Pentagon Yetkilisi: "UFO'ların varlığından şüphe yok" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pentagon Yetkilisi: "UFO'ların varlığından şüphe yok"

1027101157.jpg

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) tanımlanamayan uçan cisimleri (UFO) araştıran özel programının ortaya çıkmasının ardından programın direktörü UFO'ların varolduğuna dair şüphe bulunmadığını söyledi.

Pentagon'un 2012'de kapatıldığında ısrar ettiği İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı'nın (AATIP), motor gücüyle çalıştığına dair hiçbir işaret olmadan aşırı hızla uçan cisimlerle ilgili belgeler hazırladığı söyleniyordu. AATIP Direktörü Luis Elizondo ise görevinden sadece iki ay önce ayrıldığını belirtti. ​

'MAKUL ŞÜPHENİN ÖTESİNDE'

Amerikan ve İngiliz medyasına konuşan Pentagon yetkilisi, 'insanlığın sahip olduğundan çok daha ileri teknoloji kullanan UFO'ların varlığının makul şüphenin ötesinde olduğunun kanıtlandığından' söz etti. Elizondo, ''UFO'ların oluşturduğu potansiyel tehdit karşısında ülkelerin bilinçli olması gerek'' uyarısı yaptı. ​

'NÜKLEER TESİSLER, ENERJİ SANTRALLARI'

UFO'ları kullananların insan olmadığının net olduğunu, dolayısıyla bunların nereden geldiği sorusunun sorulması gerektiğini dile getiren AATIP Başkanı, UFO'ların görülmesinin yoğunlaştığı coğrafi sıcak bölgeler olduğunu, zaman zaman nükleer tesisler ve enerji santralları üzerinde yoğunlaştığını, UFO'ların görülmesinda ortak unsurlar bulunduğunu anlattı.

'AŞIRI HIZ VE MANEVRA KABİLİYETİ'

Bunları 'aşırı manevra yeteneği, ses patlaması olmadan sesten hızlı sürat, saatte 8 bin mile ulaşan hız, kumanda yüzeylerinin olmaması' diye sıralayan Elizondo, elde ettikleri bu verilerin radar sinyalleri verileri, savaş uçaklarının kamera görüntüleri ve çok sayıda görgü tanığı tarafından desteklendiğini söyledi.

''Hiçbir zaman düşmanlık sergilemediler, ama bu dünyada kimsenin yapamayacağı şekilde manevra yapmaları karşısında bir şeyler gerçekleşebileceğine dair tetikte ve bilinçli olunmalı'' dedi. 2004 tarihli 'UFO karşılaşması' görüntülerinin tanıklarından olan eski donanma pilotu David Fravor'u geçen hafta UFO gördüğünden kesinkes emin olduğuna dair CNN'e demeç verdiği için 'ulusal kahraman' ilan eden Elizondo, AATIP'yi etrafında oluşturulan aşırı gizlilik yüzünden terk ettiğini belirtti. Savunma Bakanı James Mattis'e yazdığı istifa mektubunda ''Bu mesele için niye daha fazla zaman ve çaba harcamıyoruz? Bu fenomenin becerisini ve niyetini belirlemek hem silahlı kuvvetlerin hem de ulusun yararına olacaktır'' dedi.

'HAVADAKİ HER TUHAFLIK, UZAYLI OLMAK ZORUNDA DEĞİL'

Bazı başka uzmanlar ise UFO görmenin gerisinde genellikle dünyevi bir açıklama olduğunu, olmadığı zaman da bunu illa uzaylıların varlığının kanıtı olarak değerlendirmemek gerektiğini söylüyor.

Pentagon yetkilisi: UFO'ların varlığından şuphe yok - Sputnik Turkiye

milyonlarca isik yili oteden bizim hayal bile edemeyecegimiz bir teknolojik ulasim metoduyla buraya gelecekler ve sonra bizim hava sahamizda ellerindeki teknolojiyi birakip kus gibi ucak gibi ucmaya baslayacaklar.

havada uçan kuş bile olsa tanımlanamadığında ufo olarak kayda geçiyor.

sıkıysa "uzaylıların varlığından şüphemiz yok" desin.

"Bence" varlar.

NASA ya da herhangi bir kurum... Ellerinde belgeler varsa açıklamaları gerek. En azından gökyüzünde bilinmeyen bir cisim gören herkese deli muamelesi yapmayı bırakırlar.

Dünyadaki hava kuvvetlerinin elindeki bütün belgeler paylaşılsa yer yerinden oynar heralde, arada bir sivil havacılık vasıtasıyla paylaşımlar oluyor o bile büyük sükse yaratıyor. Askeri radarlar, sivil radarladanr daha gelişmiştir ve doğal olarak daha yüksek yakalama oranlarına sahip olması beklenir. Ellerinde sayısız vaka olduğuna eminim ki emekli askeri yetkililer falan da aynı şeyi söylüyor.

