# Paul Le Guen - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Paul Le Guen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Paul Le Guen

Olympique Lyon 197.900.000 €

Olympique Marseille 131.500.000 €

Girondins Bordeaux 120.500.000 €

FC Paris St. Germain 89.550.000 €

Takımların kalite farkına rağmen iyi yerde psg.lyon'un 1 puan arkasında.

Mamadou Sakho'yu getirse bari gelirken.Ama hayırlısı olsun demekten baska caremiz yok ...

Le guen 2 sezondur Psg'nin başında..Geçen yıl küme düşmekten kurtardı..Bu yılda zirveye oynattı..Ayrılacagı haberleri çıkınca psg'nin formuda düşdü..Kötü hoca olduguna bende inanmıyorum..Son yıllarda hep alman deniyoruz bu yıl anlasılan fransız'a sarılacaz..Le guen fransadan iyi afrikalı oyuncuda getirebilir..Fransadaki siyahi oyuncular genelde iyi cıkıyor..Ha keske Co gelseydi ama olsun..Le guende o kadar kötü hoca degildir.Hemen karamsarlıga kapılmaya gerek yok...Kulübümüz için insallah hayırlısı olur..2010 yılı umarım bizim yılımız olur:)

Fransa basınından haber koyabilirmisiniz ??

Mustakbel teknik direktorumuzun Rangers macerasi;

Rangers

On 11 March 2006, it was confirmed that Paul Le Guen had agreed to replace Alex McLeish as manager of Rangers starting in the 2006-07 season. Rangers chairman David Murray predicted Le Guen's capture would be followed by "a massive moonbeam of success" coming to the club.[3] Le Guen signed a 3 year contract [4][5] with the option to extend his stay at Ibrox,[2] and quickly acquired a number of players.

However, Le Guen made a poor start to his Ibrox career. His record across his first ten league games was the worst start to a season by an Old Firm debutant since John Greig's team won only two, drew six and lost two of their opening ten games in 1978-79.[6]

On 8 November, Rangers were knocked out of the Scottish League Cup at the quarter-final stage by First Division side St. Johnstone. The result, the first time Rangers had been knocked out of a cup tournament by a lower league side at home,[7][8] prompted protests outside Ibrox and demands for the situation to improve and David Murray to leave the club.[9]

On 1 January 2007, Rangers announced that Le Guen had stripped Barry Ferguson of his captaincy of the club and dropped him from the squad for a match the following day. BBC Sport reported that Ferguson would not play for Rangers again under Le Guen.[10]

Murray announced on 4 January 2007 that Paul Le Guen had left Rangers by mutual consent.[11] This made him the club's shortest-serving manager, and the only one to leave the club without completing a full season in charge.

Later that year, sports journalist Graham Spiers published, Paul Le Guen: Enigma (ISBN 1845962915) documenting his tenure at the club. According to Spiers, Le Guen left the club because he felt he was being "undermined" by other Rangers personnel, including Ferguson and then club doctor, Ian McGuinness, although Spiers also states that, "For his part, McGuinness was entitled to believe that he was being treated shabbily". [12]

Ayrica Lyon efsanesini baslatan adam, Jacques Santini'dir. Le Guen degil.

Mustakbel teknik direktorumuzun Rangers macerasi;

Ayrica Lyon efsanesini baslatan adam, Jacques Santini'dir. Le Guen degil.

Evet. Lyon efsanesini Santini başlatmış, Le Guen devam ettirmiştir. Sadece Lyon'un Fransa'yı domine etmesinde pay sahibi olan hocalardan biridir. Rıza Çalımbay'lı Denizli'ye elendiğini eklemek lazım. ;)

Şurda sizle ayrı düşüyorum Abdullah Bey.Melih Bey niye ters köşe olsun ki.Yönetimden şu adamla görüşüyoruz deniliyor, oda kendi mantalitesinde bir analiz yapıyor.Ne oluruz, sistem ne olur.Orda atlanan şey transfer haberinden ziyade yeni bir mantalite paylaşımı ancak biz yorumcular milyon kere aynı soruları sorduğumuz için kimsenin kalbi kırılmasın diye bazı öngörü, ipucu vs veriyor.Melih Bey'in bir hatası varsa oda çok iyiniyetli olmasıdır.

