Ozan Kabak'ın Takımı Stuttgart Küme Düştü - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ozan Kabak'ın Takımı Stuttgart Küme Düştü

Örnek verdiğin Trabzonlu oyuncular misal Abdülkadir ve Yusuf. Ozana göre çok daha uzun süredir piyasada adamlar. Sence yirmi milyon veya üzeri teklif gelmiş olsa satılmış olmazlar mıydı? Bence 15 ve üzeri teklif gelmiş olsaydı bile çoktan satılmışlar idi. Trabzonu takip etmiyorum ama okuduklarıma göre o kadar da ileri gidemediler, çünkü özellikle Abdülkadir galiba hala daha ilk 11 oyuncusu değil eğer yanlış bilmiyor isem.

Ben bir şeye mahkum ettiğini düşünmüyorum. Akıllı çocuk imiş, futbol dışında her şeyin yaşandığı bu ülke futbolundan bir an önce yakayı kurtardı. İstese 7,5 milyona da basıp giderdi.
O kadar uzun oynamayacakti ki en fazla 1.5 sene daha oynayacakti ki bu her oyuncu ve her takim icin gecerli degil, TSliler bu sene ileri gitti mesela. Bizde de Onyekuru ileri gitti. Kaldi ki Galatasaray'da ileri gitmese bu yasta oynayabilecek hale gelmezdi.

Muhim olan senin veya benim ne paralari gorebilecegini dusundugumuz degil. Elimizi bu tip tekliflere mahkum etti. Kontratini uzatsaydi gorurduk hangi fiyatlara gidebilecegini. Belki yine 11'e giderdi. Yine de o kontrati uzatmaliydi.
Örnek verdiğin Trabzonlu oyuncular misal Abdülkadir ve Yusuf. Ozana göre çok daha uzun süredir piyasada adamlar. Sence yirmi milyon veya üzeri teklif gelmiş olsa satılmış olmazlar mıydı? Bence 15 ve üzeri teklif gelmiş olsaydı bile çoktan satılmışlar idi. Trabzonu takip etmiyorum sadece yazılıp çizilenleri okuyorum ama mesela Abdülkadir yanlış anlamadım ise daha hala ilk 11 oyuncusu değil. Ama bundan emin değilim, dediğim gibi sadece yazılıp çizilenler Trabzon hakkında bildiklerim.

Yine verdiğin Onyekuru örneği, adam için 30-40 milyon euro konuşuluyor. Bu sadece bizde gösterdiği gelişim sayesinde mi yoksa Everton apoletinin de etkisi mi bir düşün bakalım.

Bir kaç istisna ile değişmiş mi oluyor Türkiye'de gelişim gösterme sıkıntısı? Alt yapısı çok değerli denilen Bursa takımının yanlış hatırlamıyor isem yurt dışına bir tane yüksek rakamlı satışı yok. Keza Cengiz Ünder, belki de son zamanların en iyi gelişimini gösterdi ve Onyekuru örneği ile de rakamlar üzerinden çok iyi karşılaştırılabilir. Türkiye'den Roma takımına kaca gitti, şimdi oradan başka bir takıma kaca gideceği konuşuluyor. Yani öyle dediğin gibi sadece oyuncunun kendisi değil, lig ve oynadığı takım da bayağı önemli.

Ligimiz Top 10 falan, bunlar benim görüşüme göre kendimize anlattığımız yalanlar. Almanya'da Bayern Dortmund takımının iki puan önünde son haftaya girdi, adamlar bayram havasında yaşadı bunu. Bizim ülkemizde ise savaşa gidiliyor sanki ama neymiş ülke futbolumuz Top 10 falan.

Sen daha bugüne kadar bir tane 20 milyon üzeri satış yapmışsın, o da İngiliz takımlarının son dönem ortaya koydukları hovardalık sayesinde.

Ben Ozan'ın bizi bir şeye mahkum ettiğini düşünmüyorum. Akıllı çocuk imiş, fırsatını bulduğu an futbol dışında her şeyin olduğu ülke futbolundan yakasını kurtardı ve umarım bir hata edip geri dönmez. İstese 7,5 milyona da basıp giderdi, delikanlı çocuk imiş iki haneli rakamlara çıkmasını sağladı. Hain arıyor iseniz, alt yapı oyuncularının sözleşmelerine çıkış maddesi koyanları hedef alın. Yani ben ortada saçmalık değil, ülke futbolumuzun realitesini görüyorum. Bu yüzden sağolsun, sözleşmesinden yazandan daha fazla para kazandırdı, bu sayede elimizde şimdi bir tane değil iki tane satıp para kazanabileceğimiz oyuncu var.

O kadar uzun oynamayacakti ki en fazla 1.5 sene daha oynayacakti ki bu her oyuncu ve her takim icin gecerli degil, TSliler bu sene ileri gitti mesela. Bizde de Onyekuru ileri gitti. Kaldi ki Galatasaray'da ileri gitmese bu yasta oynayabilecek hale gelmezdi.

Muhim olan senin veya benim ne paralari gorebilecegini dusundugumuz degil. Elimizi bu tip tekliflere mahkum etti. Kontratini uzatsaydi gorurduk hangi fiyatlara gidebilecegini. Belki yine 11'e giderdi. Yine de o kontrati uzatmaliydi.

Uzatmamak hakkidir. Uzatmadigi icin kendisini sevmemiz de bizim hakkimizdir. Biz taraftariz. Galatasaray icin en iyisini isteriz, kendimizi Ozan yerine koyup ayy cocuk da bu ulkeden kacti be olley falan diyecek degiliz. Objektiflik adi altinda boyle garip meden duygular kasmaya gerek yok.
Son yazdığın bölümü şimdi gördüm. Hani sen bana saçmalıyorsun yazmışsın ama ben bu ek yaparak yazdığın o son bölüm ile zorlasan bile saçmalamışsın yazmayacağım. Fikirdir sonuçta bir yargıda bulunmak istemiyorum.

Evet ben taraftarım ama benim genç oyuncular hakkında sabit bir görüşüm var, fırsatını bulan hiç ama hiç düşünmeden gitsin bu ülkeden.

Dün Fatih hocanın açıklamalarına hepimiz bayıldık ve evet çok da güzel açıklamalar. Muhataplarının hepsi de hak etti ama kimse de çıkıp, yav futbol bu bizim ülkemizde neden her zaman üçüncü dünya savaşı ikliminde geçiyor demiyor.

Örnek verdiğin Trabzonlu oyuncular misal Abdülkadir ve Yusuf. Ozana göre çok daha uzun süredir piyasada adamlar. Sence yirmi milyon veya üzeri teklif gelmiş olsa satılmış olmazlar mıydı? Bence 15 ve üzeri teklif gelmiş olsaydı bile çoktan satılmışlar idi. Trabzonu takip etmiyorum ama okuduklarıma göre o kadar da ileri gidemediler, çünkü özellikle Abdülkadir galiba hala daha ilk 11 oyuncusu değil eğer yanlış bilmiyor isem.

Ben bir şeye mahkum ettiğini düşünmüyorum. Akıllı çocuk imiş, futbol dışında her şeyin yaşandığı bu ülke futbolundan bir an önce yakayı kurtardı. İstese 7,5 milyona da basıp giderdi. Örnek verdiğin Trabzonlu oyuncular misal Abdülkadir ve Yusuf. Ozana göre çok daha uzun süredir piyasada adamlar. Sence yirmi milyon veya üzeri teklif gelmiş olsa satılmış olmazlar mıydı? Bence 15 ve üzeri teklif gelmiş olsaydı bile çoktan satılmışlar idi. Trabzonu takip etmiyorum sadece yazılıp çizilenleri okuyorum ama mesela Abdülkadir yanlış anlamadım ise daha hala ilk 11 oyuncusu değil. Ama bundan emin değilim, dediğim gibi sadece yazılıp çizilenler Trabzon hakkında bildiklerim.

Yine verdiğin Onyekuru örneği, adam için 30-40 milyon euro konuşuluyor. Bu sadece bizde gösterdiği gelişim sayesinde mi yoksa Everton apoletinin de etkisi mi bir düşün bakalım.

Bir kaç istisna ile değişmiş mi oluyor Türkiye'de gelişim gösterme sıkıntısı? Alt yapısı çok değerli denilen Bursa takımının yanlış hatırlamıyor isem yurt dışına bir tane yüksek rakamlı satışı yok. Keza Cengiz Ünder, belki de son zamanların en iyi gelişimini gösterdi ve Onyekuru örneği ile de rakamlar üzerinden çok iyi karşılaştırılabilir. Türkiye'den Roma takımına kaca gitti, şimdi oradan başka bir takıma kaca gideceği konuşuluyor. Yani öyle dediğin gibi sadece oyuncunun kendisi değil, lig ve oynadığı takım da bayağı önemli.

Ligimiz Top 10 falan, bunlar benim görüşüme göre kendimize anlattığımız yalanlar. Almanya'da Bayern Dortmund takımının iki puan önünde son haftaya girdi, adamlar bayram havasında yaşadı bunu. Bizim ülkemizde ise savaşa gidiliyor sanki ama neymiş ülke futbolumuz Top 10 falan.

