Orduspor ve Fiorentina Kardeş Takım Oluyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orduspor ve Fiorentina Kardeş Takım Oluyor

İtalyanın mor menekşesi AC Fiorentina ve Türkiye’nin mor menekşesi Orduspor Kulübü önemli bir işbirliğine imza atıyor.

Çarşamba günü Floransa’ya gidecek olan Orduspor Kulübü Başkanı Dr. Nedim Türkmen ve Projeyi gerçekleştiren Başkan danışmanı Necmettin Çelikhan, AC Fioretina CEO’su Sandro Mencucci ve Sportif Direktör Pantaleo Corvino ile buluşup beraber hem AC Fiorentina & Inter Milan maçını seyredecek hem de işbirliğinin imzalarını atacaklar.

Anlaşmanın içeriğinde;

- A takımların sezon başı açılış maçını İstanbul’da yapmaları

- AC Fiorentina A takım oyuncularının kiralık satın alma opsiyonu ile Orduspor’a verilmesi

- Altyapı teknik adamlarının bilgi alışverişi

- AC Fiorentina’nın oyuncu izleme ve transfer politikalarını aktarması

- Orduspor altyapı sporcularının AC Fiorentina kulübünde eğitim alması

- Her iki takım ürünlerinin taraftar mağazalarında satışa sunulması

- İşbirliği için özel ürünler üretilmesi ve satışa sunulması

- İşbirliğinden doğacak gelirin belirli bir kısmının hayır kurumlarına bağışlanması konularını içeriyor

1926 yılında kurulan AC Fiorentina maçlarını 47.000 kapasiteli Artemio Franchi stadyumunda oynamaktadır, AC Fiorentina 2 defa Serie A, 6 defa İtalyan kupasını, 1 defa İtalya Süper Kupa ve 1 defa da UEFA Kupası şampiyonlukları elde etti.

Sezona Süper lig hedefi ile başlayan Orduspor, sportif anlamda Bank Asya 1. liginde lider konumunu sürdürürken aynı zamanda yaptığı işbirliği ile Spor Toto Süper Lige idari ve vizyonel anlamda da hazır olduğunu gösteriyor.

Orduspor.org.tr.

Cevap: Mor Menekşeler Buluşuyor !!

Fiorentina yetkilileride Orduda bir maçımız izlemek için geleceklermiş..Başkan iyi işler yapıyor..İstanbulda futbol okuluda kuruldu.Belçika,Fransa ve İtalyada tarama ekibi kurulmuş

Çok güzel bir olay gerçekten. Orduspor'u tebrik ederim. Süperlig takımlarının yapamadığını yaptılar. Bence birçok takımdan daha fazla hak ediyor Orduspor süperlig'te olmayı..

Dalla Turchia: collaborazione tra Fiorentina e il club Ordusport

11/02/2011

La Fiorentina firmerà la prossima settimana un accordo di collaborazione con il club turco Ordusport. Secondo quanto riportato dal comunicato sul sito ufficiale della squadra turca, nell'accordo saranno comprese una partita all'anno da giocare a Istanbul e agevolazioni per l'acquisto o la cessione di giocatori. Inoltre i prodotti ufficiali di entrambe le squadre saranno in vendita nei negozi e verranno organizzate alcune iniziative a scopo benefico. Mercoledì prossimo il Presidente della squadra Nedim Türkmen arriverà a Firenze per siglare la collaborazione alla presenza di Corvino e Mencucci. La società attualmente è prima in classifica nel campionato Bank Asya League 1 in Turchia (la Serie B italiana) e ha in comune con la società gigliata il colore viola della maglia.

F.C.

Fiorentina

Fioretine resmi siteden açıklama yaptı..Anlaşma yapılıyor..

Fiorentina çok başarılı bir kulüp dostlar...

Kanıtlıyayım...

Honours

[edit] National titles

Serie A:

* Winners (2) : 1955–56; 1968–69

* Runners-up (5): 1956–57, 1957–58, 1958–59, 1959–60, 1981–82

Coppa Italia:

* Winners (6) : 1939–40; 1960–61; 1965–66; 1974–75; 1995–96; 2000–01

* Runners-up (3): 1958, 1959–60, 1998–99

Supercoppa Italiana:

* Winners (1) : 1996

* Runners-up (1): 2001

[edit] Europeans titles

European Cup/ UEFA Champions League:

* Runners-up (1): 1956–57

UEFA Cup/ UEFA Europa League:

* Runners-up (1): 1989–90

UEFA Cup Winners' Cup:

* Winners (1) : 1960–61[14]

* Runners-up (1): 1961–62

[edit] Minor titles

Mitropa Cup

* Winners (1) : 1966

Anglo-Italian League Cup

* Winners (1) : 1975

Serie B

* Winners: 1930–31; 1938–39; 1993–94

Serie C2 (as Florentia Viola)

* Winners: 2002–03...