Askeri radarlarca yakından geçen bir kuşun, veya kuş sürüsünün yakalanması gayet olası yalnız günümüz radarları epey gelişmiş olduğundan bu gibi doğal fenomenleri (uçak dışı) otomatik olarak eler/filtreler ve operatöre ''noise'' olarak dönmez. Belki ekstrem vakalar oluyordur ama takdir edersiniz ki kuşun veya bir başka doğal fenomeni kolaylıkla ayırt edebilirler. Aerodinamik diye bir şey var neticede.

Esas olarak ilgi çeken şey radarlardan çok tanımlanamayan cisimlerle girişilen it dalaşları, yine çok küçük bir kısmı kamuoyuna açıklanmış veya açıklanmak zorunda kalmış bu vakaların. Bu konuya dair anılarını aktaran sayısız pilot var zaten illa ki denk gelmişsinizdir. Günümüzde gelişmiş hava kuvvetlerinin uçaklarının tamamında ''audio visual tape system'' olduğu düşünülünce elde epey görsel veri olduğunu tahmin etmek zor değil. Surveillance aircraft'ların yakaladıklarını falan da katınca ortaya devasa bir data çıkması lazım.

Son düzenleme:
abd çöküyorsun işte hala biz dünyayı kurtaracaz uzaylılardan zırvalarıyla pr peşindesin. Ortadoğuda rusya elinize verdi resmen.

Abdnin olasi uzaylı saldırısı yalanı sonrasi kendini dünyanın baskenti olarak ilan edecegi biliniyor. Bi gun uzaylılar saldırırsa bunlar uzaylı degil abdlilerdir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Günümüzde HD kameralar sayesinde bir tanesine bile denk gelinmediği, eskinin müthiş, şimdinin balon PR olayı....
Günümüzdeki görüntülerin %99.9'u fake kalan 0,1'i de çamur gibi görüntü. Bundan 50-60 yıl önceki Nasa'da tonlarca bilgi, belge olduğu söylendiği halde günümüz teknolojilerinde nedense böyle şeyler elde edilemiyor. Günümüzdeki olaylar radar görüntüsünden ve çamur gibi kamera görüntülerinden ibaret. Bundan 30 yıl önceki haberlere bakarsan dünyada cin, şeytan, uzaylı, yaratık görüntülerinden geçilmiyordu. Şöyle eskilerin hikayerine bakarsan neredeyse her iki kişiden biri cin ve ufo gördüğünü iddia ederdi.. Genelde insanlar anlamlandıramadığı görüntüleri ve sesleri kafasında kurguluyor. Mesela teknoloji geliştikçe "karabasan olayı"da kendisini "uyku apnesi"ne devrederek tarihin tozlu raflarına sevkedildi.

bi arkadaşız demişki teknolojileriini bizim hava sahamızda bırakıp gitseler diye bugün kullandığımız teknolojiyi onların getirmediği ne malum mesela

ufo denilen şey tanımlanamayan cisim demek benim bildiğim kadarı ile yani bu durumda bu açıklamayı bende yapabilirdim tanımlayamadığım çok cisim var.

Günümüzde HD kameralar sayesinde bir tanesine bile denk gelinmediği, eskinin müthiş, şimdinin balon PR olayı....
Günümüzdeki görüntülerin %99.9'u fake kalan 0,1'i de çamur gibi görüntü. Bundan 50-60 yıl önceki Nasa'da tonlarca bilgi, belge olduğu söylendiği halde günümüz teknolojilerinde nedense böyle şeyler elde edilemiyor. Günümüzdeki olaylar radar görüntüsünden ve çamur gibi kamera görüntülerinden ibaret. Bundan 30 yıl önceki haberlere bakarsan dünyada cin, şeytan, uzaylı, yaratık görüntülerinden geçilmiyordu. Şöyle eskilerin hikayerine bakarsan neredeyse her iki kişiden biri cin ve ufo gördüğünü iddia ederdi.. Genelde insanlar anlamlandıramadığı görüntüleri ve sesleri kafasında kurguluyor. Mesela teknoloji geliştikçe "karabasan olayı"da kendisini "uyku apnesi"ne devrederek tarihin tozlu raflarına sevkedildi.

Mantık olarak katılıyorum, karabasan örneği de doğru. Lakin UFO konusunda geçerli olduğunu düşünmüyorum bu yazdıklarının, aksine teknolojiyle beraber daha spekülatif hale geliyor bu konu. Literatüre ne kadar hakimsin bilmiyorum ama anlamlandırılamayan pek çok görüntü var. Olayı yalnızca video görüntüsü, fotoğrafa indirgemekte yanlış olur.

