operatörlerin akk yerine kota sistemine geçmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

operatörlerin akk yerine kota sistemine geçmesi

internet hizmeti sağlayan operatörlerin uyanıklığına konu olan olay.

bilindiği gibi btk'nın kararı sonrası 1 mayıs itibariyle akk ile ilgili bazı iyileştirmeler olacağı kesinleşmişti. akk sonrası paket hızına göre değişken hız verilmesi, 02.00-08.00 arası akk sayılmaması v.s.

bunun üzerine kablonet ve süperonline, tüm bayilerine bayi iletişim kanalı üzerinden bir duyuru yapmış. bu duyuruda kotalı paketlerin de olduğu yeni paket listesi bildirilmiş. bu duyuruya göre yeni aboneler mevcut fiyatlı olan paketlerde kotalı hizmet alacak kota aşımı yapılırsa ek ücret ödenecek. kotasız paketlerin ismi ise akıllı paket olarak değişmiş maksimum hızlar düşürülmüş ve saat aralığına göre paket hızında kısıtlama yapılacak. son olarak 25 mbit 90 tl, 50 mbit 140 tl'lik akk'siz ve kotasız paketler eklenmiş. duyurulan paketler bu şekilde, şu an yeni abonelikler için geçerli gibi dursada ilerleyen dönemde mevcut abonelerin de bu paketlere geçişe zorlanmayacağının garantisi yok.

kablonette de benzer bir sistem için bayilere duyuru yapılmış. türk telekomdan gelen bir haber yok şimdilik. fakat ellerini ovuşturduklarını tahmin edebilirsiniz.

kota sistemi nedir, akk ile aynı değil mi?

kota sistemi akk öncesinde uygulanan zımbırtı. kota'yı geçtiğinizde kota aşım ücretlendirmesi yapılıyor. ya aştığınız kadarını ödeyeceksiniz yada fahiş fiyatlarla ek kota satın alacaksınız.

Ekşide gördüm şimdi Allah belanızı versin şerefsizler.

Hay sizin düzenlemenizi seveyim. Güya AKK kalkacaktı şimdi bir de kota gelecek ulan bu devirde kotalı internet mi olurmuş sizin yapacağınız işin

Kablonet dahada sıcmıs batırmış.10 mbit sınırsız kota 70 lira.Ulan o verdiğin leş hıza aylık istediği para resmen soygun.

Vallahi imza attiginizda size taahhut edilen nedir.
Atiyorum bana 50 mbit 75gb akk tv hizmetiyle 63tl.
Maksimum %10hizmet bedeli artirir ki o bile fazla ve ayni hizmeti vermek zorunda ha vermedigi an tuketici hakem heyetine gider basvurumu yaparim. Acimayin bu heriflere gidin sikayet edin.

Ronaldoya gitsin reklam yaptirsinlar ama
34d84d1e8668b89527925022bd06dd76.jpg

Maksimum %10hizmet bedeli artirir ki o bile fazla ve ayni hizmeti vermek zorunda ha vermedigi an tuketici hakem heyetine gider basvurumu yaparim. Acimayin bu heriflere gidin sikayet edin.

Bu uygulama zaten taahhutu olanlar için geçerli değil.Mesela ben mart 2017 de 50 mbit hız 75 gb akk olan hizmete girdim.2019 a kadar aynı şekilde alacağım.1 mayıs 2017 den sonra yeni gelecek üyeler için yapmış herifler.Akılları sıra devletin getirdiği yeni sistemi bu şekilde delmeye çalışmışlar.

Son düzenleme:
Bu uygulama zaten taahhutu olanlar için geçerli değil.Mesela ben mart 2017 de 50 mbit hız 75 gb akk olan hizmete girdim.2019 a kadar aynı şekilde alacağım.1 mayıs 2017 den sonra yeni gelecek üyeler için yapmış herifler.Akılları sıra devletin yeni kota sistemini bu şekilde delmeye çalışmışlar.
Sencr mevcut abonelere dokunmazlar mi. Ay yanlislik oldu die bir suru sey yapacaklar kopmalardan tutunda hizlarin yine 3 mbitlerde gezmesine kadar. Keza bize fiyat olarak zorlayacaklar cogu kisi aman ne olacak 10 liradan diyecek kabul edecek

Ha yeni aboneler icin yapiyorlarsa ayaklarina kursun sıkmaktir bu kimse gidip internet baglatmaz.

Son düzenleme:

Muhtemelen imzalanılan sözleşmelerde ona uygun bir madde vardır zaten. Kampanya veren zorunlu şartlarda kampanyada değişikliğe gitme hakkı saklıdır vs gibi. Bir bok olmaz yani

Sencr mevcut abonelere dokunmazlar mi. Ay yanlislik oldu die bir suru sey yapacaklar kopmalardan tutunda hizlarin yine 3 mbitlerde gezmesine kadar.

Ha yeni aboneler icin yapiyorlarsa ayaklarina kursun sıkmaktir bu kimse gidip internet baglatmaz.

Öle bir şey olursa dediğin gibi her türlü şikayeti yaparım.Milleti salak yerine koymayı bıraksın it sürüleri.

Muhtemelen imzalanılan sözleşmelerde ona uygun bir madde vardır zaten. Kampanya veren zorunlu şartlarda kampanyada değişikliğe gitme hakkı saklıdır vs gibi. Bir bok olmaz yani
Kampanyada degisiklige gitme hakki olmaz sadece fiyatta giderler o da asagi yukari bellidir. Yoksa her operator yazsin haklarimiz saklidir 24 ay sozlesmeyi kapinca 25mbit kotaya dusurdum seni. Onlar cakalsa azda olsa bu ulkede tuketici hakkini haklari savunan birimler var

AKK kalkıyor diye seviniyordu millet şimdi daha beter bir uygulama getirmişler :D Devletin kendi kurumları da özel sektör firmaları da alayı soyguncu bunların. Mümkün olsa da keşke hiçbirini kullanmak zorunda kalmasak. Lakin neden şaşırıyoruz onu anlamıyorum. Terör saldırısı olan semtlerden olay anında uzaklaşmaya canını kurtarmaya çalışan insanlara 500 TL verirsen arabaya alırım yoksa almam diyen şark kurnazı taksicilerin olduğu bir memleket burası. Millet canının derdindeyken milleti nasıl kazıklarımın hesabını yapan zihniyetin hakim olduğu bir ülke burası. O yüzden hiçbir olay şaşırtmıyor beni.

Hepsi böyle bir düzenlemeye gitse bile güçlü firmalara 90 tl ve 140 tl tutarında kotasız uygulamalara gidecektir. Burada tabii olay bütçene göre kullanıma geliyor.

Üst Alt