Ozan Korkut: "Biz Fatih Terim’i sadece hoca olarak da görmek istemiyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ozan Korkut: "Biz Fatih Terim’i sadece hoca olarak da görmek istemiyoruz"

5af2fcc97af507091c2376d8.jpg

Galatasaray Kulübünün başkan adaylarından Ozan Korkut, TRT Spor'da hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Ozan Korkut'un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Galatasaray taraftarını duygulandıracak bir yapıyı taraftarlara taahhüt ederim. Bizde alt ya da üst diye bir şey olmaz. Hepimiz Galatasaraylıyız. Liste oluşturmamız sadece 5 dakika aldı. Birbirimizi tanıyan bir ekip ve liyakat ile davranarak bir liste oluştu. Her biri Galatasaray'ın belli ihtiyaçlarını karşılayacakları için bir araya geldi. Tüm ekip arkadaşlarımın hepsi liyakat usülüne göre seçildi."

Duygun Yarsuvat'a çağrı yapıldı!

"Biz zaten uzun süredir birlikte çalışan bir ekibiz. Bütün kulübümüzde başkanlık ve yöneticilik yapan kişilerin artıları ve negatiflikleri var. Sizler ekip olun, bizler gençler olarak desteğe hazırız doğrultusundaydık ve istediğimiz desteği bulamadık ve Duygun ağabaye mektup yazdık. Baskın seçim döneminde sorumluluk alınması gerektiğini rica ettik ve ricamız karşılık bulmadı. Mayıs ayına kadar geldik ve ben ve ekip arkadaşlarım ocak ayında verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

"Aralık ayında Dursun Özbek'in sebebini anlayamadığımız baskın seçim kararı oldu. Galatasaray bizim için bir duygu, hepimizin önceliği Galatasaray ve Galatasaray'ın iyi olması. Bunu göremediğimiz için aday olmaya karar verdik. En iyi vizyonu ve gereksinimleri sunacağız. Ocak ayında Mustafa Bey'i desteklemeyi ekip kararı olarak almıştık."

"İsimler üzerinden kimse ile bir görüşmemiz olmadı. Biz davet edildiğimiz zaman Galatasaray’ın durumu ile ilgili tespitlerimiz, çözüm alternatiflerimiz aynı mıdır buna baktık. Görüşmelerin hepsinde başka ekiplerden başka isimler de vardı ve şahitler huzurunda görüşüldü. Hiçbir görüşmede koltuk konusu konuşulmadı, Galatasaray’ın menfaatleri üzerine görüşmeler yaptık.

Finans konusunda hazırlıklı olmayan bir ekibin aday olacağını düşünmem. Galatasaray açısından gelinmiş olan finansal tablo bir sonuçtur, sebep değildir. Galatasaray gibi bir marka yönetilmesi gerektiği gibi yönetilmemiştir. Yönetimler gerekli çabayı göstermiş fakat bu çabalar doğru sonuçlar vermemiştir. Biz tüm global futbol kulüplerini inceledik. Manchester United, Real Madrid gibi kulüpler gelir olarak en üst seviyede. Galatasaray’ın giderlerinden dolayı gelirler konuşulmuyor. Sürekli Avrupa Kupaları’na aday olan Galatasaray’ın rekabetçi bir gelir yaratması gerekir. Genel kulüp giderlerinin %50-60’ı futbol şubesiyle ilgili olurken, Galatasaray’ın giderlerinin %95’i futbol şubesinden oluşuyor. Kulübü doğru gelir-gider planlanması yapılarak ve kur riskini hesaba katarak UEFA kriterlerine göre yönetmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Amacımız Galatasaray’ı küçültmek değil, doğru bir mali yapılandırmayı gerçekleştirmek."

"Aday olmak Dursun Özbek’in de en büyük hakkıdır"

"Galatasaray son derece demokratik bir kulüp. Adayların çokluğu mali koşulların zorluğu da düşünüldüğünde Galatasaray’ın gücünü gösterir. Taraftarlar farklı adaylardan farklı projeler dinleyecek. Genel kurul üyelerimiz bu dört ekipten gördükleri en uygun adayı seçecekler. Kim kazanırsa bizim başkanımız olacak, o listelerde de bizim dostlarımız, kardeşlerimiz. Ben iddia veya dedikodu kulübüne değil Galatasaray Kulübü’ne başkan adayı oldum. Galatasaray tüm zorluklara rağmen batacak bir kulüp değildir. Listemize ve ekip arkadaşlarıma bakarsanız hepsi global markaların yönetici veya sahipleri. Beklenmedik kararlara adapte olmaları zor insanlar. Bizim şu anki listem gibi doğru isimlerin yer aldığı bir listeyi 1-2 günde oluşturmamızı beklemek doğru olmazdı. Ben arkadaşlarımı çok iyi tanıyorum ve hepsine kefilim.Mustafa Cengiz’e başarısız demek benim haddime değil. Bizim duruşumuz başkalarıyla ilgili değil, Galatasaray’a daha iyi hizmet vereceğimizi düşünüyoruz. Aday olmak Dursun Özbek’in de en büyük hakkıdır. Galatasaray Kulübü Galatasaraylılarındır."