Biz kariyerli bir hoca getiremiyorsak bu önce yönetimin, sonra futbolcuların suçudur.Yani ters köşe olanlar belli.Şurda şampiyonlar ligini garantilemiş bir takım olsa sizce bu kadar sürermiydi hoca arayışı.Tabi bazılarımız diyecek şampiyonlar ligini garantileyen takım niye hoca arasın, yada mevcut olanı yollasın.Saygı duyarım.

Birde vizyonu yok şuyu yok bu yok demeyi bıraksın bu taraftar artık.Önce herkes kendi vizyonuna baksın.Bugüne kadar Galatasaray için ne yaptım desin.Sonra birşey yaptıysa karşılıklımı yapmış ona karar versin.Eminim ki birçokları bir kere dergimizi almamış, bir kere ufacık Galatasaray ürünü almamış.Hatta topi top bile almamıştır.Sonra heryerde ahkam kesiyorlar.

Saygılar

Yanlış anlaşılmasın. Melih Bey 'i eleştirmek haddime değil. Sadece beklentisi / arzusu gerçekleşmeyecek diye ters köşe dedim. Yoksa kendisinin sallamasyon haber yapmadığının farkındayım.

Hatta dün, forumumuz adına kendisine, "onu çok takdir ettiğimizi" belirtir bir e-mail attım.

Le Guen'in şöyle garip bir tarafı var. Oyuncu bulmada, geliştirmede ve bazı oyuncuları parlatmada olumlu bir yanı var. Futbolcu keşfetmeyi bildiğini söyleyebiliriz. Bir yerde okuduğum kadarıyla 1998-2001 yıllarında Rennes'i çalıştırırken o zamanlar tanınmayan Shabani Nonda ve El Hadji Diouf'u keşfetmiş. Kadroya katmış ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamış. Sonrasında Nonda Monaco'ya geçmiş ve Monaco'da efsane olmuştu. El Hadji de bir süre sonra yıldızını parlatmıştı.

Fransa - Afrika trafiğinin ne kadar üst düzey olduğunu bilmeyen yoktur. Bu trafik Fransa üzerinden İngiltere'ye ulaşmaktadır. Günümüzün en iyi Afrikalı oyuncularının büyük çoğunluğu hep Fransa'da parlamış ve Fransa üzerinden özellikle İngiltere'ye geçmiştir. Eğer Le Guen gelirse ve bize böyle 1-2 oyuncu kazandırsa bile bizim için çok büyük bir avantajdır. Transfer pazarında Fransa ışıldayan bir inci ve nedense bu nimetlerden pek yararlanamıyoruz. Le Guen bu nimetlerden beslenmemizi sağlayabilirse takımımıza büyük katkısı olacaktır.

Yanlış anlaşılmasın. Melih Bey 'i eleştirmek haddime değil. Sadece beklentisi / arzusu gerçekleşmeyecek diye ters köşe dedim. Yoksa kendisinin sallamasyon haber yapmadığının farkındayım.

Hatta dün, forumumuz adına kendisine, "onu çok takdir ettiğimizi" belirtir bir e-mail attım.

Abdullah Bey siz yanlış anladıysanız ben sizden özür dilerim.Ben aslında ordan çıktım yola şu nedenle.Bakıyorsun insanlara olmaz, yaşlı, genç, şunu batırdı, bunu çıkardı hep sığ yorumlar.Destek veren yok.Galatasaray taraftarı herşey kötü gitse de , bir saniye sonraya umutla bakmalı.Seneye de kötü olabiliriz, ondan sonra ki senede belki 10 yıl üst üste.Galatasaray desteklenmelidir. Eleştirilir ama mantık ölçülerinde, ahali bir yaşa takılmış ki sormayın gitsin. Galatasaray'ın başına son 4 senede gelen en güzel şey Kalli'dir ama çoğuna göre bir felaket.

Ya eğitimsiz de diyemezsin bu taraftara çoğu lise üniversite okuyan, mezun insanlar.Bırakalım bu düşünceleri.Takımıma nasıl destek olurum olmalı her daim aklımızda.Çünkü karşımızda büyük holdingler, yalancı medya, ve şeref yoksunu kalemler tarafından çizilen çizilmeye çalışılan bir Galatasaray profili var.Bizim bizden başka kimsemiz yok.

