Otomobil Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otomobil Önerisi

iyi bayramlar dilerim herkese

malumunuz başlıktan gördüğünüz üzere bilenlerden bu konuda yardım istiyorum

30-35 bin tl bütçem var.

kafamdaki arabalar vectra b kasa 96 model üzeri. daha önce tecrübem olmuştu hem estetik hem teknik olarak beni tatmin etmişti.

volvo s40 ve s60 serileri. açık konuşayım, kullanmadım. sağlamlığı ve teknik olarak övülmesi beni cezbediyor.

bmw 5 serileri 99-2003 model civarında. bunlarında fiyatları 30-40 arası

aralarında fiyat olarak en uygunu vectra, asla da eskimeyen bir araç. fakat ben araçlardan hmm evet bu kesinlikle daha iyidir şeklinde yorum yapabilecek kadar anlamam.

yukarda gördüğünüz otomobiller dışında vereceğiniz tavsiyelere de açığım.

cümleten hepinizin bayramını kutlar küçüklerimin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden öperim.

fotoğraflar

BMW5Series-1125_6.jpg

vectrab1.jpg

volvo-s60-2003-6.jpg

gibi gibi

Son düzenleme:
O paraya o yaşlarda bakacağın bmw , volvo gibi araçlar döküntüden başkası değildir. gidip de milletin sefasını sürüp cefasını kakalayacak adam aradıkları zaman can simitleri olma.
yerinde olsam o paraya tüplü era alırdım . ya da şartları zorlarım dersen astra ya da civic de bakabilirsin.

15 sene önce o model vectrayla hollanda-tr yolculuğu yapıyorduk

tengriye şükür bizi kazasız belasız trye getiriyordu her sene

tek eksiği kliması olmaması (belki fotodaki farklıd, bilmem)

15 sene önce o model vectrayla hollanda-tr yolculuğu yapıyorduk

tengriye şükür bizi kazasız belasız trye getiriyordu her sene

tek eksiği kliması olmaması (belki fotodaki farklıd, bilmem)

vectraya sıcak bakma sebebim daha önce 2 kez kullandım. her ikisinde de klima vardı. birinin manuel diğerinin dijital kliması vardı. birisi 96 modeldi fakat diğerini hatırlayamıyorum. kafama yatma sebebide daha önce kullanmış olmam. yaklaşık 7-8 sene olmuştur diye tahmin ediyorum. taş gibiydi her ikiside

O paralara o kadar eski modelleri alma derim sinifi küçültüp nispeten yeni arabaya giderdim,sanayiden çıkmazsın vectra eskiden iyiydi ama uretimi de yok artik yine de illa yukardakilerden birini alacaksan Volvo olabilir Bmw cok masraf cikarir

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

era dışında öneriniz var mı yeni olarak
ben şöyle bir baktım 60-70ten aşağı yeni bulamadım.

yenilere gücümün yeteceğini sanmam. zaten model takıntım yok. eğer temiz bulabileceğimi bilsem ya da temiz olduğundan emin olsam üstteki bahsettiklerimden alırım. ama siz de haklısınız. sıkıntılı araç denk gelirse verdiğimiz para yanabilir. türkiye şartlarında kolay birikmiyor bu paralar açıkcası. düşündükçe araba alma fikrinden uzaklaşıyorum. bir an önce olsada kurtulsam diyorum. yoksa tüm paramı araziye yatırabilirim. araç alma süreci sıkıntılı ve sancılıymış, baba arabası gibi olmuyor.

O kadar parayla ayağını yerden kesmek istiyorsan; bankaya yatır, faizi ile ihtiyacın olduğunda taksiye, dolmuşa; metroya metrobüse bin.

Artanıyla bankadaki çoğalınca daha iyisine bakarsın. Hemde gereksiz masraflarından yırtarsın.

Tavsiyedir..

Ezbere laf üretip de milletin aklını bulandırmayın kardeşim.

Bankaya yatırdığın para karşılığında bankadan pay almak haram maram değildir, Sen bankanın senin paranı senden onaysız ve izinsiz çalıştırıp, kendisinin olmayan para üzerinden elde ettiği kazanç içinden payına düşen helal kısmını alıyorsun.
Bankalar kimse bizden parası karşılığında pay istemesin diye, adını faiz koyup bu haram safsatasını uydurmuştur. Senin gibi banka faizi haramdır lafına kananlar, bankaları zengin ediyor işte.

Haram olan faiz türü, elindeki parayı ihtiyacı olan birinin zor durumundan istifade etmek için faiz karşılığı borç vermektir.

Son düzenleme:
Araba fiyatları da artıyor, ne değişecek

Biraz riske girebilirsen, Hisse senedi için aracı kurumlara git. Güvendiğin bir yatırım danışmanı bul Hesap açtır. Parayı oraya EFT yap.
Piyasanın uygun zamanında danışmanın sana senet alım yapmak için haber vermesini iste.
O zaman kadar yatırımın otomatik olarak banka faizine yakın oranda likit fona kayacaktır.

Ezbere laf üretip de milletin aklını bulandırmayın kardeşim.

Bankaya yatırdığın para karşılığında bankadan pay almak haram maram değildir, Sen bankanın senin paranı senden onaysız ve izinsiz çalıştırıp, kendisinin olmayan para üzerinden elde ettiği kazanç içinden payına düşen helal kısmını alıyorsun.
Bankalar kimse bizden parası karşılığında pay istemesin diye, adını faiz koyup bu haram safsatasını uydurmuştur. Senin gibi banka faizi haramdır lafına kananlar, bankaları zengin ediyor işte.

Haram olan faiz türü, elindeki parayı ihtiyacı olan birinin zor durumundan istifade etmek için faiz karşılığı borç vermektir.

Kesin olarak emin misin sonra sıkıntı olmasın ? Günaha kefil olur musun ?

Buradaki yazıya cevabın nedir ? Doğrusunu yazalım da millet yanlış yollara sapmasın, tamamen bilmediğimden soruyorum en ufak fikrim yok.

Bankaların verdiği faiz Kur'an'da belirtilen faizle aynı mıdır? Faiz alan birisinin yemeğini yemenin bir sakıncası var mıdır? | Sorularla İslamiyet

Ben Türkiye de yasasam hayatta araba almazdim o fiyatlara. Resmen soygun.

Arabalar normal degerlerinin kat kat üzerine satiliyor, yazik günah.

Üst Alt