oytun erbaş | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

oytun erbaş

Konusunu bulamadigim için uzerine konu acmak istedigim bir kişi.

Kendisi temelden tıp eğitimi aldiktan sonra şuan fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarında aktiftir. Bilgisi gerçekten takdiri hak eden bir cevherdir.

Lakin bana artik medyatik gelmeye baslamasi ve her programda tek bilirkişi olarak takilip baska degerli hocalarin sözlerini kesmesi, onlari rahatsiz etmesi ve bundan bellice keyif almasi bana antipatik gelmektedir. Dun CNNde ki Corona virus yayinini izleyenler bana hak verecektir.

Herif gen men diye salak saçma konuşup itibarını bayağı zedeledi de hakikaten başta Türkiye olmak üzere hemen hiçbir Türki ülkede de maşallah diyelim ciddi vaka yok. Bu artık temizlik kültürüyle mi ilgili bir şeydir, AB dışı kaldıkları için zaten dış seyahat kapalı olduğu için mi bilemiyorum. İnandıkları kitaptan, kısıtlı cinsel hayata kadar hepsi faktör olabilir. Hani 1 ay Türkiye vakaları gizliyor diye kendimizi manyak ettik de Türmenistan, Azerbaycan, Tacikistan hepsi mi gizliyor sayıları? Bu genin aptallığı milyonlarca Türki'nin yaşadığı İran'daki vakaların ırk mırk ayırmamasından belliydi ama kültürel olarak temizliğe daha yatkın Türki ülkelerin şu ana kadar virüsü en az zaiyatta atlattığı (inşallah hep öyle kalır) da bir gerçek.

Yine de bu konularda en doğru bilgiyi almak için Hacettepe Profesörü Mehmet Ceyhan çok daha iyi bir örnektir tabi.

Herif gen men diye salak saçma konuşup itibarını bayağı zedeledi de hakikaten başta Türkiye olmak üzere hemen hiçbir Türki ülkede de maşallah diyelim ciddi vaka yok. Bu artık temizlik kültürüyle mi ilgili bir şeydir, AB dışı kaldıkları için zaten dış seyahat kapalı olduğu için mi bilemiyorum. İnandıkları kitaptan, kısıtlı cinsel hayata kadar hepsi faktör olabilir. Hani 1 ay Türkiye vakaları gizliyor diye kendimizi manyak ettik de Türmenistan, Azerbaycan, Tacikistan hepsi mi gizliyor sayıları? Bu genin aptallığı milyonlarca Türki'nin yaşadığı İran'daki vakaların ırk mırk ayırmamasından belliydi ama kültürel olarak temizliğe daha yatkın Türki ülkelerin şu ana kadar virüsü en az zaiyatta atlattığı (inşallah hep öyle kalır) da bir gerçek.

Yine de bu konularda en doğru bilgiyi almak için Hacettepe Profesörü Mehmet Ceyhan çok daha iyi bir örnektir tabi.
Biz kendimizi çok hor görüyoruz bizim harsımız üstündür

Yani en pasaklımız ortalama bir Fransız’dan temizdir

El yıkama, banyo, traş bunları farkında olmadan yapıyoruz bir de biz çok içli dışlı değiliz bunu yurt dışı görmeyen daha doğrusu panoramik tur dışında diyelim bilmeyenler anlamıyor

Mutfak kültürümüz de insan doğasına en uygun mutfaktır

Altyapımız da dünyanın birçok ülkesinden iyi tıb turizmi 80lerin sonundan beri var bu ülkede

Onun dışında yaşam tarzımızda pandemiye panzehir gibi bizim kentlerimizde fare olmaz misal bir Paris’e bakın bir bize bunda lağım sisteminin ulaşılmaz olmasından tutun kedi cenneti olmamıza kadar bir sürü etken var

Ama bizim halk cahil olduğundan ecnebileri üstün ecdadını da zavallı görür oysa okusa, gezse saçmaladığını anlayacak

Bahar geldi dünyada bu pandemiyi en hızlı atlatacak ülkelerin başında geliyoruz kışa kadar da aşısı çıkar

İlla Trumpın kağıdından mı görmek gerekiyordu o kadar demiştik oysa ki ;)

Ha tabi seneye Çinliler o mikrop kültürleriyle sars gibi corona gibi başka bir şey daha çıkarırlar o ayrı :)

Çok lakayıt tarzı var. Her şeyi ben bilirim havaları da hoş değil. Kendisi hakkında olan zanlarıma öldürücü darbeyi dün Atv Haber'e çıkarak vurdu.

Bizimle değilsin Oytun.

O gen olayını dün açıkladılar. Biz mixgene sahipmişiz o yüzden hastalığın bizlere tutunması asyalılardaki kadar olmuyormuş böyle bişeydi sanırım

Üst Alt