Özgür Savaş Özüdoğru: "Hocamız listesinde olmayan isimleri almak zorunda kaldı" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özgür Savaş Özüdoğru: "Hocamız listesinde olmayan isimleri almak zorunda kaldı"

Yaw almayi birak satmayi beceremeyen yoneticilerle dolu klup. Ha bire alalim da alalim. Bi sat once. Elinde duzgun para edecek iki adam var. Onlari sattin mi zaten onumuzdeki uc dort seneyi de satarsin. Satman gerekeni sat once git Feghouli 'yi sat, Falcao 'yu sat. Oyle bir kontrat veriyonuz ki adamlara kendilerini Florya'nin kapisina zincirliyorlar gitmemek icin. Feghouli'yi uce dorde satamiyor musun? 30'una gelmus Belhanda ile Akbaba'ya bir de kontrat vericeniz yaziklar olsun.

Burada hocaya çok hak vermem. Mesela şimdi İrfan Can, Visca’yı istiyorum diyor da nereye alıcaksın. İrfan’ı 10 m euro’dan aşağı veriyorlar mı? 2 sene önce Emre Akbaba yerine İrfan’ı isteseydi o zaman alınırdı. Yönetiminde sıkıntısı tamamen menejer teklifleri ile oyuncu bakması. Kendi ekibini kurmadan taşeron işi transferle olmuyor.

Sorloth'u istemis mi?
Veya Ekuban'i?
Vedat'i o kadar çok istiyorken neden 5 ay once Cagne'ye 13 milyon verilirken istemedi?
Seri Nzonzi Lemina Andone gibi isimleri istemedi mi?
Babel ve Fegh ile olmayacagi belliyken neden free alinabilecek isimlere yonelmedi? Bjk, Ghezzal icin ne kadar verdi? Veya Souza icin ne kadar verdi?
Keske Arda icin o kadar ısrar edecegine mesela Haaland icin ısrar etseydi. Acaba Haaland'i ilk izlediginde ( Tabi izlediyse) ne hissetti? Mesela Tetteh'i izlediginde 7 milyona kadar cıkmışız :)
Yonetim ne kadar kötü olursa olsun, ne kadar beceriksiz olursa olsun ama Fatih Terim'i aklamaz.

Adam kendi kurmadığı kadroyla 3 senede 2 şampiyonluk almış, son 2 yılda transfere toplam 6 milyon euro harcatmış (5'i de Luyi'nin bir sene önceden FFP'ye uydurulsun diye verilen 5 milyonluk taksidi), bu sene resmen çerçöp heriflerle hala potada kalmayı başaramıyor ama 10 yıldır potaya girememiş, belediye takımına şampiyonluk vermiş heriflere karşı küçük gösterilip geçtim kiralığı, sahibi oldukları takımlara bile bir halt verememiş adamları yönetemedi diye (Lemina ve Seri'den sezonun belli dönemleri ciddi katkı almasına karşın) antrenörlüğü sorgulanıyor. Hani hiçbiriniz 10 yaşında da değilsiniz ve adam da Ferguson gibi 30 yıldır kulübün kapısında yatmıyor. Onsuz ne kadrolarla, ne rezilliklerin olduğunu, Drogba-Sneijder-Selçuk-Buraklarla şampiyonluk kaybedildiğini, 60 milyonluk takımlarla deplasmanda habeş maymununa dönüldüğünü, altyapı antrenörlerine takım emanet edildiği dönemleri de gördük. Biraz artık gözünüzü açıp şu Terim taktik bilmez, ne oynattığı belli değil, harcata harcata doymadı, para versen Anadolu çöplerini dolduracak klişelerinden ve safsatalarından kurtulun. Büyük başın büyük derdi olur. Yarın Terim gidip de şampiyonluğun zorunlu olduğu kafayapısından dışarı istemeseniz de çıkarsanız kulübü o zaman sabahtan akşama FM'den apardığınız scout transferleriyle abad edebilirsiniz.

Ben olsam Türkiye Liginde oynayan takımlardan yerli veya yabancı bir tane bile oyuncu almam. Alacaksam da bonservisi elinde olan Ömer Bayram, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Oğulcan Çağlayan, Adem Büyük gibi oyuncuları alırım. Anadolu kulüplerini zengin ettiğimiz yeter artık. Kasımpaşa sayemizde para yüzü gördü Diagne için 13 milyon euro verilir mi arkadaş. Zamanında Nordin Ambarat için Kayseri'ye o zamanın parası 8 milyon euro para saydık, değdi mi? Ahmet Çalık için Gençlerbirliğine verdiğimiz para. Daha bir sürü örnek var. Hiç uğraşmaya gerek yok bence gidip yurt dışından oyuncu bakalım.

