Öyle Bir Geçer Zaman Ki | Salı | 20.00 | Kanal D


1. Bölüm

14 Eylül Salı 20:00Kanal D’de 14 Eylül Salı günü “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı, yılın yapımı olmaya aday yepyeni bir dizi başlıyor. İzleyenleri, 60’lı yıllardan günümüze uzanan acı-tatlı, kimi zaman hüzünlü ama umudun da eksik olmadığı derinden etkileyecek bir yolculuğa çıkaracak olan dizinin başlıca rollerini; Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Yıldız Çağrı Atiksoy, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah, Emir Berke Zincidi, Meral Çetinkaya, Mete Horozoğlu, Orhan Alkaya, Mehmet Gürhan, Zeyno Eracar, Nilperi Şahinkaya, Dila Akbaş, Tolga Güleç, Salih Bademci, Ferit Kaya, Simay Küçük, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı,Şenay Aydın paylaşıyor. Öykü ve senaryosunu Coşkun Irmak’ın yazdığı Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin yönetmeni Zeynep Günay Tan.Genel HikayeHikaye, 1967 yılında, İstanbul’un eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir.

Hikayenin odağında Akarsu ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir.

Denizci olan Ali Akarsu’nun, Hollandalı Carolin’le olan aşkı, karısı Cemile Akarsu tarafından öğrenilince, yaşanan büyük sıkıntılar ve bu durumun yarattığı olumsuz koşullar, Cemile, Ali ve çocukları üzerinde, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek kalıcı etkiler bırakır. Hayatla ve birbirleriyle olan mücadeleleri, bir çok travmanın izlerini taşıyarak, sürer.

Ali ve Cemile’nin üniversiteye gitmekte olan büyük kızı Berrin, liseye gitmekte olan küçük kızı Aylin, Aylin’le aynı liseye gitmekte olan oğlu Mete, bu travmayı kendi hayatları içinde hissederler ve kendi hayat hikayeleri de bu etki altında gelişir.

Ailenin en küçük bireyi olan 6 yaşındaki Osman, bütün bu sürecin içinde olan, etkilenen, gözleyen bir kişi konumundadır. Küçük olduğu için, korunan kollanan, olayların dışında tutulmaya gayret edilen bir durumdadır. Ama bu sebeple, aslında, olayların bütününü görebilen, gözleyebilen ve diğer aile bireylerine oranla, yaşananlara en bütüncül yorumu yapabilecek verilere sahip olarak gelişen biridir. Bu özelliğiyle Osman, 1967’den günümüze uzanan hikayenin, odağında olan kişidir. Ve hikayenin bütünü, aslında Osman’ın hikayesidir. Osman’ın bu niteliği, hikayenin gelişimi içinde derinde olgunlaşacak ve ancak günümüz aşamasına gelindiğinde kendini net bir şekilde açığa vuracaktır.

Ali’nin annesi Hasefe Hanım, hikayedeki en yaşlı kişidir. Dobra, mert, görmüş geçirmiş bir kadındır. Oğlu’nun yanlış yaptığına inandığı için, gelini Cemile’nin tarafını tutacak kadar açık sözlü ve yüreklidir. Diğer oğlu Kemal ve gelini Neriman, çıkarcı, rüzgara göre davranan kişiler olarak, Hasefe Hanım’ın gözünde değer taşımazlar.

1967’den başlayarak, sürecin siyasal-toplumsal olayları, değişim ve dönüşümleri, hikayenin gelişimindeki toplumsal zemini oluşturacağı için, önemlidir. Yukarda kısaca değinilen kişiliklerin hayat hikayeleri, ilişkileri ve çatışmaları, bu toplumsal zemin üzerinde gelişecektir.

Böyle bir süreç, bu ilişkiler çerçevesinde ele alındığında, nostalji duygusu yaratacak ögelerin önem kazanması da kaçınılmaz olmakta. “Orhan Boran ve Yuki”, “Fenerbahçe gazozu”, dönemin şarkıları, reklamları, filmler, artistler… “Öyle Bir Geçer Zaman Ki…”, hikayesinde yer alan kişilikleri, olayları, bu nostalji duygusunun atmosferi içinde sergilemeyi ve en sonunda da, seyirciyi de bu atmosfere dahil edebilmeyi amaçlar.​
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman Kiİzlediğim tek yerli dizi. Bozmazsa ve kaldırılmazsa iyi bir dönem dizisi özellikle mekan ve zaman iyi yansıtılmış. Fatmagül'ü kim mıncırdı ve türevlerinden daha çok izlenmesini umarım.
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiValla tam bir denizci yaşantısını anlatıyor. Ne diyelim, oturup izliyoruz haliyle. Alper Önal, izlemiyorsan tavsiye ediyorum sana da :D
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiDiziyi izlemiyorum. Hiç bakmadım bile. Kanal D haberde dizinin ne kadar büyük emeklerle çekildiğini anlattılar..1,5, 2 yıl çok uğraşılmış. Büyük saygı duyuyorum yapıma..
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman Kigünde 2defa tekrarını veriolar kanal fazla şişirdi bu diziyi zorla izlettiolar diziyi
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiBu akşamı merak ediyorum

Nasıl olacak acaba

Amsterdam` dan Karolin yengemiz de geliyor
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiMete acaba ileride genç öğretmeniyle aşk mı yaşayacak?

Öyle sezdim. Sizce var mı öye bir durum?

Yine hoş bir bölüm oldu.

Şu diziyi izledim arkasından bir kaç diziye bakmaya çalıştım.Sarmadı

Umarım aynı tadında devam eder

Dizinin devam etmesi ayrı bir umut
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiMete acaba ileride genç öğretmeniyle aşk mı yaşayacak?

Öyle sezdim. Sizce var mı öye bir durum?

Yine hoş bir bölüm oldu.

Şu diziyi izledim arkasından bir kaç diziye bakmaya çalıştım.Sarmadı

Umarım aynı tadında devam eder

Dizinin devam etmesi ayrı bir umutBende ole bır sey sezdım. Ogretmen asık olur mu bılmıyorum ama Mete asık olacak gıbı duruyor.
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiDizi olarak takip ettiğim bir yapım yok.Bizim forumdan takipçileri var demekki. Başarılar diliyorum kendilerine...
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiDizi günümüze kadar gelecekmiş

Olması mümkün.Hukuk okuyan kız da ileride hoşlandığı değilde eski bakan`ın oğluyla evlenebilir

Bu sadece fikir yürütmemBence hukuk okuyan kız Ahmet yuzunden basını belaya sokacak gıbı duruyor. Hakan'a artık eskısı gıbı sert olmaz o kesınlestı bence.

Ortanca kız kardeşlerı Soner'le aşk yasıcak gıbı.

Gunumuze kadar Osman'ın gozunden anlatılcakmıs.
 
Cevap: Öyle Bir Geçer Zaman KiBence hukuk okuyan kız Ahmet yuzunden basını belaya sokacak gıbı duruyor. Hakan'a artık eskısı gıbı sert olmaz o kesınlestı bence.

Ortanca kız kardeşlerı Soner'le aşk yasıcak gıbı.

Gunumuze kadar Osman'ın gozunden anlatılcakmıs.Bende şahsen Ahmet`ìn hapse girip Hakan`ın o şekilde Hukukçu kızla evlenebileceğini kurdum kafamda
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt