Pentagon Yetkilisi: "UFO'ların varlığından şüphe yok" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pentagon Yetkilisi: "UFO'ların varlığından şüphe yok"

İşte kırmızıyla işaretlediğimi yapıyorsun esas tartışmaya değer kısım taca çıkıyor. Bunların kaynağı ABD diyorsun mesela, neyin kaynağı ABD ? Rus su -33 pilotunun gözlemiyle ABD'nin ne gibi bir alakası olabilir ?

Olay 12 havari, 12 yıldız vs meselesi değil. Farklı kıtalarda bulunan ve birbiriyle uzaktan yakından bağı olmayan; teknik olarakta bağ olması coğrafya sebebiyle mümkün olmayan medeniyetler uçan daire tasvir etmiş bundan bahsediyorum. Dinler tarihi vs onlar bambaşka konular.

Tabiki bu pr işini ilk başta Abd başlattı, medya ve Hollywood'la da zirveye taşıdı. Dünyada uzaylı deyince Nasa'dan başka bişey insanların akıllarına gelmiyor. Tamam Ruslar'da da, Meksikalılar'da da, ve Brezilyalılar'da da(güney amerikanın neredeyse hepsinde var) çeşitli belgeler olduğu söyleniyor, ciddi inanışlar da var. Fakat nedense Avrupalılar bunun dışında kalıyor. Ciddi anlamda hiç bir bilim adamı var demiyor, olabilir diyor. Olabilir diyenlerin de büyük bir kısmı da "insanlardan haberleri bile yoktur" diyor.

Neyse yani aslında benim anlatmak istediğim olay aslında bu da değil. Elde yeterli kanıt olmadan sadece açıklamalara ve yazılara göre hareket etmek. Bu zaten dünya tarihinin en büyük saçmalığı. Benim anlatmak istediğim elimizde kanıt olmadan hiç bir şeye inanılmaması gerektiği. Bu yüzden insanlık tarihinin şirazesi kaydı. İnanç farklı bişey, gerçekler farklı bişey.

Uzaylı var tabiki. Gidin aynaya bakın :)
İnsanlar da uzaylı diye tecihise katılıyorum.

Ondan hariç yeterince delil de var zaten.

Hepsini geçtim... Tüm uzay bilmem multi Universumlar olacak ve dünyadan hariç yaşam olmayacak ha?
Muhahahhaha

Tabiki bu pr işini ilk başta Abd başlattı, medya ve Hollywood'la da zirveye taşıdı. Dünyada uzaylı deyince Nasa'dan başka bişey insanların akıllarına gelmiyor. Tamam Ruslar'da da, Meksikalılar'da da, ve Brezilyalılar'da da(güney amerikanın neredeyse hepsinde var) çeşitli belgeler olduğu söyleniyor, ciddi inanışlar da var. Fakat nedense Avrupalılar bunun dışında kalıyor. Ciddi anlamda hiç bir bilim adamı var demiyor, olabilir diyor. Olabilir diyenlerin de büyük bir kısmı da "insanlardan haberleri bile yoktur" diyor.

Neyse yani aslında benim anlatmak istediğim olay aslında bu da değil. Elde yeterli kanıt olmadan sadece açıklamalara ve yazılara göre hareket etmek. Bu zaten dünya tarihinin en büyük saçmalığı. Benim anlatmak istediğim elimizde kanıt olmadan hiç bir şeye inanılmaması gerektiği. Bu yüzden insanlık tarihinin şirazesi kaydı. İnanç farklı bişey, gerçekler farklı bişey.

Bilakis ingilizler çok faaldir bu konuda.

Biliminsanı zaten fiziksel kanıt olmadan var demez, ama varolduklarını düşündüğünü söyleyen biliminsanı sayısı, aşırı ortodox kesimden fazladır. Mesela illa bir isim vereceksek; Celal Şengör, tv'de bir programda kesin olarak varlar olmama ihtimali bence yok demiştir. Bu sadece bir örnek, ayrıca Türkiye'de henüz basılmamış bir sürü astrojizikçinin dünya dışı yaşam hakkında kitabı var. Popülerlik kısmında hollywood'un büyük katkısı kesinlikle vardır ama ben zaten daha önce iki kere yazdığım üzere popüler kısmıyla ilgilenmiyorum, manyak manyak tipleri de bu konunun tarafı olarak almıyorum.

Neyse frekans tutmadı aynı konudan bahsetmiyoruz.

Uzaylı var tabiki. Gidin aynaya bakın :)
İnsanlar da uzaylı diye tecihise katılıyorum.

Ondan hariç yeterince delil de var zaten.

Hepsini geçtim... Tüm uzay bilmem multi Universumlar olacak ve dünyadan hariç yaşam olmayacak ha?
Muhahahhaha
giphy.gif

Bilakis ingilizler çok faaldir bu konuda.

Biliminsanı zaten fiziksel kanıt olmadan var demez, ama varolduklarını düşündüğünü söyleyen biliminsanı sayısı, aşırı ortodox kesimden fazladır. Mesela illa bir isim vereceksek; Celal Şengör, tv'de bir programda kesin olarak varlar olmama ihtimali bence yok demiştir. Bu sadece bir örnek, ayrıca Türkiye'de henüz basılmamış bir sürü astrojizikçinin dünya dışı yaşam hakkında kitabı var. Popülerlik kısmında hollywood'un büyük katkısı kesinlikle vardır ama ben zaten daha önce iki kere yazdığım üzere popüler kısmıyla ilgilenmiyorum, manyak manyak tipleri de bu konunun tarafı olarak almıyorum.

Neyse frekans tutmadı aynı konudan bahsetmiyoruz.
Böyle önemli bir konu varsa; ki olduğu iddia ediliyor. İnsanlardan niye saklama gereği duyulsun? İddia: İnsanlar hazır değil. Neye hazır değiliz? Amaç nedir? 50-60 yıl geçti hala insanlık hazırlanamadı fakat aynı kaynaklar ellerinde o kadar teknoloji olmasına karşın Irakta kitle imha silahı olduğunu iddia ederek halkı arkalarına alarak Irak işgal edildi. 1 miyona yakın insan öldürüldü. Sonucunda tek bir kitle imha silahına rastlanmadı. Dünyayı hazırlamakla mükellef devletler nedense dünyayı daha da kaosa sürüklüyor ama evet uzaylılarla irtibatlı halindeler ve insanlar hazır değil... Ne kadar daha bekliyeceğiz? Bu hızla gidersek insanlar bir sonraki yüzyılı göremiyebilir de; o olmasa bile insanlığın yarını yaşıyacağının garantisi yok.

Olan birşeyi hiçbir şekilde saklayamazsın. Hele günümüz teknolojisiyle de bu mümkün değil. Genelde bu uzaylıların teknolojileri çok ileri, iki gözü, ağzı, burnu elleri ve kolları olan yaratıklar... Soru olarak uzaylıyı çıkarıp soralım: Teknolojileri gelişmiş iki gözü, ağzı, burnu elleri ve kolları olan varlık nedir diyelim? 5 yaşındaki çocuk bile insan der... Uzaylıları bile kendimize göre şekillendirmişiz. Hatta başka bir konudan örnek vereyim. Allahı küçükken nasıl tasvir ederdiniz desem teşbihte hata olmaz diyerek; büyük çoğunluğu gökte bizi izleyen, sakallı, yanlış yapınca bizi cezalandıran bir görüntü gözümüzün önüne geliyor. (kimileri buna zeus diyor :D)

Bu zaman kadar bana iddia edilen en gerçekçi konu ise uzaylıların insan kılığına girip, aramızda dolaşmaları... O da ispat etmeye muktedir bir konu olduğu söyleyecek bir lafımız olamaz :D

Üst Alt