orta saha problemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sampiyon olmanin en onemli faktorlerinden biri iyi bir ortaya sahaya sahip olmaktir en son sampiyon oldugumuzda 18/19 sezonunda orta sahamizda Belhanda-Fernando-Ndiaye vardi Fernando zaten world class bir orta saha idi nasil getirdik anlasilir degil , Ndiaye ise kopek gibi press yapiyordu , Belhanda ise simdi takimda olsa en iyi oyuncumuz diyecemiz adam o gunlerde en cok elestirilen topculardan biri idi. Ondan once ligi domine ettigimiz zamanda ise Melo ve Selcuk Inanli orta sahamiz vardi yine ikisi belki son yillarin en iyi ikilisi olmustu. Simdi belki ligin en kotu orta sahasina sahibiz ve oynadigimiz futbol ortada 2 senedir bok gibi orta sahamiz var ve 2 sene bok gibi oynuyoruz su an elimizde 2 iyi orta saha oyunumuz olsaydi garanti sampiyonduk bu kalitesiz ligde.Emre Kilinc normalde kanat olan bir topcu zorululuktan orta saha oynatiyoruz onu filan yazmayin, Galatasaray bu olmamali.

1619072210065.png

listede eksik isimler var:

omer bayram
emre kilinc
arda turan
feghouli

fb'de pelkas, mesut ozil ve sosa varsa, bjk'da ljajic falan da yaziyor, o zaman bu isimleri de eklemek gerek.

sonuc: yine yeterli bir orta saha degil tabi kesinlikle seneye ilk once orta sahayi cozmek lazim.

listede eksik isimler var:

omer bayram
emre kilinc
arda turan
feghouli

fb'de pelkas, mesut ozil ve sosa varsa, bjk'da ljajic falan da yaziyor, o zaman bu isimleri de eklemek gerek.

sonuc: yine yeterli bir orta saha degil tabi kesinlikle seneye ilk once orta sahayi cozmek lazim.
Bizdekilerin hepsi zorunluluktan orta saha oynuyor , diger belirtigin isimler orjin orta saha oyuncular.

Emre Kilinc orjin sag acik
Arda Turan orjin sol acik
Feghouli orjin sag acik
Omer Bayram bize gelene kadar sol bek oynuyordu

Mesut Ozil ofansif orta saha
Pelkas ofansif orta saha
Sosa ofansif orta saha

Ljajic ofansif orta saha

Selçuk, Melo, Sneijder, Fernando ve Ndiaye'lerden nerelere geldik Lemina, Seri, Nzonzi ile başlayan karavana atışlarımız orta sahada en son bizi Taylan, Etebo, Gedson ve Emre Akbaba'ya mecbur bıraktı. Takımda başka orijinal mevkisi orta saha olan oyuncu yok ne Emre Kılıç, ne Feghouli ne de Arda aslında orta saha oyuncusu değil asıl mevkileri kanat olan oyuncular zorunluluktan bu bölgede oynatılıyorlar. Bu takımın bu yaz transfer sezonundaki en acil ihtiyacı en iyisinden 3 orta saha olmalı, 1 ön liberoda 6 numara için, 1 tane 8 numara ve 1 tane de 10 numara olmazsa olmaz

Bizdekilerin hepsi zorunluluktan orta saha oynuyor , diger belirtigin isimler orjin orta saha oyuncular.

Emre Kilinc orjin sag acik
Arda Turan orjin sol acik
Feghouli orjin sag acik
Omer Bayram bize gelene kadar sol bek oynuyordu

Mesut Ozil ofansif orta saha
Pelkas ofansif orta saha
Sosa ofansif orta saha

Ljajic ofansif orta saha
Kismen katilmiyorum, soyle izah edeyim. Arda Turan eskiden sol acikti ama o yillar onceydi, yani zayif ve fit oldugu zamanlar. Artik kosamadigi icin zaten gobekte oynamaya basladi.

Omer Bayram gecen sezon full orta saha oynadi, hani o herkesin begendigi sezonu kast ediyorum. ( ya da ondan onceki sezonmuydu, kafam karisti)

Feghouli kanat oyuncusu da tam degil, bizde herkesin istedigi ona gobekte oynatmakti ve zaman zaman orada oynuyor zaten digerleri sakat falan oyunca. Emre Kilinc'in kanat oyuncusu olmasi icin hizli olmasi gerek, o hiz da yok. Sol icte daha faydali oluyor o yuzden.

Bazi oyuncular birden fazla mevkiide oynayabiliyor, mesela bilerek Onyekuru'yu yazmadim cunku onun orta sahada oynama sansi yok yapamaz cunku ama usteki saydigim oyuncularin cogu macta sol ic veya sag ic gibi oynadi ve oynuyorda. Onlari da saymak lazim o yuzden. Olaya sadece CM olarak bakmamak lazim. Bana kalirsa Mesut da orta saha sayilmamali cunku kostugu yok herifin. Daha cok klasik 10 numara.

fizik olarak belki de son 20 yilin en narin ve kirilgan orta sahasina sahibiz su anda

fizigi ve teknigi ile rakibi döven bir tane oyuncumuz yok

taylan, kilinc ve jetsonu topla bir melo etmezler mesela fizik olarak

top teknigi, kesicilik, oyun kurma konularina hic girmiyorum bile

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Kismen katilmiyorum, soyle izah edeyim. Arda Turan eskiden sol acikti ama o yillar onceydi, yani zayif ve fit oldugu zamanlar. Artik kosamadigi icin zaten gobekte oynamaya basladi.

