Pepe'nin Alves'e dokunmadığı TV görüntüleriyle ispatlandı! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pepe'nin Alves'e dokunmadığı TV görüntüleriyle ispatlandı!

Cevap: Pepe'nin Alves'e dokunmadığı TV görüntüleriyle ispatlandı!

Pepe'nin rüzgarı değiyor Alves'in ayağına. Teşebbüse kırmızı kart veriliyor dersen susarım. Ama öyle bir kural yok. Çirkef Bisquet-Valdes-Pedro gibi adamların etkisiyle attı hakem.

Pepeyi tanımasak...

Pozisyona bak Alves son anda çekiyor ayağını yoksa o insan dışı varlık direkt kaval kemiğine girmeye çalışıyor. Bu pozisyon 3 4 tane kırmızı kart gerektirir.

+ Teşebbüste karttır

+ Pepeyi savunmayın niyeti belli biri. Yerdeki adama tekme sallamış bir varlık.

Alves babamizin oglu degil, keske tekmeyi yeseydi, ayagi kirilsaydi bizde bu bos tartismalari yapmasaydik :D diyesi geliyor insanin...

uzerinize kamyon geliyor

kacmazsaniz adam suclu

kacarsaniz degil

mantik bu bazi arkadaslarda

bu duruma dusseler olmek daha mantikli diye dikilecekler hazrolda demekki

doruya adam sizi ezene kadar suclu degil kanun nezdinde:)

Sporcu sagligini tehlikeye sokabilecek haraketler kart gerektirir . Bu derecesine gore sari ya da kirmizi olabilir . Bu pozisyon da yuzde yuz kirmizi karttir . Pepe'nin ilk haraketi degildir . Rezillikleri cok fazladir . Futboldan men edilmesi gerekir . Yoksa bir gun birinin futbol hayatini bitirebilir .

Dokunsun dokunmasın bu hareket net faul + kırmızı kart. Faul değil diyenlerle tartışmıyorum bile ayağını tabanı deymiş veya deymemiş haksız avantaj sağlıyor ve alvesin topu kaybetmesine sebep oluyor. Kırmızıyı da tartışmak yersiz. Deysin veya deymesin pepe sportmenlik dışı hareket yapıyor. Rakip takım oyuncusuna yumruk savurmaktan ne farkı var, isabet etsin veya etmesin sportmenlik dışı, kasıtlı yapılmış bir teşebbüs, hadi herşeyi geçelim tahrik unsuru. Pepeyi bilmekle falan alakası yok kim olsa kırmızıyı yer burda.

Hareket direk ayağa..Kırmızı kart doğru karar :)

Cinayete teşebbüs denen bişey var, onu geçtim Pepe olacak deyyuz son 3 maçtır yapmadığı çirkeflik sert faul kalmadı zaten her maç çift sarıdan uçması gerekiyordu.

İnsanlara bak ya,Arda aynı şeyi yapsa kırmızı kart çok ağır falan diye konuşulur.

Teşebbüsmüş.Lan teşebbüs etti de gerçekleştirebildi mi bilader?Böyle şeye kart mı olur?O zaman kaleci de elinde topla ceza sahası dışına doğru koşmaya başlasın,ona da sınırlı alanlar dışında top tutmaya teşebbüs etti diye kırmızı mı göstersinler?Yani birşeyi savunacam falan diye sallayıp saçmalamayın.

Burada bir takım desteklediğimden falan değil,o pozisyonu normal izlediğinizde o kadar hızlı ki,3-5 metre önünde olmanız gerekir görebilmek için.Hakemde bir suç yok,Busquets'in ve Pedro'nun pozisyonlarına es geçti,Barcalılar Madrid provoke ediyor diye göstermesine rağmen hatta Pinto'yu oyundan attı.Hakem hataları oyunda hep var,burada aranması gereken şey hakem hatalarının hep Barcelona lehine mi yapıldığının araştırılmasıdır.

Cinayete teşebbüs denen bişey var, onu geçtim Pepe olacak deyyuz son 3 maçtır yapmadığı çirkeflik sert faul kalmadı zaten her maç çift sarıdan uçması gerekiyordu.

Cinayete teşebbüsün ne olduğunu bilmen gerekiyor.Sana silah doğrultsam,bu cinayete teşebbüs değildir.Ama silahı sana doğrultup ateş açarsam bu cinayete teşebbüstür.Eğer ateşlediğim silah seni öldürürse cinayet işlemiş olurum,öldürmezse cinayete teşebbüsle kalır.

Cinayete teşebbüsün ne olduğunu bilmen gerekiyor.Sana silah doğrultsam,bu cinayete teşebbüs değildir.Ama silahı sana doğrultup ateş açarsam bu cinayete teşebbüstür.Eğer ateşlediğim silah seni öldürürse cinayet işlemiş olurum,öldürmezse cinayete teşebbüsle kalır.

Futbolda çift dalmak yasaklanmıştır mesela, çift dalınca temas etmese bile kart görürsün çünkü rakibi ciddi olarak sakatlama riski doğurduğu için.Bence buda benzer bir pozisyon onu geçtim Pepe maç boyu tekme atıp durdu zaten her Barcelona maçı atılması lazım.

Niye reali rezil ettiği için mi?

Hayır. Aga ben futbol izleyicisiyim, futbolu severim hem de çok, yıllarca oynadım, yıllarca izledim. Ben futbolu arapasıyla, kayarak müdahalesiyle, frikik goluyle, kasti sakatlayıcı tekmeleriyle, centilmenlikleriyle severim yani erkekçe futbolu severim. Kimi arapasıyla zekasını kanıtlar, kimi çok agesif oynar gücünü kanıtlar, kimi 10 kişi çalımlar tekniğini gösterir, kimi ona buna küfreder, kimi sinirlenir tekme atar, kimi gol olunca mutluluktan ağlar. Bunların hepsi birleşince futboldur. Fakat hiçbirşey bana; hiç sebep yokken sırf karşı takımı 10 kişi bırakmak için şerefsizce, korkakça hareketler yaparak yerde kız çocugu gibi aglayanları sevdiremez, futbol bu değildir. Futbolda ayak kırılır, kol kırılır hepsi geçer, hepsi unutulur ama şerefi olmayan hareketler, galibiyetler unutulmaz.

Üst Alt