PC Kapanma Sorunu ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PC Kapanma Sorunu !

Renkdaşlar benim bilgisayar, harekete duyarlı bi şekilde kapanıyor. Mesela kucağımdan alıp bi yere koyacağım, bi bakıyosun sürekli dı-dıt şeklinde bir ses geliyor ekran kilitleniyor ve kapanıyor.. Bazen de hareket etmeden de oluyor bu olay, mavi ekran geliyor.. Defalarca format attım. Hard diskimi, Ram'imi çıkarıp taktım ama hiç biri fayda etmedi. Lütfen yardım edin...

Buarada mavi ekran hatasında ekranda gözükenler şunlar:

Sorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 1000007f

BCP1: 00000008

BCP2: 801DC000

BCP3: 00000000

BCP4: 00000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:

C:\Windows\Minidump\112010-22156-01.dmp

C:\Users\Yusuf İslam\AppData\Local\Temp\WER-33937-0.sysdata.xml

Cevap: PC Kapanma Sorunu !

Renkdaşlar benim bilgisayar, harekete duyarlı bi şekilde kapanıyor. Mesela kucağımdan alıp bi yere koyacağım, bi bakıyosun sürekli dı-dıt şeklinde bir ses geliyor ekran kilitleniyor ve kapanıyor.. Bazen de hareket etmeden de oluyor bu olay, mavi ekran geliyor.. Defalarca format attım. Hard diskimi, Ram'imi çıkarıp taktım ama hiç biri fayda etmedi. Lütfen yardım edin...

Buarada mavi ekran hatasında ekranda gözükenler şunlar:

Sorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 1000007f

BCP1: 00000008

BCP2: 801DC000

BCP3: 00000000

BCP4: 00000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:

C:\Windows\Minidump\112010-22156-01.dmp

C:\Users\Yusuf İslam\AppData\Local\Temp\WER-33937-0.sysdata.xml

olası sebepler:

1- anakart veya ekran kartı üzerindeki fanlar aşırı tozlanmış ve yeterli soğutma yapmıyor olabilir.

2- harddiskte bozuk sektör olabilir

3- ekran kartı hafiften ölme belirtileri gösteriyor olabilir

4- güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir

5- hiç bir fikrim yok

olası sebepler:

1- anakart veya ekran kartı üzerindeki fanlar aşırı tozlanmış ve yeterli soğutma yapmıyor olabilir.

2- harddiskte bozuk sektör olabilir

3- ekran kartı hafiften ölme belirtileri gösteriyor olabilir

4- güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir

5- hiç bir fikrim yok

Abi fanı sürekli temizlerim sıkıntı olmaz, ekran kartı süreli mi oluyo bi de. Yani zamanla ömrü tükenebiliyor mu?

Bilgisayarın laptop demi masaüstü değil.Birde markası ASUS mu? Aynı sorun yeğenin pc de var.W7 yükleyince bu hatayı veriyor.Vista yükleyince vermiyor

Bilgisayarın laptop demi masaüstü değil.Birde markası ASUS mu? Aynı sorun yeğenin pc de var.W7 yükleyince bu hatayı veriyor.Vista yükleyince vermiyor

Asus değil Casper Laptop. Ama Windows 7 yükledikten sonra bunların olduğu bi gerçek. Şöyle de bi gerçek var ilk 1 ay falan böyle sorun çıkmadı W7 yükledikten sonra.

Evet alıyordum. Tüm bu sorunlar olduktan sonra Ram'i ve hard diski çıkarıp takma yoluna başvurdum. Tabi onları çıkarıp takmadan önce formatı, kapsamlı virüs taramalarını yaptım ama nafile :(

Format, virüs taraması işe yaramadıysa 7F hatasını tamamen donanım kaynaklı bir hatadan ötürü veriyordur. Problemin Hard Disk'ten kaynaklandığını düşünmüyorum, Bad Sector olsaydı "80" hatasını vermesi gerekirdi.

İşlemci, anakart yahut güç kaynağı merkezli bir hata olsaydı, bilgisayarın açılmazdı. Ekran kartı problemi olsaydı, ekranda bunu belli eden, bulgular olabilirdi.

Kanımca ram kaynaklı bir problem yaşıyorsun. Boardına uygun bir ram bulup, denemeni yani sınama yapmanı öneririm. Hata kesildiyse ramden kaynaklandığını en azından öğrenebiliriz.

