadığı ağır sakatlık Sociedad'a kiralandığı dönem vs. onun olması çok uzun sürdü ama Bruma başka bir oyuncuydu

Onyekuru bu adamlara bakarak daha total bir oyuncuydu nerede durması gerektiğini biliyordu, bitiriciliği vardı özellikle şampiyonluk yolunda rakiplerimizle oynadığımız her maçta gol atmış olmasıyla, sezonun ilk yarısında hiç kendi mevkisinde oynamamış olmasına rağmen 16 gol 6 asistlik katkı verdi Lig+Kupa maçlarında

Rodrigues ise bu ikili kadar yetenekli değildi belki ama daha saf kan bir kanat oyuncusuydu

Mesele bu adamların hangisinin daha iyi olduğu değilde son yıllarda her biri kendi döneminin yıldız oyuncusu olan oyunculardı şimdi bu adamları gönderip neden kanatlarımızı Feghouli-Babel ikilisi ile kurduk ?

Kesinlikle onyekuru.Hem 22 yaşında hem de bitirici.Geçen sezon baya kötu oynadığı bir ilk devreden sonra toplamda 20 gol katkısı yaptı.İddia ediyorum sistemi oturmuş bir takıma onyekuruyu yerleştirin 20 tane gol atar.6 7 tane de attırır.

Onyekuru-Bruma ikisini de sezon sonuna kadar kiralayalım.Hem takımı ligi tanıyan isimler hem de istediğimiz tarzda oyuncular.

Bruma ilk geldiği dönemi hatırlıyorum 18 yaşındayken 4-5 çalım arka arkaya atabiliyordu sonrasında Terim gitti Mancini geldi Bruma'da gölge de kaldı üstüne sakatlandı acaba Terim gitmeyip Bruma kalsa ne seviyelere çıkabilirdi onu merak ediyorum.

Top ayağındayken çalım atabilen, savunma arkasına koşu gösteren oyuncu bu sistemsiz takımın elzem unsuru gibi görünüyor, hiç öyle olduğunu düşünmüyordum, daha doğrusu ummuyordum ama öyle. Babel-Feghouli gibi adamlarla iyi bir pas takımı olacağımızı umduk ama sistemimiz sadece ''topu şişirmeyin ha''dan ibaret olduğu için sahaya düşünceler yansımadı. O yüzden ikinci yarı bu ülkenin panzehiri olarak biraz beyinsiz ama hızı tartışılmaz bir kanada güvenmek durumundayız. Bitik Garry'nin bile 5 gole direkt katkı yaptığı ligde sağlıklı bir Onye de illa ki bir kez daha fark yaratacaktır.

Yahu Garry beyinsizin teki hatta ilk sattigimizda yazmistim sadece bir.senesi var iyi orda top yapti iste bize gelme ihtimali oldugunda da aman demistim,iyi ki fenere gitti,arada bir iki iyi mac cikarir o kadar. Bruma beklentimi karsilamadi,Onye acik ara onde ama hicbiri bir Keita degil benim icin

Hangisi iyiydi ile hangisi faydalıydı farklı şeyler. Bruma diğerlerinden kıyas kabul etmeyecek kadar iyi blr futbolcuydu. Fakat takım oyuncusu olamadığı için Onyekuru daha faydalı oldu. Hangisi geri gelsin derseniz ben yine adam eksiltebilen, çizgiye inebilen Bruma derim. Bir Messi olamayacağını anlayıp burnu sürtülmüştür.

En yeteneklisi Bruma'ydı. Oyun zekası en iyi olan açık farkla Onyekuru. Garry Rodriguez'in ise çok özel meziyetleri olan oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Hızlı, ceza sahasına girmekten çekinmeyen bir oyuncu olmasına rağmen kilit pasları atacak vizyon ve oyun zekasına sahip değildi. "İçe çek şut vur" numarası Türkiye liginde çözüldükten sona fazla esprisi de kalmadı.

Üst Alt