Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri

2300-2700 TL arası bir fiyata iyi bir laptop tavsiyesi olan varmı. Genel kullanım dışında oyun olarak fifa'yı açsın yeter.

Tavsiyeleriniz varsa sevinirim.

ACER Aspire VN7-791G-78S8 17.3 inç Intel Core i7-4720HQ 16 GB 1 TB Windows 8.1 Notebook Notebook

Bunu geçen hafta 18-26 Ağustos internet kampanyası (2999 TL idi) + 100 TL işcep indirimiyle 2899 TL'ye aldım. Çok memnunum. Benim de hedefim FIFA çalıştırmasıydı ama karşıma çok iyi bir fırsat çıktı. GTA 5'i high - very high karışık ayarlarda 45 fps, CS:GO full ayarlarda 150 fps ile çalıştırıyor.

Edit: FIFA 15'in de demosunu indirdim nasılsa 2 hafta sonra 16'nın demosu çıkacak şimdi 2 hafta için virüslü crack dosyalarıyla uğraşmaya değmez diye düşündüm. Onda da high'da sıfır kasmayla oynuyorum ama kaç fps olduğunu söyleyemeyeceğim çünkü ilginç bir şekilde fraps açıkken girdiğimde çalışmayı durdurdu hatası alıyorum bi crash yaşıyorlar sanırım.

Son düzenleme:
ACER Aspire VN7-791G-78S8 17.3 inç Intel Core i7-4720HQ 16 GB 1 TB Windows 8.1 Notebook Notebook

Bunu geçen hafta 18-26 Ağustos internet kampanyası (2999 TL idi) + 100 TL işcep indirimiyle 2899 TL'ye aldım. Çok memnunum. Benim de hedefim FIFA çalıştırmasıydı ama karşıma çok iyi bir fırsat çıktı. GTA 5'i high - very high karışık ayarlarda 45 fps, CS:GO full ayarlarda 150 fps ile çalıştırıyor.

Şu anki fiyatı 3600Tl. Bu fiyatlara daha da iyi bir laptop alınır herhalde.

yada MSI ve Monster'ın seri sonu ürünlerini kovala, dedğim gibi sıradan laptoplar yerine gamingbook tercih etmek her zaman daha mantıklıdır.

ben notebook larımı dell kullanıyorum 3 yıl da bir değiştiririm yükseltirim modelini, ne ısınma nede herhangi bir arıza sorunu gördüm taş gibi yapıyorlar

fifayı açsın demek iyi bir ekran kartı işlemci (en az i5 olsun ) ve de en az 4 gb ram ister. ram neyse de ekran kartı bayağı pahalı .
genel anlamda asusun gamebook serileri fena değil . tabi toshiba daha kaliteli.
oyun düşünüyorsan kesinlikle en az 192 bit ve direct 11 destekli makine al . ilk bakacağın ekran kartı sonrasında işlemci olacaktır. ramin yüksekliğine aldanma. bende asus var ısınma sorunu yok ama eski nesil.
monsterin serileri de çok iyi ama kimine göre kaba. ben çok beğeniyorum

Son düzenleme:
fifayı açsın demek iyi bir ekran kartı işlemci (en az i5 olsun ) ve de en az 4 gb ram ister. ram neyse de ekran kartı bayağı pahalı .
genel anlamda asusun gamebook serileri fena değil . tabi toshiba daha kaliteli.
oyun düşünüyorsan kesinlikle en az 192 bit ve direct 11 destekli makine al . bende asus var ısınma sorunu yok ama eski nesil.

ASUS K555LN-XX327H NOTEBOOK - Teknosa

bu nasıl sizce?

Son düzenleme:
Ram: 8gb
Ekran Kartı: 2GB DDR3 NVIDIA ® GeForce ® GT840M 64Bit
İşlemci: Intel® Core™ i7-5500U 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.0 GHz 4MB Çift Çekirdek

Bu özellikte bir laptop fifa tarzı oyunları oynamak için yeterli midir? Onun dışında iş için klasik basit kullanım olacak.
Bunların dışında başka bir özelliğe bakmak lazım mı, yoksa bunlar yeterli mi?

Ram: 8gb
Ekran Kartı: 2GB DDR3 NVIDIA ® GeForce ® GT840M 64Bit
İşlemci: Intel® Core™ i7-5500U 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.0 GHz 4MB Çift Çekirdek

Bu özellikte bir laptop fifa tarzı oyunları oynamak için yeterli midir? Onun dışında iş için klasik basit kullanım olacak.
Bunların dışında başka bir özelliğe bakmak lazım mı, yoksa bunlar yeterli mi?

Bu özelliklerle oynarsın fifa fakat ısınmaması gerekiyor oyun kapat hatası veriyor , soğutma sorununu halledersen bu özellikler fifa için yeter.

Üst Alt