Osmanlı'da 2. Akçay Dönemi

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulunda, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Eski teknik direktörümüz Mustafa Reşit Akçay ile 3 yıllık bir dönem için anlaştık. Yeni dönemde takımın başında olacak." dedi.

Takımdaki bazı futbolcularla ilgili transfer dedikodularına ilişkin de konuşan Yurtgüven, "Sözleşmesi devam eden futbolcularımızı bırakmayacağız. Basında transferi söz konusu olan futbolcularla ilgili bonservis bedeli belirlemedik. Mevcut kadromuzu koruyacağız. Serdar Gürler veya başka bir isimle ilgili bize gelen herhangi bir resmi teklif yok. Zaten satmayacağımız bir futbolcu için bonservis bedeli de belirlemedik." diye konuştu.

Teknik direktör Akçay, 2015-2016 sezonunda Osmanlıspor'u Süper Lig'de 5. yaparak 2016-2017 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini sağlamıştı. Başkent ekibi, söz konusu sezonda UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 takım arasına kalmıştı.

AA
 
Osmanlı'da 2. Akçay dönemi:

Döneminde yapılanlar:

*Viyana'ya 4 sefer düzenledi, Austria Wien'i yenemeyince, Asya şampiyonlar ligine katıldı, finalde FC Traktör'ü yenerek kupayı kazandı.
*Kendisini takımdan büyük gören Serdar Gürler'i zindana attırdı, akabinde Mısır'a sürdü.
*Ümraniyespor'u vergiye bağladı.
*Denizlispor ile yaptığı hazırlık karşılaşmasını kazandıktan sonra yapılan Tavas Antlaşması'yla Denizlispor teknik direktörü, Osmanlı yardımcı antrenörüne denk sayıldı.
*Trabzonspor'a kapitülasyon verildi, Osmanlı topçularını transfer konusunda Trabzonspor'a öncelik sağlandı.
*Altyapıya tımar sistemi getirildi, buna göre her Osmanlıspor taraftarı bir altyapı topçusu besleyip, büyüterek kulübe kazandıracaktı, bunun sonucunda bu taraftarlara da kombine bilette indirim yapılacaktı.
 
Üst Alt