Pc Geç Açılma Sorunu ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pc Geç Açılma Sorunu !

Canlar gene ben ve gene bir teknik sorun :)

Benim bilgisayarı alalı 1 ay falan oluyor. Önceleri çok hızlı açılıyordu. Fakat şimdi başlangıç aşaması uzun sürüyor. Kendi Cdsiyle recover yaptım, farklı bir windows 7 kurdum ama düzelmedi. Başlangıç programlarını azalttım düzelmedi. Şöyle de bir durum var; Bu durum sadece bilgisayarı ilk açışta oluyor, yani yeniden başlattığımda mesela çok hızlı açılıp kapanıyor. Sizce sorun nerede olabilir?

Cevap: Pc Geç Açılma Sorunu !

Recover yaptığın için ilk açılışta, yavaşlama oluyor. Recover yerine, normal komple format atıp, sistem yüklersen düzelir. Şuan sisteminde bir nevi, çift sistem var, biri aktif diğeri değil. Ama açılırken bir defaya mahsus, her seferinde çift görüyor ve yüklüyor. Bu da yavaşlatır.

Recover yaptığın için ilk açılışta, yavaşlama oluyor. Recover yerine, normal komple format atıp, sistem yüklersen düzelir. Şuan sisteminde bir nevi, çift sistem var, biri aktif diğeri değil. Ama açılırken bir defaya mahsus, her seferinde çift görüyor ve yüklüyor. Bu da yavaşlatır.

En başta bi Recover yaptım, sonra normal başka cdden kurulum yaptım, şuanda tekrar bi kendi cdsiyle recover yaptım, bi daha mı başka w7 kurulumu yapayım?

Her türlü biçimlendirip, C'yi sıfırladım, başka bir CD'den kurdum Windows 7'yi aynı sorun devam ediyor.. ÖZellikleri Acer 5742G, i3 2.4 Ghz işlemci, 3 gb ram, 1 gb harici ekran kartı,

ilginç, sen komple C: D: bunları sil birleştir sonra tekrar böl, C'yi biçimlendir, D'yi biçimlendir sonra C'ye windows 7 kur, "film izlerken takılma yaşıyormusun ?"

sorun bana formatı yanlış atmışsın gibi geldi onun dışında hdd sorunu olabilir "kesin budur demiyorum görmeden birşey diyemem ama bunlar olabilir"

ilginç, sen komple C: D: bunları sil birleştir sonra tekrar böl, C'yi biçimlendir, D'yi biçimlendir sonra C'ye windows 7 kur, "film izlerken takılma yaşıyormusun ?"

sorun bana formatı yanlış atmışsın gibi geldi onun dışında hdd sorunu olabilir "kesin budur demiyorum görmeden birşey diyemem ama bunlar olabilir"

İlk kurulumunda bu hata oldu ve sonrasında attım formatı. Yani formattan önce vardı.. Dediğin gibi hepsini sildim, birleştirdim, topladım çıkardım, 5-6 kere format attım ya da recovery yaptım ama sorun hala var. Film izlerken de takılma olmuyor, tek sorun ilk başlangıçta geç açılması..

benim pcde geç açılma sorunundan öte masaüstüne gelince donma oluyordu ve kendine gelemiyordu sorun kullandığım programlarmış.

msn, idm , flashget,psplayer,winamp,superantispy gibi programlarda windows açılır açılmaz devreye gir özelliği var bunları iptal edince sorun çözülüyor tek başına çok az ram yiyor olsada 4 5 program pc açılır açılmaz devreye girince kasılma oluyor işine yararsa diye yazayım dedim

Programlardan olduğunu zannetmiyorum, çünkü yeniden başlattığımda çok hızlı bir şekilde açılıyor bilgisayar. Benim sıkıntı ilk başlangıçta bilgisayarı açınca 15 saniye kadar geç açılması. Yani normalde 15 saniyede açılıyorsa ilk açılışta bu 30 sn oluyor.. Bilgisayarı ilk aldığımda böyle bir durum yoktu, sonradan oluştu.

Programlardan olduğunu zannetmiyorum, çünkü yeniden başlattığımda çok hızlı bir şekilde açılıyor bilgisayar. Benim sıkıntı ilk başlangıçta bilgisayarı açınca 15 saniye kadar geç açılması. Yani normalde 15 saniyede açılıyorsa ilk açılışta bu 30 sn oluyor.. Bilgisayarı ilk aldığımda böyle bir durum yoktu, sonradan oluştu.

HDD'de hala gizli, recover var. O yüzden ilk açılışta, önyükleme yapıyor ve yavaşlama bundan. Yeni bilgisayar, Ram veya HDD'de sorun olcağını sanmam. Kullandığın Win7, sanırım satın aldığında sana verdikleri ürün. O ürün, Recover özellikli ise bundan kaynaklanıyor, yani format atman da işe yaramıyor. Başka bir sistem kur, mesela Xp dene veya başka bir Win7, Starter olabilir, Ultimate olabilir.

HDD'de hala gizli, recover var. O yüzden ilk açılışta, önyükleme yapıyor ve yavaşlama bundan. Yeni bilgisayar, Ram veya HDD'de sorun olcağını sanmam. Kullandığın Win7, sanırım satın aldığında sana verdikleri ürün. O ürün, Recover özellikli ise bundan kaynaklanıyor, yani format atman da işe yaramıyor. Başka bir sistem kur, mesela Xp dene veya başka bir Win7, Starter olabilir, Ultimate olabilir.

Ultimate di denediğim zaten diğer Windows 7. Ki ben Xp yi dahi denedim ama gene aynı :(

ya o degilde arkadas birsey sorcam

3 gün önce komsu geldi, yarim saatligine pc mi rica etti, verdim

sorum su

herif birseyler cevirmis olabilir mi, kendi pc den benim pc me girebilmek icin?

böyle birsey mümkün mü?

Üst Alt