Sen daha bugüne kadar bir tane 20 milyon üzeri satış yapmışsın, o da İngiliz takımlarının son dönem ortaya koydukları hovardalık sayesinde.

Ben Ozan'ın bizi bir şeye mahkum ettiğini düşünmüyorum. Akıllı çocuk imiş, fırsatını bulduğu an futbol dışında her şeyin olduğu ülke futbolundan yakasını kurtardı ve umarım bir hata edip geri dönmez. İstese 7,5 milyona da basıp giderdi, delikanlı çocuk imiş iki haneli rakamlara çıkmasını sağladı. Hain arıyor iseniz, alt yapı oyuncularının sözleşmelerine çıkış maddesi koyanları hedef alın. Yani ben ortada saçmalık değil, ülke futbolumuzun realitesini görüyorum. Bu yüzden sağolsun, sözleşmesinden yazandan daha fazla para kazandırdı, bu sayede elimizde şimdi bir tane değil iki tane satıp para kazanabileceğimiz oyuncu var.

Trabzon'u belli ki hic takip etmiyorsun. Daha baskanlari gecen ikisi icin 40m gibisinden konustu. Ayrica ikisi de 11'in vazgecilmezleri. Bu sene de harika oynadilar. Fakat ozellikle Yusuf'un gitmesinin zamani geldi.

Onyekuru bizde muthis gelisti, bunu inkar etmenin anlami olmaz.

Konuyu alakasiz yerlere cekmeye gerek yok. Ulke kotu evet o zaman ulkedeki her sey kotu diye Galatasaray'i da tutmayalim yani.

Tekrar soyledigim gibi ne dusundugun onemli degil. Bu adam kontratini uzatmayarak istedigim zaman giderim ucuza dedi.

Son yazdığın bölümü şimdi gördüm. Hani sen bana saçmalıyorsun yazmışsın ama ben bu ek yaparak yazdığın o son bölüm ile zorlasan bile saçmalamışsın yazmayacağım. Fikirdir sonuçta bir yargıda bulunmak istemiyorum.

Evet ben taraftarım ama benim genç oyuncular hakkında sabit bir görüşüm var, fırsatını bulan hiç ama hiç düşünmeden gitsin bu ülkeden.

Dün Fatih hocanın açıklamalarına hepimiz bayıldık ve evet çok da güzel açıklamalar. Muhataplarının hepsi de hak etti ama kimse de çıkıp, yav futbol bu bizim ülkemizde neden her zaman üçüncü dünya savaşı ikliminde geçiyor demiyor.

Sacma fikre sacma denmesinde bir sorun yoktur.

Ben dikkat ediyorsan ulke futbolunu hic ovmedim ama hepiniz (sen, Barili ve digerleri) konuyu hep ulke futbolundan kacan zavalli bir genc cocuk meselesine ceviriyorsunuz.

Kulubune mumkun olan en fazla parayi kazandirmayi hedefleyebilirdi mesela. 17-18 yasinda kulubunun karsisina menajerle cikmayabilirdi. Sonucta futbolcuysa sayemizde futbolcu.

Ben zaten basindan beri yaptigi mantiksizdi demiyorum. Kulup icin kotuydu yaptigi, ben de sadece ve sadece bunu onemserim. Ozansporlu degilim neticede.

Ayrica evet o maddeyi koyan Dursun da hain ama bu Ozan'i sucsuz yapmiyor. Uzatmaya yanasmayan da Ozan yani.

Futbol romantizmi fazla kalmadi. Oyuncular profesyonel olmadan bile kariyer planlari vardir ve o hedefleri kovaliyordur.

Donnarumma mesela AC Milani 18 yasinda esir tuttu, ve anca abisini 1 milyon maasla getirdikten ve kendisine primlerle 6 milyon net maas verdikten sonra yeni sözlesme imzaladi...

Buda yasindayken takim riske girip 1. Numara yaptigi sözde Milanin cocugu.

Biz bir daha Ozan seviyesinde adam cikartirsak, 1 seneden fazla zor tutariz. Fazla oynamayan Yunus bile kacmayi istiyor belcikaya. Gencler belki türkiyede kalmayi istemiyordur. Galatasaray olarak o zaman ne yapabilirsinki?

Trabzon'u belli ki hic takip etmiyorsun. Daha baskanlari gecen ikisi icin 40m gibisinden konustu. Ayrica ikisi de 11'in vazgecilmezleri. Bu sene de harika oynadilar. Fakat ozellikle Yusuf'un gitmesinin zamani geldi.

