Patron Sert Çıktı: Zorlama ve Delice | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in kurma hazırlığında olduğu belirtilen yeni bir süper Avrupa ligi, kurumlar arasında adeta kavga çıkardı.

UEFA’nın organizasyonu olan ve kulüpler bazında dünyanın en önemli turnuvası olarak kabul edilen Şampiyonlar Ligi’nin pabucunu dama atacağı belirtilen bu yeni ligle ilgili olarak Avrupa futbolunun patronundan ilk açıklama geldi. Ceferin “Bu delice planla ilgili yazılanları ben de okudum. Eğer yazılanlar doğruysa bu, bir kulüp sahibinden değil, tek bir kulübün başkanından, tek başına olan bir yöneticiden geliyor. Daha bencilce ve egoistçe bir proje olamazdı” diye konuştu. UEFA Başkanı “Bu kesinlikle dünya çapında futbolu, taraftarları, futbolcuları ve oyunla bağı olan herkesi bir şekilde yıkacak, sadece küçük bir azınlığın işine yarayacak bir şey. Neyse ki futbolda bu tip çılgın nosyonlara karşı hala epey sağduyu hakim. Herhangi birinin bu konuda hayal kurabileceğini düşünemiyorum” dedi.
Screenshot_8.png

Infantino ile görüşüp başkanlığa geçti
Real Madrid Başkanı Perez, geçtiğimiz ay, FIFA Başkanı Infantino tarafından düzenlenen bir toplantının ardından, yeni oluşturulan Dünya Futbol Kulüpler Federasyonu’nun ilk başkanı seçilmişti. Diğer kurucular arasında Milan, Auckland City, Boca Juniors, River Plate, America of Mexico, Guangzhou Evergrande ve Kongo’dan TP Mazembe kulüpleri yer almıştı.

Kaynak: Milliyet

Bizimde içinde olmamız gereken bir organizasyon. Dünya kupası gibi birşey düzenlenebilir.
Perez'in planı Avrupa'nın 5 büyük liginden 20 takımın olacağı, bu 20 takımın 10'ar takımlı 2 lige bölünerek klasik lüg usulü oynayacağı yeni bir düzen. Liglerde küme düşme de olacak. Ayrıca bu organizasyona katılan takımlar kendi liglerinden çekilecekler. Perez böylece kulüplerin gelirlerini 2 katına çıkaracağını düşünüyor.

Üst Alt