Patates Kızartması Otomatı Kuruyorum- Fikirlerinizi Bekliyorum - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Patates Kızartması Otomatı Kuruyorum- Fikirlerinizi Bekliyorum

Cevap: Patates Kızartması Otomatı Kuruyorum- Fikirlerinizi Bekliyorum

japonya otomat merkezi cunku arsa fiyatlari tavanda

o aldatmasin seni reis

arsa kitligi olmayan bolgelerde otomat cok mantikli degil bence

sen bu is planini kucuk bufe acma maliyetleriyle karsilastir

bide patatesi yediren sostur

bu sorun yaratabilir

Dediklerinde doğruluk payı var ama zaten otomat koyacağım alanlar arsa olmıycak atıyorum bir üniversitenin günde önünden 1000 kişi geçen bir noktası.Böyle bir yer ancak atıyorum Taksim istiklalde var arsa olarak gideri çok çok fazla.

Sos olarakta otomatta 6 çeşit sos olacak ve onun da hayriyetten satışı olacak:)

Yaklaşık 4-5 aydır bu işin çalışmasını yaptım 5 yıllık bütçesini çıkarttım fireleri,ekstra maliyetleri de katarak.

Dediğin gibi önemli olan kalitesi ve tazeliği bunu sağlamak için şirketten zaten ilk önce makinayı 1 aylığına kiralamayı ve test etmeyi düşünüyorum.Burda yatırım tutarım 40.000 TL olacak,tutmazsa çok fazla kaybım olmaz.Otomatları yarı fıyatına satarım en fazla 20.000 zarara girerim ki buna değeceğine inanıyorum açıkçası.Yani kararlıyım bu konuda ama tek kuşkum şu ki ,Türk insanına göre mi değilmi?bunun garantisini bilmiyorum işte.

Patates kızartması çok fazla tüketiliyor dediğim gibi, kalite ve tazeliği sağladığın sürece, yani ürün insanları tekrar tüketmeye ittiği sürece her türlü tutar bana göre. Son 10 yılda dışarıda yemek hizmeti veren firmaların toplam cirosu 90 kat artmış insanlar bu tip patates kızartması gibi yiyecekleri tadımlık olarak yemeyi de çok seviyor. Yine de zararlı bir şey olduğu için tutsa bile geleceği olmayabilir.

Açıkçası eğer riski göze alıyorsan gir bana göre, bardakta mısır gibi basit bir olaydan şirket kurdu adamlar, Türkiye'de de bu tip girişimcilik faaliyetleri az olduğu için yenilikler her zaman ilgi çeker.

Patates kızartması çok fazla tüketiliyor dediğim gibi, kalite ve tazeliği sağladığın sürece, yani ürün insanları tekrar tüketmeye ittiği sürece her türlü tutar bana göre. Son 10 yılda dışarıda yemek hizmeti veren firmaların toplam cirosu 90 kat artmış insanlar bu tip patates kızartması gibi yiyecekleri tadımlık olarak yemeyi de çok seviyor. Yine de zararlı bir şey olduğu için tutsa bile geleceği olmayabilir.

Açıkçası eğer riski göze alıyorsan gir bana göre, bardakta mısır gibi basit bir olaydan şirket kurdu adamlar, Türkiye'de de bu tip girişimcilik faaliyetleri az olduğu için yenilikler her zaman ilgi çeker.

Teşekkür ederim yorumların için kardeşim

Eger dusundugum gibi biseyse ;

Oyle istedigin yere gidip stand acamıyorsun... 2 3 makine alıp yapılacak is degil, alt yapısız olmaz. Oncelikle bu tur bir is icin belediyeden izin alman gerekiyor ki igneden halat gecirmek kadar zor, avantasız mumkun degil hatta. Stand'ı kuracagın yerler senden % isteyecekler, sinir krizleri gecireceksin. Sirketi kurduktan sonra saglık bakanlıgından onay alman gerekiyor, ve marka icinde patent enstitusune basvurduktan sonra 1 yıl beklemen gerekiyor. Markasız yapıcaksan da olur, ama satısların duser.

Ayrıca proje hazırlamak zor, saglam proje yapmazsan batarsın [herkesin hatasını yapma yani]. Patatesin kağıdının ucundaki kıvrıntının gunluk aylık yıllık gideratını, enerji gideratını vs. hesaplaman gerekiyor. En kotu ihtimalle minimum kar elde edecegin bir projeyi tamamlaman lazım, ise girismeden once.

Saglam bir proje cıkartırsan bu is 50 kağıda olur [sanırım] ama ufak caplı olur.

Kafamda tabi tutar mı tutmaz mı diye kuşkular yok değil?Türkiye'de şu an yokitek pozitif düşüncem yeni bir girişimin ilgi çekeceği yönünde.]
hımmmm:evilsmile:

istanbul'da yapacaksan gıda sektöründe zarar etmezsin reis. İnsanlar nerede olsa yiyor çünkü özellikle İstanbul'da . İstanbul'da gıda sektöründe zarar yapan adam çok az gördüm. İşin ayrıntısını bilmiyorum yani gerekli izinleri alır işi kurar sonrada tutturursan sağlam iş gibi

Yağ meselesini halledersen sorun yok bence kalanı bir şekilde hallolur. Ama şunu bilmen lazımki yağ konusu başını ağrıtacak geri dönüştürsen sağlık açısından (en azından vicdanen) öbür türlü maliyet açısından.

Üst Alt