Osman Tanburacı İlk Fırsatta Ortaya Çıktı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Osman Tanburacı İlk Fırsatta Ortaya Çıktı

Sporx.com yazarlarından Osman Tanburacı, son yazısında Galatasaray'da yaşanan son gelişmeleri kaleme aldı.

29 Temmuz 2011 Cuma - 07:54

Sporx.com Yazarlar

‘Ben kendimden 30 yaş küçüklere bile ‘siz’ diye hitap ederim.’

Yalan!

Düpedüz yalan…

O kendinden büyüğüne bile yakası açılmamış küfürler eder ve mahkemede hüküm giyer.

O bir küfürbazdır ama ekranda kavgacı kimliğine cila çeker!

O Galatasaray gibi kültür yuvasından yetişmişlere kel fodul dünya görüşüyle bilgelik satar!

Biz onun Kalyoncukulluk Karakolu’ndan toplandığı günleri de biliriz.

Biz onun bir omuzu düşük, arkası basık ayakkabılarla gezdiğini de biliriz.

Biz onun hakem Hamza Ayan’ın yüzüne tükürdüğü günleri de biliriz.

Biz onun, zamanın Federasyon Başkanı Kemal Ulusu'nun bin bir ricasıyla Hakem Hamza Ayan’ı ikna ederek elini öptürtüp affedildiğini, altı ay ceza almaktan kurtulduğunu da biliriz.

Yoksa ne jübilesi yapılabilir ne de teknik direktör olabilirdi!

O her şeyini borçlu olduğu Galatasaray’ın evlatlarına meydan okuyamaz!

Fatih Terim kimseye ders vermeye hele hele Galatasaraylılık öğretmeğe kalkmasın kendini o camiaya kabul eden fazilet sahibi insanlara medyunu şükran olsun!

Konuşurken de elini masaya vurmasın!

Ayıbını şeddelendirmesin.

Dürüst olsun, kendini yüceltmek isterken kimseye hakaret etmesin.

Ne demekmiş Ali Dürüst’le Terim konuşunca ortaya laf çıkmaz!

Diğer yöneticiler ispiyoncu mu?

Galatasaray’ın etik değerlerinde müzevirlik yoktur!

Küçüğü büyüğü şikayet yoktur!

Birilerinin üzerinden ötekine sallama yoktur!

İçişlerini ekranlardan jurnalleme hakkı yoktur.

Terim bu kulübe elli UEFA kazandırsa, tavırlarıyla camiaya kaybettirdiği itibarı geri getiremez.

Yönetimine meydan okuyan bir hoca Galatasaray’a yakışmaz!

Bugün Ali Dürüst’ü metheden Terim, yıllar önce onu İtalya’da ziyarete giden Dürüst’e de neler ettiğini bir hatırlasın.

İnsanlık şartlara göre değişmez.

Beyefendilik Po ovasından yandaşlarının gazıyla yöneticilerinin gözlerinden gözlük almakla olmaz!

Beyefendilik küfür edip ağız yıkamakla kazanılmaz!

Saygınlık, küfür ettiğin büyüğüne ‘cezamız neyse çekeriz, az bile söyledim, kaç paraysa öderiz’ deyip üç ay hüküm giydikten, bilmem ne kadar TL tazminata mahkum olduktan sonra ‘bugün işsizim bu parayı ödeyemem’ deyip temyize gitmekle ispat edilmez!

Tv ekranlarında önündeki kağıda göz ucuyla bakarak cilalı laflar etmekle,

Toplum önünde racon kesmekle,

İdari ve Sportif Teknik Menecerim diyerek seni yanında çalıştıranlara kafa tutmakla kimlik ispat edilmez!

Bu tavır

Aslına rücu etmektir.

Galatasaray buna tahammül etmez.

Hepimizin ortak paydası Galatasaray deyip,

Galatasaray’ın gerektirdiği şekilde,

Galatasaray terbiyesi içinde davranmak, bu terbiyenin gereği olarak sorunları içimizde halletmek gerekir der, kol kırılır yen içinde kalıra sarılırken Galatasaray’ın iç çamaşırlarını ekranlarından ortaya döküyor olmak da bir Galatasaraylıya yakışmaz!

Uygunsuzluklara izin vermemek için uğraş vereceğim demek,

Biz Galatasaray’da böyle terbiye aldık demekle bağdaşmaz!

Sen kimsin ki emrinde çalıştığın yöneticilerine üst perdeden meydan okuyacaksın?

Yönetim kurulu masasında birkaç gazeteci var galiba diyerek yönetimine bühtan atmak,

Ve onları ayağına çağırmak gibi bir gaflete düşerek;

‘Yerimiz belli gelsinler sorunları orada çözelim’ demek İdari ve Sportif Teknik Direktörlük mertebesini aşar.

‘Ben bir Galatasaray kongre üyesiyim’ diyerek belli ki kendini yetkilendirmek istiyorsun.

Hayır!

Bu ifaden yanlış!

Sen Fatih Terim, sadece sporculuğundan kaynaklanan Galatasaraylı bir kulüp üyesisin.

Maaşlı bir çalışan kongre üyesi dahi olsa söz hakkı yoktur, oyu dahi kullanamaz!

Senin kongre üyesi olmanın bir kıymeti harbiyesi yok!

Bu da küçük bir not.

Anlayana…

‘Bıraksınlar bu işleri!’

‘Kahramanlığı başka yerde yapsınlar’ demek de bir Galatasaraylının kullanacağı hitap tarzı olamaz!

Futbolumuzda şikenin kol gezdiği bir ortamda, dost camiaların rencide olduğu bir dönemde zamanı mıydı bu kavganın!

Hem de Galatasaray, Liverpool gibi bir takımı 3-0 yenmişken…

Taraftar mutlu olmuş seni bağrına basmışken…

Ben bile Liverpool maçı üzerine seni kutlamaya hazırlanırken.

Olmadı!

Pardon!

Yöneticiler pardon deme ihtimaline karşı;

‘Ben pardon demiştim çok eskilerde kaldı’ diyorsun.

Haklısın.

Senin pardon dediğin vaki değil ki…

Şimdi benden son cümle;

Pardon Sayın Başkan Ünal Aysal bu lafların gereğini yapacak mısınız?

Sayın Osman tanburacı Ateşe körükle gidiyor!

Zamanı mı bu kavganın - Osman Tanburacı

Sayın Osman tanburacı'nın Webaslan'da bugün yazmış olduğu köşe yazısı. Aşırı derecede sivri sözler mevcut. Takım biraz biraz kendini toparlamaya başlamışken, Böyle talihsiz bir yazının hiçkimseye faydası yoktur. Bu sözler istifa sebebi bile olabilir!

Cevap: Osman Tamburaci Ilk Firsatta Ortaya Cikti

Yaziklar olsun sana Osman Tamburaci

Gorun renktaslar Galatasaray'liyim diye gecinen akbabalari....Ilk firsatta nasil ortaya cikip firsatcilik yapiyorlar

Kendi ki$ilesel egolari ve hirslarini Galatasaray'dan ustun gorenleri taraftar goruyer ve ayirt ediyor merak etme Osman Tamburaci

Yazıyı okumadım bile, cunku biliyorum bu pala bıyıklıyın nasıl insan olduğunu. Arkadaşlar boşuna sinirlenip kötu sözler yazmayın, değmez. Böyle adamlar dikkat çekmek için kendini bile satar.

Admin konuyu birleştirdiğin için Sağol renktaş. Kusuruma bakma ikinci kez açmışım. dikkat etmedim. :)

bırak bu işleri tamburacı bırakın yaw bı takımı yönetimi işlerini yapsınlar

Bu yazından sonra forumda Osman Tamburacı'nin (***) şeklinde çıkması lazım.

Osman Tanburacı'yı çok severim.

Bu yazı, bu tartışma hiç ama hiç olmamış.

Yakışmamış kendisine.

Anladık sorun var Fatih Terim'le arasına.

Ama yaptığı işe kişisel meselelerini karıştırmak profesyonelliğe sığmaz.

Neyse bu hatası da nazar boncuğu olsun diyelim.

resmen hakaret etmiş bu ne terbiyesizliktir ya. üstelik ortada dogru düzgün olay yokken yazmış bunu demekki fatih terim başarısız olsa neler diyecek. ne kadar degerli bıyıgın varmıs tanburacı!

Polyanna Osman Adnan Polat varken ucacagiz superiz soyle boyle diye milletin agzina bal calmakla mesguldun ne oldu yine zaten Mali Kongrede bile butceye onay vermedin tvden gozuktu...Sana az bile dedi o zaman hocamiz dedikleri...Hem onun acisi hemde Gs Tv'de artik o igrenc programi yapmaktan artik mahrum kaldigin icin olabilirmi

Sayın ünal aysalın sözü bir kez daha doğrulanmış oldu; Galatasaray'ın düşmanı Galatasaraylıdır..

Fatih Terimin ilk doneminde Ali Sami Yen cikisinda yedigi dayagi ,hastanede yattigi gunleri unutmusa benziyor.Alismis kudurmustan beterdir derler ,gene cani cekimis anlasilan.Yakinda keserler biletini ,yazik.

Üst Alt