Oppo Find X3 Pro Tanıtıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oppo Find X3 Pro Tanıtıldı!

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, beklenen yeni akıllı telefonu Find X3 Pro'yu tanıttı. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor?​

Oppo, Find X3 Pro modelini online olarak düzenlediği global etkinliğinde tüketicilerle buluşturdu. 8,26 mm inceliğe ve 193 gr ağırlığa sahip olan Find X3 Pro, cebe kolayca sığan bir telefon ve tutuşu kolay. Akıllı telefon IP68 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor.
Mavi renkteki Find X3 Pro, %85 oranında ışık geçirmezlik seviyesine hassas bir şekilde sabitlenmiş parlama önleyici mat bir kaplamayla birlikte geliyor. Kameraların etrafına yerleştirilen çift tonlu saten kaplama da önemli bir detay. Cihazın parlak Siyah renkli modeli de bulunuyor.
3216x1440 ekran çözünürlüğüne sahip 6,7 inç genişliğindeki ekranla gelen telefon, Mutlak 10 bit Renk Yönetim Sistemi'nden güç alıyor. Kristal netliğinde 525 PPI piksel yoğunluğuna ve 1300 nitlik parlaklık değerine sahip Find X3 Pro, keskin ve parlak görüntü sunuyor. 5.000.000:1 kontrast oranıyla görüntülenen tonlar ile birlikte Find X3 Pro'nun ekranı 0,4 JNCD renk doğruluğu derecesine ve A+ DisplayMate sertifikasına da sahip.
Oppo Find X3 Pro tanıtıldı İşte öne çıkan özellikleri

Gücü verimli kullanan LTPO OLED paneli sayesinde, Find X3 Pro'nun ekranı 5 ∼ 120Hz aralığında uyarlanabilir yenileme hızı sağlayabiliyor. İster çok oyunculu bir oyunda olun, ister sosyal medya akışınızda gezinin veya bir e-kitap okuyun, Find X3 Pro'da görüntüler kayıp akarken aynı zamanda güç tasarrufu da sağlanıyor.

Kamera

DSLR'lerden esinlenen Find X3 Pro, geniş ve ultra geniş olmak üzere iki lens arasında geçiş yapmak istediğinizde sizi daha küçük bir sensör kullanmaya zorlamıyor. Find X3 Pro'nun geniş ve ultra geniş kameralarının her ikisinde de Sony ile ortak geliştirilen IMX766 50MP sensör bulunuyor. Kameralar yüksek çözünürlüğü akıllı otomatik odaklama ve 4 cm makro odak mesafesiyle birleştiriyor.
Find X3 Pro, 60x zoom yapabilen Microlens ile gelirken, bu özelliklere ek olarak, milyar renkli 4K 10 bit video kaydı da yapabiliyor.

Yeni Qualcomm Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan ve 2,84GHz'e kadar CPU hızları sunan 64 bit sekiz çekirdekli yonga seti ile dikkat çeken Find X3 Pro, selefine göre yüzde 25 performans artışı sunuyor. Find X3 Pro'nun soğutma sistemi cihazın sıcaklığını düşürürken Adreno 660 GPU, grafik oluşturmada yüzde 35'lik bir performans iyileştirmesi sağlıyor. �

Batarya

Find X3 Pro'da 4500 mAh büyüklüğünde bir pil yer alıyor. SuperVOOC 2.0 hızlı şarj ile sadece 10 dakikada yüzde 40 şarj olan Find X3 Pro, 30W AirVOOC kablosuz hızlı şarj ile sadece 80 dakikada yüzde 100'e kadar güç sunuyor. Ayrıca, 10W ters kablosuz şarjla gücünüzü paylaşabilirsiniz. TÜV Rheinland Sertifikalı Güvenli Hızlı Şarj Sistemi ile hızlı bir şekilde güç sağlayabilirsiniz.

ColorOS 11.2
Oppo'nun arayüzü ColorOS 11.2, Google'ın Android 11 işletim sistemiyle bir araya gelerek Google Play Store'a ve 3 milyondan fazla uygulamaya tam erişim sunuyor.
Kullanıcısına göre özelleştirilebilen ColorOS 11.2, parlak ve açık bir mod ya da seçkin bir karanlık mod seçimini size bırakacak şekilde tasarlandı. Hızlı ve hassas ekran altı parmak izi sensörüyle Find X3 Pro'nun kilidini biyometrik olarak açarken sık kullandığınız kısa yollara Hızlı Başlatma uygulamalarıyla erişebilirsiniz. Ekranı sağdan içeri kaydırarak daha da özelleştirilebilir seçenekler sunan Kenar Çubuğu'na ulaşabilirsiniz.