Onyekuru bizde muthis gelisti, bunu inkar etmenin anlami olmaz.

Konuyu alakasiz yerlere cekmeye gerek yok. Ulke kotu evet o zaman ulkedeki her sey kotu diye Galatasaray'i da tutmayalim yani.

Tekrar soyledigim gibi ne dusundugun onemli degil. Bu adam kontratini uzatmayarak istedigim zaman giderim ucuza dedi.
Yahu zaten Trabzonu takip etmediğimi söyledim. Sadece özellikle forumda yazılıp çizilenler ve burada kaç kez Abdülkadir oynamıyor diye yazıldığını hatırlıyor gibiyim. Ama ne dedim takip etmediğim için yazılıp çizilenlerin yalancısıyım.

Onyekuru olayını da zaten inkar etmedim ki. Aksine kabul ettim gelişimini ama ne yazdım, adam için konuşulan 30-40 milyon eurolar sadece bizde gösterdiği gelişim yüzünden değil, Everton apoleti sayesinde de konuşuluyor. Bayern takımımın Onyekuru ilgisi mesela daha üç günlük bir şey değil, kaç ay öncesine dayanıyor. Onyekuru oyun olarak esas gelişimini son bir iki ay da gösterdi halbuki.

Ben ülkeden mi bahsediyorum, ülke futbolundan bahsediyorum. Yazdıklarıma da alakasız demen gerçekten ilginç bir ifade oldu. Ama sen zaten son zamanlar bayağı tuhaf bir hal aldın. Verdiğim örnekler Türkiye'den yurt dışına oyuncu satışları ile ilgili örnekler, ülke futbolu ile alakalı yorumlar. Senin ortaya koyduğun ise bir iki istisna.

Kontrat olayını eleştirebilirsin bu senin görüşün. Benim görüşüm farklı.

Son düzenleme:
Sacma fikre sacma denmesinde bir sorun yoktur.

Ben dikkat ediyorsan ulke futbolunu hic ovmedim ama hepiniz (sen, Barili ve digerleri) konuyu hep ulke futbolundan kacan zavalli bir genc cocuk meselesine ceviriyorsunuz.

Kulubune mumkun olan en fazla parayi kazandirmayi hedefleyebilirdi mesela. 17-18 yasinda kulubunun karsisina menajerle cikmayabilirdi. Sonucta futbolcuysa sayemizde futbolcu.

Ben zaten basindan beri yaptigi mantiksizdi demiyorum. Kulup icin kotuydu yaptigi, ben de sadece ve sadece bunu onemserim. Ozansporlu degilim neticede.

Ayrica evet o maddeyi koyan Dursun da hain ama bu Ozan'i sucsuz yapmiyor. Uzatmaya yanasmayan da Ozan yani.
Ben ve bir çok başka kişi de diyor ki bizim yaptığımız ülke futbolu eleştirisi bu paraya gitmesine etken. İma edildiği gibi çok daha fazlası olmazdı fikrini savunuyoruz, maksimum 15 milyon falan. Alakasız yerlere çekmeye gerek yok dediğin örneklerden biri Cengiz Ünder yahu. Son dönem o çocuk kadar sükse yapan başka biri var mı? Adam kaça gitti hepimiz biliyoruz sonuçta.

Siz adamın sözleşme olayına takılmış gidiyor, totale bakmıyor, bu sefer totale bakanların fikirlerine saçma, alakasız gibi yorumlar yapıyorsunuz.

Neye göre yahu, sözleşme uzatmayıp bizi maksimum üç beş milyon paradan ettiği için mi? Madem ülke realitesine rağmen varsayımlar senin için saçma olmayan fikirler, o zaman ben de ortaya bir varsayım atayım. Ozan gitmese belki de Luyindama ve Marcao kaçacak idi elimizden. Total olarak elimizde tutup sonradan satacağımız tek bir oyuncu mu daha fazla para getirirdi yoksa yerine satışından gelen para ile alabildiğimiz ve potansiyeli olan iki oyuncu mu?

Ha birde Trabzon başkanı bahsedilen iki oyuncu için kırk milyon euro dedi diye bu doğru mu oluyor? Ceza riski olduğu uzun zamandır belli olan Trabzona iki oyuncu için kırk milyon euro teklif gelecek ve Trabzon o oyuncuları satmayacak öyle mi? Bana hiç de mantıklı gelmiyor çünkü Trabzona göre geliri daha fazla olan İstanbul takımları bile on milyon üzeri tekliflere karşı fazla dayanamıyor ekonomik durumlar sebebi ile.

