Otyakmaz: "Yabancı oyuncu sayısının yavaş yavaş, zaman içinde indirilmesinden yanayım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otyakmaz: "Yabancı oyuncu sayısının yavaş yavaş, zaman içinde indirilmesinden yanayım"

1594587599357.png

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig'in 32. haftasında deplasmanda Fenerbahçe'yi yenerek sezonu 3. sırada bitirme yolunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

Ülker Stadı'nda 2-1 kazandıkları karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Otyakmaz, "Ligi üçüncü bitirmemiz için mutlak kazanmamız gereken, doğrudan rakibimizle oynadığımız bir karşılaşmaydı. Sezonun ilk yarısındaki oyunumuzdan bir parça izleyebildik. Zaten o futbolu oynadıktan sonra galip gelmek işten bile değil. Bugün kazandık. Üçüncülüğe doğru emin adımlarla ilerliyoruz." diye konuştu.

Süper Lig'de Medipol Başakşehir ile Trabzonspor arasındaki şampiyonluk yarışını değerlendiren kırmızı-beyazlı kulübün başkanı, "Şampiyonluk yarışı şekillenmeye başladı. Çok önemli avantajlar elde edildi. Bu saatten sonra bu avantajların eriyip bitmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Ligin olduğu gibi şekillenme ihtimalini yüksek görüyorum." ifadelerini kullandı.

Mecnun Otyakmaz, Türkiye Futbol Federasyonunun açıkladığı yeni yabancı oyuncu kuralıyla ilgili, "Bazı görüşmeler yaptık. Herkes fikrini söyledi. Sanırım o fikirlerden bir çıkarım yapıldı ve böyle bir durum ortaya çıktı. Ancak çok fazla acele edilmesinin faydalı olacağını düşünmüyorum. Yavaş yavaş, özümseye özümseye gidilmeli. Sözleşmeler var. Bunlardan kulüpler büyük zarar görebilir. Yabancı oyuncu sayısının yavaş yavaş, zaman içinde indirilmesinden yanayım." değerlendirmesinde bulundu.

beIN Sports

Anadolu takımları,bekleyin siz daha çok süruneceksiniz.

Eli yüzü düzgün yabancılar ile ligde çok rahat kafaya oynayıp galibiyet primlerini kasaya koyuyordunuz.

Şimdi ise o galibiyet paralarını mumla arayacaksınız.

Üstüne bir de yerlilerin kaprisleri var, hiç çekilmez.
Fazlası ile maaş almalarına karşılık her maç öncesi ;" başkan şu maça güzel bir prim koy " diye diye kafanızı utuleyecekler.

Hele bir de yanlışlıkla mert hakan gibi azıcık sivrilmis bir yerli bulsanız bu sefer onun aklını sahada tutmak için extra çaba sarf etmeniz gerekecek.

Çocuk hakkında bir transferi dedikodusu çıktı 2.devre top oynamadı kadro dışı kaldı.

Büyükler sizin sahanızda bile kafanıza kafanıza vurup fark atıp gelecek.
İlk 5 hayal oldu artık sizler için.

Hiç acımıyorum artık yabancı sınırı gelmelidir. Hatta mümkünse 4 yabancı olsun. Gerisi yerli olsun. Sonra Galatasaraydan Sivasta 5 yiyince aklınız başınıza gelir.

Yabancı sınırını isteyen bu adam gibi çapsız bazı anadolu klubü başkanları sanıyor ki eskisi gibi çöp yerlileri satabilecekler büyük klüplere. Bonservis verecek para yok artık. Sivrilen oyuncu sözleşmesinin bitmesini bekleyecek ya da klubüne baskı yapıp 2-3 milyona satılacak. Mesela eskiden olsa İrfan Can çoktan kapılmıştı. Şimdi ise kimse alamıyor parasızlıktan.

Üst Alt