Adam kendi kurmadığı kadroyla 3 senede 2 şampiyonluk almış, son 2 yılda transfere toplam 6 milyon euro harcatmış (5'i de Luyi'nin bir sene önceden FFP'ye uydurulsun diye verilen 5 milyonluk taksidi), bu sene resmen çerçöp heriflerle hala potada kalmayı başaramıyor ama 10 yıldır potaya girememiş, belediye takımına şampiyonluk vermiş heriflere karşı küçük gösterilip geçtim kiralığı, sahibi oldukları takımlara bile bir halt verememiş adamları yönetemedi diye (Lemina ve Seri'den sezonun belli dönemleri ciddi katkı almasına karşın) antrenörlüğü sorgulanıyor. Hani hiçbiriniz 10 yaşında da değilsiniz ve adam da Ferguson gibi 30 yıldır kulübün kapısında yatmıyor. Onsuz ne kadrolarla, ne rezilliklerin olduğunu, Drogba-Sneijder-Selçuk-Buraklarla şampiyonluk kaybedildiğini, 60 milyonluk takımlarla deplasmanda habeş maymununa dönüldüğünü, altyapı antrenörlerine takım emanet edildiği dönemleri de gördük. Biraz artık gözünüzü açıp şu Terim taktik bilmez, ne oynattığı belli değil, harcata harcata doymadı, para versen Anadolu çöplerini dolduracak klişelerinden ve safsatalarından kurtulun. Büyük başın büyük derdi olur. Yarın Terim gidip de şampiyonluğun zorunlu olduğu kafayapısından dışarı istemeseniz de çıkarsanız kulübü o zaman sabahtan akşama FM'den apardığınız scout transferleriyle abad edebilirsiniz.

diğer söylediklerine katılıyorum ama geçen seneki inanılmaz kötü performansı (pandemi öncesi 6-7 haftalık periyot hariç) oyunculara yüklemek yanlış olur, kadro gerçekten çok daha iyisi için yeterliydi

diğer söylediklerine katılıyorum ama geçen seneki inanılmaz kötü performansı (pandemi öncesi 6-7 haftalık periyot hariç) oyunculara yüklemek yanlış olur, kadro gerçekten çok daha iyisi için yeterliydi

Evet, geçen senenin ilk yarısının 2002-03 Galatasaray'ından beri kötü, en kötü Terim dönemi olduğunu önceden de söylemiştim zaten. Ama 2. yarının başındaki muazzam ve bence 4. döneminin en iyi takımıyla pandemi arası girmese, daha önemlisi Muslera'yı kaybetmese ligi yine en kötü şampiyonluk potasında bitireceği de aşikardı. Ki her şeye rağmen yönetimin bir sene öncesinin şampiyon takımında yine, yeni, yeniden tek 1 oyuncu satamayıp takımı potansiyelli de olsa şaibeli kiralıklarla ve falsolu oyuncularla doldurup zaten harcımız olmayan ŞL platformunda takımı 0 hata payıyla bırakması da başka bir gerçekti. Beni en çok kızdıran sanki çok para varmış da para Yiğit Gökoğlan'a, Amrabat'a, De Boer'e filan harcanıyor veya geçen yılın 2. yarısının pandemiye kadar döneminde adam tüm ligi maymun etmemiş, pas oyunuyla geri düştüğü maçta Fener'i Kadıköy'de ezmemiş, Beşiktaş'a tek kale top oynayıp içerdeki tek puan kaybını seyircisiz maçta kaybedilmemiş gibi taktik bilmez, zamanın gerisinde kaldığı, ne oynattığını geçtim ne oynatmak istediğini bile bilmiyor gibi algıların yapılması. Adam bu yaşında uğraşıyor, didiniyor, belki de ligde kendini en çok geliştirmeye çalışan adam ama hala saçmasapan argümanlar, beylik laflar ve bitmek bilmeyen klişelerle o emeği hiç ediliyor. Galatasaray'a inşallah diyeyim Terim'den de büyük taktisyenler gelir ama 3 yıldır bilhassa transfer işi Canaydın dönemlerinden kötü yönetilen bir takıma 3 yılda 2 şampiyonluk, 4 kupa kazandırmış, 2 kez ŞL oynatmış adam da bu mesnetsiz yorum ve karalamalardan daha fazlasını hak ediyor. Sadece geçmişteki ulaşılamaz kariyerler de değil, safi şu son 3 senedeki saha içi ve dışı emekleriyle de.

Üst Alt