ortalama bir türk dizisi özetinin 2 bölüm Gameofthrones'a tekabül etmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ortalama bir türk dizisi özetinin 2 bölüm Gameofthrones'a tekabül etmesi

tiksinç bir durumdur .

benim gibi türk dizisi pek izlemeyen birisi de olsanız evde illa bir dizi takipçisi olduğundan bütün dizi özetlerini background'da maruz kalırsınız..

Türk dizisi izlemek için mağarada yaşamak lazım, yani internetinin olmaması gerek. Ya da ne bileyim çok absürd sebeplerin olmalı böylesine güzel yabancı diziler varken elinin altında

Açıkçası bütün sezonu 10 haftada kaptmak da saçma geliyor bana 2 saatlik dizi bölümü yapıp üzerine 1.5 saatlik de özet koyarak yayınlamak da.

45-50 dakikalık 25 bölümlük bir dizi formatına geçseler bari bizimkiler.

Açıkçası bütün sezonu 10 haftada kaptmak da saçma geliyor bana 2 saatlik dizi bölümü yapıp üzerine 1.5 saatlik de özet koyarak yayınlamak da.

Sanırım dizi oyuncuları da rahatsız.Biz de senaryolar çok klişe ve sırada dolayısıyla sıvadıkça sıvıyorlar.Yani bir tane dizi yok, oha ne olacak şimdi dedirten..

yeni bir dizinin kurgusunu çözmek 2 dk bile sürmüyor TR'de..

Aslında önemli olan dizinin içerik kalitesi, senaryonun sezon finalinden finaline değilde hemen hemen her bölümde süpriz yaratması ve seyirciyi sıkmaması.

Türk dizilerinde 2 saat laf salatası yapıyorlar, içerik çok kötü, konular yaratıcılıktan uzak, emekliliğini bekleyen, sefer taslı memur mutluluğunun dışına çıkamıyor senaristler. Ev hanımlarının dünyasına hitap ediyor.(Yazı içinde belirtmiş olduğum memur ve ev hanımı örnekleme açısından kullanılmış olup, herhangi bir hakaret amaçlı kullanılmamıştır.)

GT-I9300 Tapatalk

Ülke ile alakalı bir durum.Bu konu konuşulmuştu şu an ismini hatırlamıyorum biri bu öneri için şuna yakın bir cevap vermişti "eğer biz 40 dakikalık dizi yapmaya kalkarsak,aynı ekip ve ücretle bizden haftada 2 ayrı dizi yapmamız beklenir" durum tam olarak bu harbiden böyle olur.Ülkede izleyici olarak kalite arayışı yok ne yayınlansa illa izleniyor zaten halkın büyük bir kesiminin tek eğlencesi televizyon olmasında büyük bir etkisi var bunda.Amerikan halkının aptal olduğu söylenir ama iki ülkenin izledikleri diziler bile bize bir şeyler gösteriyor açıkçası,o dizilerin yarısı bu ülkede yayınlansa anlaşılmadığından izlenmez.Her dizimiz klip tadında Sinan Engin misali "ver müzüğü" deyip iki tane eli ayağı düzgün tipin bakışmaları gösteriliyor istisnasız.

Ülke ile alakalı bir durum.Bu konu konuşulmuştu şu an ismini hatırlamıyorum biri bu öneri için şuna yakın bir cevap vermişti "eğer biz 40 dakikalık dizi yapmaya kalkarsak,aynı ekip ve ücretle bizden haftada 2 ayrı dizi yapmamız beklenir" durum tam olarak bu harbiden böyle olur.Ülkede izleyici olarak kalite arayışı yok ne yayınlansa illa izleniyor zaten halkın büyük bir kesiminin tek eğlencesi televizyon olmasında büyük bir etkisi var bunda.Amerikan halkının aptal olduğu söylenir ama iki ülkenin izledikleri diziler bile bize bir şeyler gösteriyor açıkçası,o dizilerin yarısı bu ülkede yayınlansa anlaşılmadığından izlenmez.Her dizimiz klip tadında Sinan Engin misali "ver müzüğü" deyip iki tane eli ayağı düzgün tipin bakışmaları gösteriliyor istisnasız.

Aynen. Zaman zaman annemin yanına gittiğimde farkediyorum ki bütün dizilerin senaryo aynı. %50si de müzik eşliğinde bakışma. Bir de mutlaka dram üzerine kuruluyor diziler. Ağlamanın saatler sürdüğü diziler var.

Ertuğrul dizisini izliyorum sadece yerli olarak ilk 2-3 bölümden sonra olay sadece kadın entrikasına döndü. Üstelik bu dizinin hem yapımcıları hem de izleyicileri büyük oranda Muhteşem Yüzyıl'a bu sebeple eleştiri getirmişlerdir. Ciddi bir tepki oldu sosyal medyada. Sadece bir kadının komik entrikaları için izlemiyoruz biz bu diziyi diye, tekrar toparlandı gibiler. İzleyici de artık sosyal medyayla senaryolar, yapımlar üzeirnde etkili olabilir.

Karanfil diye bir dizi vardi, tam izlemeye baslicaktim, yayindan almislar... "Kan ile dogdun, kan ile öleceksin" repligini begenmistim, ama ülkede pek tutmadi heralde...

Yilan Hikayesi
Bizim Mahalle
Mahallenin muhtarlari
Kurtlar Vadisi (Tamami ile siyasete batmadan)
Ezel
Kara Dayi

Bu diziler fena degildi... Özellik ile KV pusu yokken iyidi... Türkiye´de diziler harbiden cok uzun, Kara dayiyi Turgut savci icin yeniden izlemeye basladim, ama artik bölümlerde begenmedigim yerleri skip ediyorum...

Karanfil diye bir dizi vardi, tam izlemeye baslicaktim, yayindan almislar... "Kan ile dogdun, kan ile öleceksin" repligini begenmistim, ama ülkede pek tutmadi heralde...

Yilan Hikayesi
Bizim Mahalle
Mahallenin muhtarlari
Kurtlar Vadisi (Tamami ile siyasete batmadan)
Ezel
Kara Dayi

Bu diziler fena degildi... Özellik ile KV pusu yokken iyidi... Türkiye´de diziler harbiden cok uzun, Kara dayiyi Turgut savci icin yeniden izlemeye basladim, ama artik bölümlerde begenmedigim yerleri skip ediyorum...

Beyaz Karanfil'i diyorsan o dizi çöptü usta. Bitmesi iyi oldu.

Karadayı'nın saçma sapan sahnelerini sardırıyorum bende, 2 saatin en az %50'si çöp.

Reklamla alakalı bir durum ...
dizi ne kadar geniş zaman dilimine yayılırsa o kadar çok reklam alır. o kadar çok para kazanırlar.
zaten bizim millet ağa konak dizilerine ağlamalı sümüklü karı dedikodu programlarına bayılır. bazen bir dizi bir sahne beklentisi için izlenilir
uzat gitsin !

Üst Alt