Abi fanı sürekli temizlerim sıkıntı olmaz, ekran kartı süreli mi oluyo bi de. Yani zamanla ömrü tükenebiliyor mu?

yok normalde süreli olmaz ama her elektronik alet gibi her an bozulabilir. ama çok fazla bilgim yoktur bilgisayar donanımları ve sorunları hakkında,bu konuda çok daha bilgili ve sana yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır umarım.

Ramlerden değildir eğer ramleri çıkarıp taktıysan.Veya dual ram kullanıyorsan birini çıkar öyle başlat pc yi.Ama büyük ihtimalle olmaz.Vista'ya döndür pc'yi bence

Format, virüs taraması işe yaramadıysa 7F hatasını tamamen donanım kaynaklı bir hatadan ötürü veriyordur. Problemin Hard Disk'ten kaynaklandığını düşünmüyorum, Bad Sector olsaydı "80" hatasını vermesi gerekirdi.

İşlemci, anakart yahut güç kaynağı merkezli bir hata olsaydı, bilgisayarın açılmazdı. Ekran kartı problemi olsaydı, ekranda bunu belli eden, bulgular olabilirdi.

Kanımca ram kaynaklı bir problem yaşıyorsun. Boardına uygun bir ram bulup, denemeni yani sınama yapmanı öneririm. Hata kesildiyse ramden kaynaklandığını en azından öğrenebiliriz.

Es geçtiğim bir nokta var. Onu da yapman gerekenler listesine ekleyeyim.

- İşlemciyi soğutan fanları da kontrol et; belki yeterli derecede soğumuyor olabilir.

Ramlerden değildir eğer ramleri çıkarıp taktıysan.Veya dual ram kullanıyorsan birini çıkar öyle başlat pc yi.Ama büyük ihtimalle olmaz.Vista'ya döndür pc'yi bence

7F hatası çekirdek merkezli bir hatadır, XP ve Vista'nın KERNEL'i yani çekirdek alt yapısı aynıdır. Dediğini yaparsa herhangi bir değişiklik olmaz.

Es geçtiğim bir nokta var. Onu da yapman gerekenler listesine ekleyeyim.

- İşlemciyi soğutan fanları da kontrol et; belki yeterli derecede soğumuyor olabilir.

Valla az çok bende elektronik bilgisi vardır. Açtım içini söktüm her ayrıntısını temizledim, değişen hiç bir şey olmadı. Önemli nokta hareketle böyle bişey olması. Donanımlardan hangisine bişey oluyor da kapanıyor bilgisayar acaba... İşletim sistemi etki edermi ki acaba

7F hatası çekirdek merkezli bir hatadır, XP ve Vista'nın KERNEL'i yani çekirdek alt yapısı aynıdır. Dediğini yaparsa herhangi bir değişiklik olmaz.

Biliyorum.2 gündür elimde var ASUS marka laptop.Aynı hatayı aldım.W7 yükleyince pc aynı hatayı veriyor.Kurtarma cd si ile yeniden kuruyorum canavar gibi.Denesin bi.Gidipte servise para vermesin

Valla az çok bende elektronik bilgisi vardır. Açtım içini söktüm her ayrıntısını temizledim, değişen hiç bir şey olmadı. Önemli nokta hareketle böyle bişey olması. Donanımlardan hangisine bişey oluyor da kapanıyor bilgisayar acaba... İşletim sistemi etki edermi ki acaba

Fiziksel bir müdahaleyle oluyorsa tamamen donanımsal bir problemdir. Bu da dolayısıyla insanı biraz uğraştırır. Ama kesinlikle Hard Disk, Anakart ve İşlemci'den kaynaklandığını düşünmüyorum. Bunlardan kaynaklanan bir problem olsaydı, (Özellikle işlemci ve anakart merkezli olsaydı) daha önce çok kez başıma gelen bir problem olan; bilgisayar açılmama problemini yaşardın.

Uğur aynı hatadan kastın ne senin Pc de kilitleniyor mu harekete duyarlı bi şekilde?

Pc kafayı yemiş durumda.Tam açılırken kendini tekrar başlatıyor.Yani açılış ekranını görmüyosun.Başlangıç onarma yapınca veya sistem geri yükleme yapınca açılıyor ama bu seferde manyak kasıyor.W7 dendir diye sistem kurtarma cd si ile eskiye döndürdüm.Sorun yok şu an.Dene istersen donanımlarla uğraşma çok.

Üst Alt