Saygılar

Olympique Lyon 197.900.000 €

Olympique Marseille 131.500.000 €

Girondins Bordeaux 120.500.000 €

FC Paris St. Germain 89.550.000 €

Takımların kalite farkına rağmen iyi yerde psg.lyon'un 1 puan arkasında.

Mamadou Sakho'yu getirse bari gelirken.Ama hayırlısı olsun demekten baska caremiz yok ...

Ligue 1'i takip etmedigin belli. Geçtigimiz haftadan sonra Lyon ile PSG arasinda ki fark 7 puana çikti hatta Toulouse averaj ile PSG'nin üzerine geçti.

fransa liginde psgnin kaçıncı sırada olduğunun pek bir önemi yok.unutmayalımki bizde ligde 5 nci sıradayız ve avrupa kupalarına katılıp katılamayacağımız henüz belli değil.paul le guen iyi bir teknik direktördür, fakat eğer ligtv haberi doğruysa beni endişelendiren g.rangers daki başarısızlığıdır.

Psg nin sırasına takılmış gitmişsiniz.Ya bırakın böyle skor taraftarlığını.PSG Türkiye'de bile oynamayamaz o kadro ile şampiyonluğa.Le Guen o kadroya rağmen oldukça başarılıdır.Diyeceksiniz ya Glasgow.Glasgow da başarızlığının en büyük neden o takımın Hakan Şükür gibi olan bir köklü oyuncusu ile takışmasıdır.

Burdan Le Guen i sevdiğimi çıkarmayın ama ipe sapa gelmez saçma sapan yorumlarıda 2 kere düşünerek yazalım.

Kesinlikle daha önceden Galatasaray'da görev almamış birinin getirilemesini bir taraftar olarak açıkçası bekliyorum. Hele hele de Fatih Terim'in bırakın getirilmesini, isminin geçmesi bile beni inanın çok rahatsız ediyor. Niçin derseniz, artık Fatih Terim'in Galatasaray'a vereceği bir şey kalmamıştır. O Galatasaray'da ulaşacağı yere, doyum noktasına ulaşmıştır. Bu yüzden Galatasaray'la çok daha büyük hedeflere ulaşabilecek yeni isimleri, yeni yüzleri görmek istiyorum arkadaşlar, bilmem düşüncelerimde yanılıyormuyum?

Gelecek sezonun kadrosunu oluşturmak için çalışmalarını Avrupa'da sürdüren Galatasaray yönetiminin ilk adımı teknik direktör konusunda attığı öğrenildi. Başkan Adnan Polat ve Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in ilk görüşmelerde olumlu yanıt aldıkları Paris Saint German teknik direktörü Le Guen'le Adnan Sezgin'in de katlımıyla bir kez daha masaya oturacakları ve anlaşma şartlarının konuşulacağı öğrenildi.

Sarı kırmızılıların Le Guen'de sorun çıkması halinde Avusturya'da Salzburg'u şampiyon yapan Hollandalı teknik adam Coadriaanse'yi de ikinci alternatif olarak beklettikleri ifade edildi

Ligtv kıvırmaya basladı :D

Gelecek sezonun kadrosunu oluşturmak için çalışmalarını Avrupa'da sürdüren Galatasaray yönetiminin ilk adımı teknik direktör konusunda attığı öğrenildi. Başkan Adnan Polat ve Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in ilk görüşmelerde olumlu yanıt aldıkları Paris Saint German teknik direktörü Le Guen'le Adnan Sezgin'in de katlımıyla bir kez daha masaya oturacakları ve anlaşma şartlarının konuşulacağı öğrenildi.

Sarı kırmızılıların Le Guen'de sorun çıkması halinde Avusturya'da Salzburg'u şampiyon yapan Hollandalı teknik adam Coadriaanse'yi de ikinci alternatif olarak beklettikleri ifade edildi

Ligtv kıvırmaya basladı :D

Kendilerini garantiye alıyor adamlar.

Ortada dolaşan diğer isimlere bakınca insan Le Guen'i beğenmiyor haliyle. Ben de ''kalsın'' diyenlerdenim :).

Arkadaşlarım, bu topicte son 1-2 dakikada Türkçe 'mizin düzgün kullanılmadığı 5-6 tane mesaj editlemek zorunda kaldım.

Forumumuz bu aralar istim üstünde, lütfen mesajlarınızı "forumumuzun Türkçe 'mizi düzgün kullanımı konusundaki hassasiyetine" göre yazmaya gayret ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt