Pep Guardiola Resmen Manchester City'de! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pep Guardiola Resmen Manchester City'de!

Bu sene asıl farkı savunmada yarattı. Normalde de baskın oynayıp kolay gol yiyorlardı özellikle Leeds maçından sonra bunu kırmaya başladılar. Hatta Stones bir noktada -çok ofansif oynuyoruz artık daha dengeli ve gol yemeyen bir takım olacağız- tarzı bir açıklama yapmıştı, o günden sonra gol yemediler doğru düzgün.

Kupayı almaları Pep'in bazen saçma fantezilerini düşününce kesin diyemem ama düşüşte olan takımı hayata döndürüp müthiş bir seri yaptırması büyük işti.

Mahrez, İlkay ve Ruben Dias'ı getirdiği nokta da takdire şayan.

Bu sene asıl farkı savunmada yarattı. Normalde de baskın oynayıp kolay gol yiyorlardı özellikle Leeds maçından sonra bunu kırmaya başladılar. Hatta Stones bir noktada -çok ofansif oynuyoruz artık daha dengeli ve gol yemeyen bir takım olacağız- tarzı bir açıklama yapmıştı, o günden sonra gol yemediler doğru düzgün.

Kupayı almaları Pep'in bazen saçma fantezilerini düşününce kesin diyemem ama düşüşte olan takımı hayata döndürüp müthiş bir seri yaptırması büyük işti.

Mahrez, İlkay ve Ruben Dias'ı getirdiği nokta da takdire şayan.
Kalenin önüne otobüs çektiler sanki
Tüm şutları savuşturdu savunma
90 dk boyunca herifler ciğersiz gibi koştular sahanın her yerine ağzım açık izledim valla
Maç bitişi ayakta alkışlayacaktım neredeyse

Kalenin önüne otobüs çektiler sanki
Tüm şutları savuşturdu savunma
90 dk boyunca herifler ciğersiz gibi koştular sahanın her yerine ağzım açık izledim valla
Maç bitişi ayakta alkışlayacaktım neredeyse
City'nin bazı maçları inanılmaz keyifliydi bu sezon. Uzun süredir düzenli takip ettiğim tek takım oldu. 20 maç civarı izledim hepsi full maç olmasa da.

Wolwes maçı vardı mesela 1-1 olmuştu son 15 dk öyle bir baskı yaptılarki Wolwes dayanamadı 4-1 oldu, ilham verici ve çok keyifli bir maçtı.

25 metreye dizilip, tek kale maç oynadılar resmen.

Ustte Keramettin'de deginmis. Evet isin sirri, takim halinde 1 ve 2.bolgede yaptirdigi takim savunmasi. Otobus cekmiyor aslinda, pres ve alan daraltarak, yuksek tempoda savunma yapiyor, adam-adama markaji da ust duzey uyguluyorlar. Bugun ozellikle, bekleri tam da yapmalari gerekeni yaptilar. Onlerinde de oyunu acan, top tutan Ilkay gibi oyuncular var. Yani kadro dogru kurulmus, emek verilmis ve meyveleri toplaniyor. Barca'da elinde yildizlar vardi ancak City'de bu sayi daha az. Evet bize gore hepsi yildiz ama takim icinde yildizlasmis isimler bunlarin cogu. Benzer durum Liverpool icinde gecerli.

Konuya donecek olursak, bazilari sevmesede benim begendigim futbolu oynuyor City. Yuksek pas yuzdesi ve topa hakimiyet ile birlikte yuksek tempolu bir takim halinde savunma, hizli/yaratici kanatlar ve sakin (bu gercekten cok kritik) kalabilen orta saha oyunculari. Iyi ve komple bir takim ancak gorecegiz finalde ve onumuzdeki sene. Asil o zaman anlariz, gecici bir hava mi yoksa kalici oturtulmus bir sistem mi var City'de..

Her ne kadar bazi hareketlerini antipatik bulsam da kendisi mükemmel bir teknik direktör

Sadece kendine ve takimina degil dünya futboluna yeni birseyler katiyor gelistiriyor

Sahte 9’la oynatmaya baslayan ilk teknik direktördü kendisi,simdi cift sahte 9 ile oynuyor yakinda dunya futbolun da bol bol izlemeye baslariz

Üst Alt