Orduspor'un Yeni Hocası Hector Cuper | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orduspor'un Yeni Hocası Hector Cuper

Efsane, Ordu'ya geliyor

Kötü gidişin ardından Metin Diyadin'le yollarını ayıran Orduspor'da başkan Nedim Türkmen, Hector Cuper ile her konuda anlaştığını ve yarın resmi sözleşmeyi imzalayacaklarını söyledi

www.trtspor.com.tr'ye konuşan Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Hector Cuper ile görüşmelerini bizzat kendisi sürdürürdü ve tecrübeli hoca ile 1.5 senelik anlaşmaya vardı.

Nedim Türkmen'in yaptığı açıklamada, Arjantinli hocayla bu sezon sonuna kadar 450 bin dolar karşılığında ve yeni sezonda da 1 milyon dolar karşılığın anlaştıklarını ifade etti.

Başkan, 56 yaşındaki teknik adamın Türkiye'ye 4 yardımcısıyla beraber geleceği ve sözleşmesinde bonusların olduğunu açıkladı.

Nedim Türkmen, Hector Cuper ile anlaşmadan önce futbolcularıyla bir toplantı yaptığı ve onların yeni hoca konusundaki fikirlerini aldıktan sonra Cuper'in menajeriyle görüşmek için Madrid'e gittiğini söyledi.

Hector Cuper yarın (20.12.2011) İstanbul'da resmi sözleşmeyi öğlen saatlerinde imzalayacak.

56 yaşındaki Arjantinli tecrübeli hoca, teknik direktörlük kariyerine ülkesinin Huracan takımında 1993-1994 sezonunda başladı. Buradan Lanus'un başına geçen ve Bordo-Beyazlı takımın başında 2 yıl görev yaptıktan sonra Avrupa'ya yelken açtı.

Avrupa'da sırasıyla; Mallorca, Valencia, Inter, Mallorca, Betis, Parma, Aris, Parma ve Racing Santander'i çalıştıran Orduspor'un yeni hocası aynı zamanda 2008-2009 ve 2009-2011 yılları arasında Gürcistan Milli Takımı'nın başında da yer aldı.

Cevap: Orduspor'un Yeni Hocası : Hector Cuper

Böyle adamlar hiçbir zaman başarılı olamadı, olamayacak 10 hafta sonra gider en geç.

Çok büyük hataya düştü Orduspor bunun hatasını küme düşmek ile ödeyebilirler.

Böyle bir hoca getiriyorsan isteklerini karşılamak zorundasın ki kulüplerimiz genel de hoca getirip ellerine Yalçın Ayhan gibi adamları verip kaliteli futbol bekliyor. Ordu'nun bundan sonra takınacağı tutum önemli, hocanın isteklerini karşılayabilirlerse Cuper başarılı olabilir, hayırlısı olsun diyelim.

ilk haftalar iki galibiyet alir sonra tökezler 8 hafta sonra tazminatı konuşulur 27. hafta civarı gider

Büyük hataya düştüler ligi bilen bir hoca ile çalışıp çok daha sonra böyle isimlerle çalışmalılardı.Ben Yücel İdiz ile çok yakıştırıyordum Ordu'yu inşallah başarılı olurlar.

En azından yılda 2 3 takım değiştiren çakallara yem olmadılar buda bir vizyondur.

Birinin bizim ligi anlatması lazım Hector Cuper'e. Boşuna teknik-taktik çalışması yaptırmasın oyuncularına...

Ordu gibi vasat bi takima, isim olarak iyi bir isim. Ama bu kadroyla basarili olamaz bence...Istedigi isimleri getirtemeyeceksen bu tip isimleri almanin anlami olmaz...

Cuper ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık prensip anlaşmasına vardıklarını belirten Başkan Nedim Türkmen, "Hector Cuper ile prensipte 2,5 yıl anlaştık. Kendisi ilk yarının son maçında deplasmanda oynayacağımız Trabzonspor maçını izlemek için Türkiye'ye davet ettik. Trabzonspor maçının ardından da sözleşme imzalayacağız" dedi.

,

DHA

başarılı olur umarım Orduspor şike soruşturmasında dik bir tutum izledi ligde daimi olmalarını çok istiyorum

Ordu'yu ve Samsun'u ligde görmeyi ben de istiyorum ama kadroları ve oynadıkları futbol geçen seneki Kasımpaşa'nın 2 gömlek altında malesef.

Kariyerli bir hoca ancak böyle büyük hocalar genelde isteklerinin tam olarak karşılanamayacağı takımlara geldiklerinde başarısız oluyorlar. Böyle Anadolu takımlarında eldeki malzemeden en iyisini çıkaracak hocalara ihtiyaç var.

Üst Alt