Android 11 ve ColorOS 11.2'nin güncel gizlilik özelliklerine sahip Find X3 Pro, kullanıcılara bilgileri üzerinde daha fazla kontrol imkanı tanıyor. İş ve kişisel yaşamı ayırma konusunda ise Çoklu Kullanıcı uygulaması sayesinde akıllı telefonda iki ayrı alan oluşturulması sağlanıyor.

Şirketin oyun araç kiti Oyun Alanı, arka plan müdahalelerini sınırlıyor, telefon sıcaklığını takip ediyor, performansı artırıyor ve çevrimiçi oyunlar için ağı hızlandırıyor.

ya bunu alacam yada Oneplus 9 Pro ama bi turlu karar veremedim , sen hangisini onerirsin sevgili @Murat Saylak

Samsung s21 ulta almistim onu geri gonderdim bok gibi cikti
Exynos islemcisi olan Samsung'lara hic bulasma. Bataryasi cabuk bitiyor. Oppo cok iyi ama pahali aga. Benim diyecegim denemeden alma. Bazilari ekrana, bazilari islemciye, bazilari kameraya takintili. Zevk meselesi yani. Poco'dan sonra Oppo veya Oneplus düsünüyorum @Vasfi Vural

Exynos islemcisi olan Samsung'lara hic bulasma. Oppo cok iyi ama pahali aga. Benim diyecegim denemeden alma. Bazilari ekrana, bazilari islemciye, bazilari kameraya takintili. Zevk meselesi yani. Poco'dan sonra Oppo veya Oneplus düsünüyorum @Vasfi Vural
ya bende oneplus 9 pro ve oppo find x3 pro ile arasinda gidip geliyorum, aslinda xiaomi mi 11 de olabilirdi ama o istedigim dukkanda yok o yuzden bunlarin ikisinden birine alacam normalde onepluscuyum ama oppo bu sefer manyak telefon yapmis o yuzden kararsizim.

oneplus selfie camerasi 16mp olmasi beni caydiriyor

cerceve ekran hepsi birbirine benziyor yillardir.
hangi marka daha fazla renk secenegi sunuyorsa o telefon daha cok ilgimi cekiyor artik.
su anda telefonum bozulmus olsa gider bir s20 fe edition alirdim herhalde. kirmizi rengi cok güzel duruyor.

Samsung-Galaxy-S20-FE.jpg

Bu telefon üreticileri telefonun arka sol üst köşesine hayvan gibi 3 4 tane kamera koyma trendinden ne zaman vazgeçecek.

Hem bok gibi duruyor hem de bütün üreticiler aynı şeyi yaptığı için bütün telefonlar birbirinin kopyası gibi duruyor.

Biriniz ortaya koyun biriniz sağa koyun ne bileyim tasarımını yuvarlak yapın bir şey yapın yani sıktı artık.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçen yıl cihazımı yenilerken oneplus 8 pro'yla oppo find x2 arasında kalıp, oneplus'ı tercih etmiştim bende.. hiç pişmanlık yaşatmadı, her yönden çok memnunun ama google play sorunu olmasaydı kesinlikle eski cihazım huawei mate serisinin son modelini tercih ederdim.. özellikle pil ömrüyle gerçekten fark yaratıyordu huawei cihazlar.

Evet topigini buldum sonunda. Yav bunu mu alayim yoksa OnePlus 9 Pro mu karar veremedim. Kamera cok onemli hale geldi ve baktigim youtube comparison videolarinda Oppo'nun ki daha iyi galiba. One Plus de cok hata varmis o konuda ama gerci ben de One Plus'u deneyecektim ilk defa simdi kararsiz kaldim.

Ekran, bataryasi, genel konsept ayni , zaten ayni firmadan cikma iki telefonda.Biri daha cok Avrupa odakli digeri daha cok Asya odakli olmasina ragmen Oppo'nun son Color OS 11.2 versiyonu ile baya gelisme oldugunu fark ettim ve daha cok ozelliklere sahipmis. OnePlus deki Oxygen OS de hosuma gidiyordu ama kamera da sorun olmasini istemiyorum.

Üst Alt