Pasif Üyeleri Tekrar Heyecanlandırma Operasyonu - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pasif Üyeleri Tekrar Heyecanlandırma Operasyonu

Son 1 yıldır takip ediyorum bu forumu ve şunu gördüm. Bu forumda yazanların büyük çoğunluğu 18-20 yaş civarı, daha bıyığı bile terlememiş, dışarıda sosyal bir hayatı olmayan, lafa geldi mi hemen oraya buraya sazan gibi atlayan, mangalda bile kül bırakmayan, ancak gerçekte Galatasaray’a 5 kuruş olsun faydası dokunmamış ergen tipteki çoluk çocuktan oluşuyor. Dolayısıyla burada seviyeli bir futbol konuşmak mümkün olmuyor. GS UltrAslan’dan bile beter durumda. Pasif üyelerin gitme sebebi bu olabilir. Halbuki forumdaşlık denen bir şey olmalıydı, olabilirdi.

Son 1 yıldır takip ediyorum bu forumu ve şunu gördüm. Bu forumda yazanların büyük çoğunluğu 18-20 yaş civarı, daha bıyığı bile terlememiş, dışarıda sosyal bir hayatı olmayan, lafa geldi mi hemen oraya buraya sazan gibi atlayan, mangalda bile kül bırakmayan, ancak gerçekte Galatasaray’a 5 kuruş olsun faydası dokunmamış ergen tipteki çoluk çocuktan oluşuyor. Dolayısıyla burada seviyeli bir futbol konuşmak mümkün olmuyor. GS UltrAslan’dan bile beter durumda. Pasif üyelerin gitme sebebi bu olabilir. Halbuki forumdaşlık denen bir şey olmalıydı, olabilirdi.

Benim de uzun süre aktif olmamam bu sebeble ama bizim gibi yaşı büyük iş güç sahibi adamların burda gezmesi daha bir garip geliyor bana (fanatiklik başa bela işte :)). Vakit kısıtlı, sorumluluklar fazla, frekans farklı oluyor ister istemez.

Ben genelde takımımızla ilgili bir haksızlık yapıldığında ya da kaotik bir durum olduğunda veya transfer dönemlerinde aktif oluyorum. Tepkimizi, isteklerimizi belli etmek, kulüp çalışanlarına ses duyurmak, organize olmak, kamoyu oluşturmak adına. Mesela ibra olayı dellendirdi de aktif oldum bu aralar. Bir de bu aralar hastayım.

Yalnız şu var Antu gibi rakip takım forumlarındaki seviyeyi gördüğüm de bizim forumun kıymetini anlıyorum. Arada dağlar kadar fark var. Birde bu bahsettiğin yaş ortalaması durumu bizi biraz rahatsız etse de gayet normal değil mi renkdaş? Mesela bende o yaşlarda foruma üye olmuştum ve şimdiki yaşımda olsaydım asla üye olmazdım. Yani renkdaş sanki anormal olan sanki bizim durumumuz gibi. Buradaki ergen ve delikanlı kardeşlerimizi rencide etmemek gerek.

Son düzenleme:
Bir internet platformunun kusursuz olması imkansız. Bu bütün platformların ortak sorunu.
Fakat kıyas yapılacaksa git bir diğer taraftar forumlarına bak, sonra tekrar düşün derim. Antu, Forza filan lağım çukuru. TR'nin açık ara en kaliteli taraftar forumu burası. Bunun tartışması olmaz.

Teknolojinin gelisimiyle birlikte tüketicinin ilgi alanida degisti.
Artik smart messenger, instagram gibi uygulamalar ön planda. Forumlarin eski havasi kalmadi.
Üyelerin pasiflesmesini forumun kalitesine baglamak dogru olmaz.
Tamamen arz ve talep ile alakali tüketici davranisi.

Eskiden haber kaynaklarinin yetersizliliginden dolayi birsey ögrenmek istediginde forumlara girip üye paylasimlarindan birseyler kapabiliyordun.
Bilgilerin cok daha hizli paylasilmasi ve farkli kaynaklarca ulasilir olmasi forumlari gereksiz hale getiriyor.

Burdaki 18 20 yaş arasındaki seviye ne bizim divanda var mecliste diyeceklerim bu kadar.

Sosyal medya ilk forumlari vurdu. Bundan 10 sene önce cok değerliydi ve güzeldi. Bence hala cok güzel. Forumlar internetin yozlasmadigi zamanlari hatirlatiyor bana.

Forum sitelerinin gerilemesinin en büyük nedeni sosyal medya. 6 yıldır aktif yöneticilik yapıyorum ve aradaki farkı çok iyi görebiliyorum. Elbette yaşla alakalı şeyler var mesela bugün 20 yaşında olan arkadaşların yaşadıkları hayat tarzıyla bizim aramızda farklar var. Ama yarın onlarla onlardan sonra gelenler arasında da fark olacak. Bu engellenemez bir durum kısaca nesil farkı dedikleri olay. Burada önemli olan farklı görüşten, yaştan insanların birbirlerine saygı gösterip ortak bir paydada buluşmaları.

Pasifler bugün aktif olmayacaksa, peki ne zaman!?
galibiyet sonrası çoğu eski hesaplarına sarılacaktır. tabi şifresini ve mail adresini unutanlar ve sitedeki yoğunluk sebebiyle istediği desteği alamayanlar olacaktır.

bence maç saatine bırakmadan giriş yapmaya çalışsınlar yada son çare https://twitter.com/gscforum hesabından yardım almaya çalışsınlar.

samimi olmak gerekirse forumda uzak oldugum dönemlerde doruk falan yazildigini gorünce hemen fake hesap acıp geliyordum.

ben forumdan uzak olan arkadaslarin yerinde olsam fake hesap alarak kacak yollarla foruma girmeye calisirdim. rahmetli babaannemin telefonundan falan üye olmustum o derece evde alet kalmamistii. sizin evde de alet kalmadiysa farkli yollar deneyin ve beni bulunn

samimi olmak gerekirse forumda uzak oldugumda doruk falan yazildigini gorünce hemen fake hesap acıp geliyordum.

ben forumdan uzak arkadaslarin yerinde olsam fake hesap alarak kacak yollarla foruma girmeye calisirdim. rahmetli babaannemin telefonundan falan üye olmustum o derece evde alet kalmamistii. sizin evde de alet kalmadiysa farkli yollar deneyin ve beni bulunn

Hayır geliyorsun da kardeşim neden benim adımla geliyorsun diye sormazlar mı adama?

Üst Alt