Onlarca farklı kültür birbirinden tamamen bağımsız olmalarına rağmen mitolojilerine ve genel olarak metinlerinde aynı şeyi tarif ediyorsa burada dikkate değer, araştırılmaya değer bir konu var demektir. Aynı şekilde farklı uluslardan, farklı zamanlarda farklı bölgelerde bu tanımlanamayan cisimler ile it dalaşı yapan pilotlar varsa burada dikkate değer bir şey var demektir. Bu adamlar savaş pilotu, müthiş eğitimli insanlar kalkıp ta atıyorum kuşu dünyadışı teknoloji zannedecek hali yok.

UFO vs gibi konular açıldığında direkt olarak konunun muhatabı manyak manyak teorileri olan, marjinal tipler alındığından konu da basite indirgeniyor. Oysa konu çok ciddi bir konu.

Son düzenleme:
Ayrıca arkadaşlar bilmem kaç feet yükseklikte ve çılgınca manevra yapan bir objeyi HD netlikte çekebilecek kamera sayısı baya azdır diye tahmin ediyorum, o kameraya sahip birilerinin ufoya denk gelmesi de öyle %10 falan gibi bir orana tekabul etmiyordur.

Mantık olarak katılıyorum, karabasan örneği de doğru. Lakin UFO konusunda geçerli olduğunu düşünmüyorum bu yazdıklarının, aksine teknolojiyle beraber daha spekülatif hale geliyor bu konu. Literatüre ne kadar hakimsin bilmiyorum ama anlamlandırılamayan pek çok görüntü var. Olayı yalnızca video görüntüsü, fotoğrafa indirgemekte yanlış olur.

Onlarca farklı kültür birbirinden tamamen bağımsız olmalarına rağmen mitolojilerine ve genel olarak metinlerinde aynı şeyi tarif ediyorsa burada dikkate değer, araştırılmaya değer bir konu var demektir. Aynı şekilde farklı uluslardan, farklı zamanlarda farklı bölgelerde bu tanımlanamayan cisimler ile it dalaşı yapan pilotlar varsa burada dikkate değer bir şey var demektir. Bu adamlar savaş pilotu, müthiş eğitimli insanlar kalkıp ta atıyorum kuşu dünyadışı teknoloji zannedecek hali yok.

UFO vs gibi konular açıldığında direkt olarak konunun muhatabı manyak manyak teorileri olan, marjinal tipler alındığından konu da basite indirgeniyor. Oysa konu çok ciddi bir konu.
İşte bunu anlamlardığın zaman bir sorundur... Bu konular pek fazla değer kazanmıyor.Mitoloji yani mit. Bütün dinlere bakmak lazım. 12 imamlar, 12 havariler, 12 yıldız, 12 ay, 12 burç.... Hepsinin birbiriyle bağlantısı var... Mesela dinler görmedikleri halde anlamlandırma çalışmalarından başka bişey değil... Modern tarihte Fatima'nın sırrı ile toplu psikozun doruğuna ulaşan insanlardan bahsediyoruz. Bunların kaynağı hep ABD. Bir ülke düşün ki nufusun önemli bir bölümü evengelist ve scientolojistlerden oluşuyor... Her 3 insandan birinin uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia edecek kadar ileri gidiyor... Başka açıklamaya gerek yok ki :D

İşte bunu anlamlardığın zaman bir sorundur... Bu konular pek fazla değer kazanmıyor.Mitoloji yani mit. Bütün dinlere bakmak lazım. 12 imamlar, 12 havariler, 12 yıldız, 12 ay, 12 burç.... Hepsinin birbiriyle bağlantısı var... Mesela dinler görmedikleri halde anlamlandırma çalışmalarından başka bişey değil... Modern tarihte Fatima'nın sırrı ile toplu psikozun doruğuna ulaşan insanlardan bahsediyoruz. Bunların kaynağı hep ABD. Bir ülke düşün ki nufusun önemli bir bölümü evengelist ve scientolojistlerden oluşuyor... Her 3 insandan birinin uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia edecek kadar ileri gidiyor... Başka açıklamaya gerek yok ki :D

İşte kırmızıyla işaretlediğimi yapıyorsun esas tartışmaya değer kısım taca çıkıyor. Bunların kaynağı ABD diyorsun mesela, neyin kaynağı ABD ? Rus su -33 pilotunun gözlemiyle ABD'nin ne gibi bir alakası olabilir ?

Olay 12 havari, 12 yıldız vs meselesi değil. Farklı kıtalarda bulunan ve birbiriyle uzaktan yakından bağı olmayan; teknik olarakta bağ olması coğrafya sebebiyle mümkün olmayan medeniyetler(Antik mısır- Maya gibi ) uçan daire tasvir etmiş bundan bahsediyorum. Dinler tarihi vs onlar bambaşka konular.

Son düzenleme:
Bence vardır ama varsa bile burada ne işleri olabilir?Buraya gelecek kadar teknolojileri varsa geliş sebepleri ne olabilir?Kendi gezegenlerinde olmayıp da bizde olan şey nedir?Bir ihtimal o filmdeki gibi belki bizi birileri yaratmıştır.Arada bir kontrole geliyorlardır.

Üst Alt