Basit bir soru ahbap... Kendini bireyin yerine koyup kafasi celinmistir gider no problem diyeceksek

Ribery'den neden nefret ediyosun
haci ben cevap vereyim bu konuda, riberyden nefret etmemin sebebi kimseye haber vermeden kacip gidip imza atmasi ve para kazandirmamasi.

Para kazandirip giden plan bozmayan adama niye nefret kapalim, mantiksiz gelmiyor mu bu size yahu. 6 ay oynattin 11 milyona caktin onun yerine 2 herif aldin belkide ikisinden 35 milyon eurolar kazanacaksin 3e katlama imkanin var.

haci ben cevap vereyim bu konuda, riberyden nefret etmemin sebebi kimseye haber vermeden kacip gidip imza atmasi ve para kazandirmamasi.

Para kazandirip giden plan bozmayan adama niye nefret kapalim, mantiksiz gelmiyor mu bu size yahu. 6 ay oynattin 11 milyona caktin onun yerine 2 herif aldin belkide ikisinden 35 milyon eurolar kazanacaksin 3e katlama imkanin var.

Yerine adam almamiz kendisiyle ilgili degil tamamen bizim basarimiz. Kendisinin parasi Diagne'ye gitti, kendisi gitmese ve planlandigi gibi bedavaya Alan gelse hala bizleydi yani. Luyindama alinmayacakti yalnizca muhtemelen

Her neyse para kazandirdi denebilir ama normalde kazandirabileceginin cok altinda kazandirdi

Luyindama için satışlara rağmen paramız yetmedi. İyi bir istatistik tutturan Rodrigues gibi hücum oyuncusu bile dokuz milyona gitti, ki bunun galiba 7,5 milyonu cebimize kaldı. Biraz mantık!

aydıncım sürekli anti terimcilere laf çakıyorsun buluttan nem kapıp hocaya sallıyorlar diye

sen de sanki tersi durumlar için fazla hassaslaşmışsın , hocanın devre arası yaptığı paylaşımı taca çıkardı diye şu çocukcağıza her fırsatta sallıyorsun

Terim kırmızı çizgimiz

Efsanemize yapılan haksız eleştiriler için tabi ki tepki vereceğiz.Ozan'da bu konulardan biri.Kendisini takıma çıkaran Terim için övgüler sıralamasını beklerdik doğal olarak,nankörlük yaptığı için bu tepkiler.Kabul edersin ki hoca takıma çıkarıp takımda oynatmasa kimse adını bile duymazdı.Şu an bu konumdaysa hoca sayesinde

Şenol için gazetecilerin oyununa düşmüştür desem sene başından beri sözleşme mevzusunu uzattıkça uzatan adam için kalbi temiz diyemiyorum.Bu olayla ilgili yanlış anlaşıldım diye açıklaması da yok.Yıllar geçince buranın kıymetini anlar..Kazandırdığı para için teşekkürler,kariyerinde başarılar dileriz

Şu hareketleri Arda vari biri yapmış olsaydı yerden yere vurulurdu bana hak verirsin sanırım ?

Ek olarak tepki vermemin asıl nedeni de şu,alt yapımızdan çıkan bir oyuncunun daha vefalı,aidiyet duygusunun olmasını beklerdim.Maalesef biz ise hainlik yapacak oyuncular yetiştiriyoruz.Hocanın sırf bu yüzden bu sene bilerek oynatmadığı oyuncular var kendi açıklaması..

bu adamdan ne istiyorsunuz?

sonuçta o da kariyer ve ekmek parasının pesinde?

vefa karin doyurmuyor

Tr'de kalsa iki gün sonra ptt 1.lig'e yollarlar

Ozan ve Garry satilmasa stoper ve forvet transferlerini yapamazdık o zaman da çift kupayı ruyamizda görürdük bu nedenle tam zamanında çıktı geldi 11 milyon Euro'ya kaç tane adam sattı bu takım keşke her sene birtane böyle adam satsak...

Arda'nin gidis hk. ne dusunuyosun

Gidisinde bir sakatlik yok sadece Lincoln kaptan olunca takimin agasi pozlarina girmesi ve Skibbenin ipinin cekilmesine on ayak olanlardan biri olmasi ile son senesinde kaptanken ve takim kotu durumdayken transfer gorusmesi yapmasi, hem de bunu sakatim diyip oynamazken yapmasi gibi seyler sebebiyle ztn sicak baktigim biri degildi ama en azindan para kazandirdi

Üst Alt