Omer Bayram gecen sezon full orta saha oynadi, hani o herkesin begendigi sezonu kast ediyorum. ( ya da ondan onceki sezonmuydu, kafam karisti)

Feghouli kanat oyuncusu da tam degil, bizde herkesin istedigi ona gobekte oynatmakti ve zaman zaman orada oynuyor zaten digerleri sakat falan oyunca. Emre Kilinc'in kanat oyuncusu olmasi icin hizli olmasi gerek, o hiz da yok. Sol icte daha faydali oluyor o yuzden.

Bazi oyuncular birden fazla mevkiide oynayabiliyor, mesela bilerek Onyekuru'yu yazmadim cunku onun orta sahada oynama sansi yok yapamaz cunku ama usteki saydigim oyuncularin cogu macta sol ic veya sag ic gibi oynadi ve oynuyorda. Onlari da saymak lazim o yuzden. Olaya sadece CM olarak bakmamak lazim.
Fernandonun yerini kapatamadık. Tek sorun bu. Orayı sağlam kapatmış olsaydık, saydığın oyuncular ön taraf için yeterli olurdu (lig için konuşuyorum)

Omer Bayram gecen sezon full orta saha oynadi, hani o herkesin begendigi sezonu kast ediyorum.

Bazi oyuncular birden fazla mevkiide oynayabiliyor, mesela bilerek Onyekuru'yu yazmadim cunku onun orta sahada oynama sansi yok yapamaz cunku ama usteki saydigim oyunculari cogu macta sol ic veya sag ic gibi oynadi ve oynuyorda. Onlari da saymak lazim o yuzden.
Orta sahada oynamalarin en buyuk sebebi zaten artik agir olmarindan dolayi , iyi bir orta saha veya orjin bir orta saha olduklarindan degil hic birinin orta saha ozeliklikeri yok bana gore. Feghouli arada supriz pas yapar diye dua ediyoruz Arda Turan tek ozeligi top saklaya bilmesi o da gotunu rakibin onune koydugu icin onun haricinde onunda pek ozelligi yok orta saha icin. Onyekuru kanatta oynuyor cunku suratli oldugu icin onun surati olmasaydi Fatih Terim onuda ortada saha oynatirdi.
yani bu isimlerinin oynatilmasinin tek sebebi zorunluluktan. Rakiperlimizdeki oyuncular zaten yillardir orta sahada oynayan oyuncular ve orjin mevkilerinde oynuyorlar.

bir oyuncu hem orada hem burada hem şurada 10 mevkide birden oynayabilir muhabbetini bırakalım artık oldu bari kaleye de geçsin ben kemiksiz kılçıksız en safından halis muhlis katıksız bir orta saha istiyorum Melo gibi, Fernando gibi hatta bizim eski deli psikopat Nijel De Jong bile şimdi olsa fark yaratırdı adamda teknik taktik yoktu ama tank gibiydi kendisine çarpan 2 metre uzağa fırlıyordu bana böyle sert orta saha lazım sadece orta sahada oynayan başka yerde oynayamayan durmadan koşan, rakibini ısıran, Beşiktaş'ta Medel vardı bir aralar o tarz bile olur

Sonunda yazılmaya başlanmış :). Defalarca yazdım yine yazıyorum. En kötü ortasaha bizde bu ligde. İsim olarak iyi olsalarda hem profil grubu hatalı hemde eksik sayıca. Mücadele gücü de bir o kadar düşük (ısıran ortasaha). En büyük sorunumuz bu bölge. İyi ya da kötü eldeki bir diğer orta sahayıda kovduk 3-5 hafta önce. İyice gerilemiş olduk böylece.

Sezon başında beğenilmeyen Joseph De Souza'yı bedava almış olsaydık en aşağı 8 puan fazlamız vardı şimdi
Aynen öyle. Ya da şöyle diyeyim, bjk’dan bu adamı çıkar ilk 5’e anca girerlerdi. Girseler bile her maç 4 atıp 3 yerdi en iyimser ihtimalle. Ya da bizde olsaydı çok farklı şeyler konuşuyorduk şimdi. Neyse, olan oldu ve eldeki bu. Bu arada beklerimiz de ayrı kötü. Hepsi kalite olarak birbirine yakın ancak hiçbiri belirli seviye üstünde değil. Omar vardı eh işte diyebileceğimiz o da 5 aydır yok.

Futbol da en önemli şey oyuncularından maksimum performansı alabilmektir.

Yoksa elinde Sevilla ve AS Roma görmüş adamı, 30 milyon euro'ya Premier League'e transfer olmuş adamı ve ya Juventus görmüş adamları da getirsen orta sahan çöker.

Bakınız N'Zonzi, JM Seri ve Lemina.

Verim alacaksın. Pas kabiliyeti yüksek olmayan adamdan pas yapmasını istemeyeceksin (Ömer, Luyindama). Fiziği iyi olmayan adamı 6 numara oynatıp top kapmasını beklemeyeceksin (Seri)

Nzonzi seri lemina geldi de ne oldu sorun td de modric rakitic de bruyne gelse onlarıda çöp eder üstüne suçu da onlara atar müritleri hoca haklı der o seviyeye geldik artık

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
yazdığın oyuncular gerçekten iyi oyunculardı da Fatih Terim mi oynatamadı yoksa iyi oyuncu değiller miydi bana sorarsan zaten kötü oyunculardı bizden gittikten sonra kendi takımlarında bile devamlı oynayamadılar lemina desen kronik sakat, seri kız gibi fiziksiz, nzonzi ise kalas gibi boyu dışında hiç bir özelliği olmayan bir oyuncuydu nerede bizim eski Melo, Fernando

Üst Alt