"Bizim hoşumuza gitmeyen durum birlik, beraberlik ve karşılıklı saygı ortamının alışılagelmişin dışına çıkmasıdır. Bu kulübün başarılarının arkasında kenetlenmek vardır. Senelerdir çeşitli projeler var ancak gün sonunda bilançonuzda hala aynı zarar var.

Hayatta para kazanırsınız veya kaybedersiniz fakat bizi biz yapan değerlerimiz kaybolursa onları geri getirmek mümkün olmaz. Bizim önceliğimiz sevgi saygı ortamının tekrardan oluşması ve her branşta lider olmak."

Fatih Terim sözleri

"Kendimi ne kadar Galatasaray’ın çocuğu görüyorsam Fatih Terim’i de en az o kadar Galatasaray’ın çocuğu olarak görüyorum. Eğer seçilirsek futbolun patronu Fatih Terim olacaktır. Biz Fatih Terim’i sadece hoca olarak da görmek istemiyoruz. Olur da biz seçilirsek önceliğimiz Fatih Terim ile devam etmek ve hocamızın yönetim kurulunda faal olmasını, finansal boyutuyla işin içinde olmasını ve karar verenlerden biri olmasını sağlamak olacaktır."

"Fatih Terim Galatasaray camiasının dinamiklerine hakim bir insan, içimizden birisi ve divan kurulu üyesi. Ben bunu rekabetçi bir avantaj olarak görüyorum. Her kulübün böyle bir şansı yok. Galatasaray Kulübünün bir üyesi olarak gayrimenkul projeleri duymaktan bıktım. Ben spordan değer kazanmayı vaat ediyorum. Doğru tesisleşme, doğru stratejiler ve genç yaştaki çocuklarımızı Galatasaray’a kazandırarak sportif başarı ve kazanç elde etmeliyiz.

‘Ben Amerika’ya transfer olduğumda oralarda da Galatasaray’ın bilindiğini gördüm. Dünyanın her yerinde Galatasaray ve futbolcularını biliyor. Bu kadar bilinir olmuş olduğunuz noktada bunu paraya çevirmek zor değil. Bugün her yerde Real Madrid, Manchester United formaları satılıyor. Bizim markamız da bu seviyelerde. Yani bu alanlarda yer almamız lazım. Global olarak var olacağız."

Ajansspor

Dursun ve Aliden iyi aday ama bence Terim hakkinda salliyor

kötü sürecten gecelim hocayi göndermeye calisirlar

ayrica fazla yumusak aciklamalar yapmis herkesi tatmin etmeye calisiyor

Ben şahsen beğendim ama Mustafa Cengiz en az bir dönem hak ettiğini düşünüyorum.

İlerde belki neden olmasın. Fatih hocam ama başkan olmalı bu ekipte o vakit. 2024 gibi mesela olabilir yani :)

O kadar yanlis zamanda adaysiniz ki dediklerinizin hicbir onemi yok. Dursun Ozbek secilirse vebali sizsiniz. Siz secilirseniz benim gozumde Mustafa Cengizi arkadan vuran bir topluluk olarak anilacaksiniz. Mustafa Baskan bu kulubu en az 1 donem yetmeyi hak etti. Az biraz saygi duyun!

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

hiç güvenmiyorum bu tayfaya hele içinde adnan öztürkün olduğu hiç bi yönetime güvenmem.ayrıca bunlar 2 gün sonra fatih hocanın kuyusunu kazar, söylemlerine bakmayın.

Su an tek Cengiz+ Albayrak samimi-...

Bu ekip gelecekte cok iyi olabilir lafim yok, ama su an iyi bir sinerji var. Cengiz secilmezse, Taraftar gözünde -- 100 da baslar

Maalesef bu ekibin secime girmesinden dolayi dursun capsizi tekrar baskan secilecek

Icim kan agliyor

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Ozan Korkut: "Hiçbir yönetimin kendi istediği yönde tüzüğü değiştirme hakkı olduğunu düşünmüyorum. GS, taraftarına kapısını kapatmamıştır ama üyelik şartları bellidir."

Çekil ve Dursun muhalefetinin oylarını bölme. Sizin yüzünüzden Dursun seçilirse en az Dursun kadar siz de suçlusunuz.

Dursun sevildikten sonra onunla kürsüye çıkıp yumruk şov yapmaz ve bu aday yönetimin birçok üyesi dursunun ekibinde maaşlı yer bulmazsa ben de birşey bilmiyorum

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu adama güvenemiyorum. herseyi sıvayacak genc dursun modeli seziyorum.
o yüzden cengiz baskanımla devam. siyasi olarak baya baya ağırlığımız da var. hem kendisi hem albayrak'tan dolayı. o yüzden macera arayama gerek yok.

Şampiyonluk gelsin veya gelmesin Mustafa Cengiz'in en azından bir dönem devam etmesi hakkıdır. En zor zamanda elini taşın altına koydu adam. Şeffaf ve samimi bir yönetim vaat etti. Bunu en iyi şekilde yaptı bu kısa sürede. Bugüne kadar da bir falsosunu görmedim. Bu "genç oluşum" bana o kadar samimi gelmiyor. Tabi Dursun ve Ali Fatinoğlu kadar rezil olduklarını düşünmüyorum.

Üst Alt