La Fiorentina firmerà la prossima settimana un accordo di collaborazione con il club turco Ordusport. Secondo quanto riportato dal comunicato sul sito ufficiale della squadra turca, nell'accordo saranno comprese una partita all'anno da giocare a Istanbul e agevolazioni per l'acquisto o la cessione di giocatori. Inoltre i prodotti ufficiali di entrambe le squadre saranno in vendita nei negozi e verranno organizzate alcune iniziative a scopo benefico. Mercoledì prossimo il Presidente della squadra Nedim Türkmen arriverà a Firenze per siglare la collaborazione alla presenza di Corvino e Mencucci. La società attualmente è prima in classifica nel campionato Bank Asya League 1 in Turchia (la Serie B italiana) e ha in comune con la società gigliata il colore viola della maglia.

Fiorentina önümüzdeki hafta kulüp türk Ordusport ile bir işbirliği anlaşması imzalayacak. Türk takımının resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da oynamak için satın alma veya elden oyuncu kolaylaştırmak için bir yıllık bir oyuna dahil edilecektir. Ayrıca, her iki takımın resmi ürünlerini ve dükkanlarda satışa sunulacak bazı girişimler yardım için organize edilecektir. Önümüzdeki Çarşamba günü Türkmen Nedim ekibinin başkanı Corvino ve Menchaca varlığında işbirliği imzalamak için Floransa gelecek. Şirket şu anda Türkiye'de Bank Asya 1. Lig şampiyonluk (İtalya Serie B) ilk sırada yer alıyor şirket zambak renk mor forması ile ortak bulunuyor.

e7bb94ba9f4eb60f921bc6aad7a7bb50_205_400.jpeg

Bank Asya 1.Lig takımlarından Orduspor 44.yılını 44 etkinlikle kutlayacak.

Orduspor Kulübü Başkanı Dr.Nedim Türkmen, 44. yıl etkinliklerinin 19 Mart tarihinde Dolmabahçe Balo Salonu’nda düzenleneceğini açıkladı. Orduspor’a gelir sağlanması amacıyla düzenlenen baloda tek kişilik biletin bin liradan satışa sunulduğunu belirten Türkmen, Ordulu sanayici işadamı ve taraftarlara seslenerek takıma destek çağrısında bulundu. Nedim Türkmen, “Bildiğiniz gibi bu yıl Ordusporumuzun 44. yılı. Bu sebeple 2011 yılı boyunca 44. yılımızı 44 ayrı etkinlikle kutluyor olacağız. Bir dünya markası olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyen takımımız için bu etkinliklerin startını 44. yıl balosu ile veriyoruz” dedi.

Türkmen, Ordusporu geçmişten günümüze destekleyen ve bu günlere gelmesinde büyük emeği olan herkesi Orduspor Balosuna davet etti.

Öte yandan Orduspor’un İtalyan kulüplerinden Fiorentina ile işbirliği anlaşması imzalayacağını da ifade eden Nedim Türkmen, “Fiorentina CEO’su Sandro Mencuci ve Sportif Direktör Pantaleo Corvino ile işbirliği imzası atacağız. İtalya’nın mor menekşesi ile Türkiye’nin mor menekşesi Orduspor bu önemli işbirliği ile dünyaya örnek olacak. Bu kulübü dünya takımı yapacağımızı söylemiştik. Sezona süper lig hedefi ile başlayan Orduspor lider konumunu sürdürürken yaptığı işbirliği ile Spor Toto Süper Lige idari ve vizyonel anlamda da hazır olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Başkan Nedim Türkmen Bugün Floransa'ya Gidiyor

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, İtalya'nın Mor Menekşesi AC Fiorentina ve Türkiye'nin Mor Menekşesi Orduspor Kulübünü bir araya getirecek olan tarihi protokolü imzalamak için Bugün İtalya'ya gidiyor.

Bugün sabah İstanbul'dan uçakla İtalya'ya hareket edecek olan Orduspor Kulübü Başkanı Dr. Nedim Türkmen ve Projeyi gerçekleştiren Başkan danışmanı Necmettin Çelikhan, AC Fioretina CEO’su Sandro Mencucci ve Sportif Direktör Pantaleo Corvino ile Floransa'da bir araya gelecek.

Mor Menekşeleri bir araya getirecek olan proje için Floransa'da akşam yemeğinde bir araya gelecek olan kulüp temsilcileri, daha sonra birlikte AC Fiorentina'nın Inter Milan ile yapacağı karşılaşmayı izleyecekler. Karşılaşmanın ardından iki kulübün temsilcileri Mor Menekşeleri bir araya getirecek olan tarihi protokolü imzalayacaklar.

AC Fiorentina ve Orduspor kulüpleri arasında yapılacak olan tarihi protokol, kardeş kulüp olayının ötesinde tamamen Orduspor'un geleceğini ilgilendiren çok büyük iş birliği anlaşması olacak.

İki kulüp arasında yapılacak olan iş birliği anlaşmasının içeriğinde yer alan konulardan başında AC Fiorentina A takım oyuncularının kiralık satın alma opsiyonu ile Orduspor’a verilmesi yer alıyor.

Altyapı teknik adamlarının bilgi alışverişi, AC Fiorentina’nın oyuncu izleme ve transfer politikalarını aktarması, Orduspor altyapı sporcularının AC Fiorentina kulübünde eğitim alması gibi maddelerin yer aldığı iş birliği anlaşmasında ayrıca her iki takımın A takımlarının sezon başı açılış maçını İstanbul’da yapmaları maddeside bulunuyor.

Ayrıca her iki kulüp taraftarları için Mor Menekşelerin ürünleri taraftar mağazalarında satışa çıkartılacak. İşbirliği için özel ürünlerinde üretileceği projede, doğacak gelirin belirli bir kısmıda hayır kurumlarına bağışlanacak.

Floransa'da yapılacak işbirliği anlaşmasının ardından her iki kulüp temsilcileri daha sonra İstanbul'da ve ORDU'da bir araya gelecekler.

85 Yıllık köklü bir tarihe sahip olan İtalyan temsilcisi AC Fiorentina, tarihinde 2 defa Serie A, 6 defa İtalyan Kupası, İtalya Süper Kupası ve UEFA Kupası Şampiyonlukları gibi büyük başarılara imza attı.

Başkan Nedim Türkmen'in de izleyeceği Fiorentina - Milan SERİ A maçı, TSİ Saat 19:30'da başlayacak ve TV8 Canlı olarak yayınlayacak.

Ayakta alkışlanacak bir olay. Tebrik ederim, Orduspor'u. İtalya'da Orduspor ürünlerinin satılması büyük bir olay bence. İşte bazıları, Bank Asya yönetimlerini örnek almalı, başımızdakilerin vizyonu, Bank Asya seviyesinde bile değil.

Çok ilginç şaşırdım açıkcası. Yamulmuyorsam Eskişehirspor da Milan böyle bişey yapmıştı ama sonra bişey çıkmadı.

Benim anladığım pilot takım deniyor buna. Ama niye Orduspor anlaşma maddeleri hayli ilginç yani.

Orduspor sağlam bir ücret mi vericek hersene bu maddeler baya iddialı çünkü öyle kolay kabul edilecek maddeler değil yani :)

Ama tebrik ederim örnek davranışlar ama lafta kalmaz umarım. Adnan Polat gör bunları gör senin bunu yapmana gerek yok azcık vizyon yeter ya da git yeter :D

Projeler Devam Ediyor

Orduspor'un 44.Yıl etkinlikleri kapsamında bugün AC Fiorentina Kulübü ile işbirliği anlaşması imzalamak için Floransa'ya giden Başkan Nedim Türkmen, Orduspor'a yeni bir tesis daha kazandıracaklarını açıkladı.

İtalya'ya gitmeden önce dün görüştüğümüz Başkan Nedim Türkmen, 44.Yıl etkinlikleri kapsamında İtalya'nın köklü kulüplerinden AC Fiorentina ile tarihi bir iş birliği anlaşması yapacaklarını, bu anlaşmanın kardeş kulüp olayının ötesinde Süper Lig mücadelesi veren Orduspor'a idari ve vizyonel anlamda büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

Orduspor'a Yeni Tesis

Başkan Nedim Türkmen, Orduspor'u dünya kulübü yapmak istediklerini, bu çerçevede Ordu'da tesisi bulunan Orduspor'a İstanbul'da bir tesis kazandıracaklarını söyledi. İstanbul'da Beylikdüzü Gürpınar Mahallesinde denize yakın bir alanda Orduspor'a yakışır çağdaş bir tesis yapmak için çalışmalara başladıklarını söyleyen Başkan Nedim Türkmen, ayrıca İstanbul'da açtıkları Futbol Okulu gibi yeni Futbol Okullarının da açılacağını söyledi.

Orduspor'a 3.Lig'den Pilot Takım

A Takım dışında bünyesinde çeşitli kategorilerde futbol takımları bulunduran Orduspor'da altyapı çalışmalarına da büyük önem verilmeye başlandı. Başkan Nedim Türkmen, hedeflerinin sadece A Takım olarak Süper Lige yükselmek değil, aynı zamanda Orduspor'un Türk Futboluna kaliteli futbolcular yetiştirmekte olduğunu belirtti.

Başkan Nedim Türkmen, bu kapsamda özellikle Orduspor'un A2 ve U18 takımlarında yer alan futbolcularının tecrübe kazanması, Orduspor'a ve Türk Futboluna yetenekli futbolcu kazandırmak amacıyla Orduspor'a 3.Ligden bir pilot takım satın almayı düşündüklerini söyledi. Öncelikle Orduspor'a futbolcu kazandırmayı hedefledikleri bu proje kapsamında 3.Ligden bir takımı Orduspor'un pilot takımı yapmak istediklerini ve bu konuda çalışmalarının devam ettiği belirten Başkan Nedim Türkmen, bunun yanında İstanbul'dan da 3 Amatör Kulübü Orduspor'a kazandırmayı plandıklarını açıkladı.

Resmi Siteye İngilizce Dil Eklendi

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, ayrıca Dünya Kulübü olma yolunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, sportif ve kurumsallaşma projelerinin yanı sıra küçük gibi gözüken önemli ayrıntılara da dikkat ettiklerini belirtti. Bu amaçla Orduspor Resmi Web Sitesine İngilizce dil seçeneğide eklediklerini belirten Nedim Türkmen, AC Fiorentina ile yapacakları anlaşmanın ardından Orduspor'un adının daha fazla duyulacağını ve Orduspor'un yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu özelliği Resmi Web Sitesine kazandırdıklarını belirtti.

Orduspor Kulübü Bank Asya 1.Lig'de yer alan 17 kulüp içerisinde Resmi Web Sitesinde aktif olarak "İngilizce" dil seçeneği bulunduran ilk ve tek kulüp olurken, Süper Lig'de yer alan kulüpler içerisinde de resmi web sitesinde Türkçe dışında farklı dil seçeneği bulunduran 7 takım bulunuyor.

Gödencanlar Sadece Bir Maskot

Orduspor Resmi Web Sitesinde, geçtiğimiz haftalarda Gödencanlar diye bir bölüm açılmış, bu bölümde "Mor Göden"in hikayeleri anlatılmaya başlanmıştı. Mor Göden'in ne olduğunu anlamayan, beğenmeyen veya tepki gösteren bazı taraftarların olduğunu söylediğimiz Başkan Nedim Türkmen, bu konu ile ilgili de kısa bir açıklama yaptı. Projenin Orduspor Kulübünün Reklam Sorumlusu Uğurcan Ataoğlu'na ait olduğunu, bu projenin amacının Göden (Kurbağa) figürü kullanılarak sempatik bir şekilde taraftara mesaj vermek olduğunu, bunun altında başka bir sebep aramanın anlamsız olacağını belirtti. Ordu'da Kurbağa'ya Göden dendiğini hatırlatan Nedim Türkmen, yöresel olan bu isimle Kurbağa figürünü kullanarak yapılan çalışmalarda verilen mesajlara dikkat edilmesi gerektiğini, yakın zamanda Mor Göden ile ilgili maskotlarında çıkartılacağını söyledi.

Kulüp Başkanımız Dr. Nedim Türkmen İtalya’ da

Orduspor Kulüp Başkanımız Dr. Nedim Türkmen, kardeş kulüp anlaşması için İtalya’ ya gitti.

İtalya’ ın mor menekşeleri Fiorentina’ ya konuk olan Başkanımız önümüzdeki günlerde konu ile ilgili geniş çaplı açıklama yapacaktır.

Spor kamuoyuna duyurulur

Orduspor Kulübü

37037614.jpg

96428696.jpg

47618547.jpg

Cevap: Orduspor ve Fiorentina Kardeş Takım Oluyor

Yürü be Ordu. İleriye dönük güzel hamleler. Süper lige çıkabilirse sözleşmenin opsiyonlu oyuncu kiralama maddesi çok işe yarayabilir.

Samsun yok, Rize yok ; Karadeniz sahilleri süper ligi özlemiştir hem. :)

Üst Alt