Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Perde Arkası | Yorum Başlığı

Renktaşlar ısrarlarınız üzerine camiada gerçekleşen ancak aslı pek bilinmeyen ve merak edilen konuları izah ederek detaylandıracağım bir başlık olacak; "Perde Arkası"...Sizlerin de katılımlarınızı bekliyorum...İlk olarak çokça sorduğunuz Selçuk İnan Kronolojisini açıklayacağım...

Renktas bu "GS kulis" twitter hesabini yöneten kim?

Burak Elmas hakkinda ciddi ithamlarda bulunuyor.

Selçuk İnan'ı 1998'de ilk defa tanıdım...20 sene geçmiş üzerinden o zamanlar Veysi diye bir arkadaşımızın profesyonel olma durumu vardı memlekette...Kendisi bizden 2 yaş büyüktü ama 1 sınıf üstümüzde bulunuyordu yaşını lisans çıkarttırmadan önce küçültecekti...Memlekette dörtyolun meşhur ailelerinden Delivelilerden İbrahim Deliveli adında hem beden eğitimi öğretmenliği yapan hem de lisede idarecilik yapan ve bu işleri kotaran bir hoca vardı...Veysi ondan yardım alıp yaşını küçültmüştü...Yaşı 1982'den 1985'e gelmişti...Bu dönemde arkadaşım Serbay'ın mahalleden arkadaşı ki kendisi karaağaçlıydı, telkiniyle maçına gittik bir baktım bu selçuk yan sahada top oynuyor o hafta sonu galiba urfaspor ile maçımız vardı...Yan sahada müthiş oynamıştı kanal boyunda...

Neyse kendisiyle tanıştık ve profesyonel olacağını söyledi yaşını sordum sizden büyüğüm, 1983'lüyüm dedi. Ona arkadaşımın da yaş büyültüp profesyonel olduğunu söyledim evet dedi beni de İbrahim Hoca 1985'li yapacak dedi. Neyse gel zaman git zaman denk gelir olduk...Selamlaşırdık sadece 2000 yılında Leeds maçını izliyoruz rövanşı sahilde emirganda...Galatasaraylıların sayısı az leeds taraftarları daha kalabalık :) Maç bitti üzerimize kabanlarının altındaki fenerbahçe formalarıyla saldırdılar...Ulan dedim selçuk benim daha fazla vurdu ahlaksız köpek...

Neyse 2002 yılına kadar ara ara denk geldik çok döner yedik belediye karşısında, çok iyi kelebek sallar, gün görmemiş küfürler ederdi; fesattı, fitneciydi, gıybete bayılırdı ama kafa çocuktu yanındaysanız sizinle elalem hakkında çok şen şakrak makara yapardı; inanılmaz mavra çevirirdi ama bilirdiniz yanından ayrıldığınız an arkanızdan sizinle alay edecek o şekil bir adamdı...Selçuk İnan'ın Hatayspor'da forma giyeceği haberleri yayılıyordu biz üniversiteye hazırlanırken bizi de çok heyecanlandırmadı zira başta Yasin Özdenak, Yusuf Tokaç gibi çok topçu çıkarmıştık hala daha çıkartırız en son İsmail Köybaşı filan geldi neyse...Bu arada Veysi dediğim de Veysi Öz o da süper ligde oynadı bu Selçuk'un da aynı yaz Dardanel altyapısına girdiğini duymuştum.

Aradan yıllar geçti 2006 yılında Dardanel'den Manisa'ya geçtiğini öğrenince sadece yakından takip etmeye başladım...2010 yılına kadar böyle devam etti. 2011 yılında bize transfer olunca daha da dikkat kesildim doğal olarak...Ablalarıyla ablam tesadüf etti o kanaldan yürüdüm ben de...

2011 yılında neden bizi tercih ettiğini daha sonra öğrensem de aşağıdaki kronolojiyi hem dernek hem cemiyet hem de memleketten yakından takip ettim;

2011-12 Sezonu: İnsan 7'sinde neyse 70'inde de odur...Selçuk İnan önce hemen kendine yer edinmeye başladı...Galatasaray'daki Hatay Kliğinin oluşmaya başladı dönem bu tarihe rastlar...Ebru Köksal-Sedef Hacısalihoğlu-Orkun Darnel-Murat Bereket-Bahri Havadır-Lütfi Arıboğan gibi isimlerle sıkı temasa girdi ve genel olarak sessiz sakin bir sezon geçirdi...

2012-13 Sezonu: Yavaş yavaş kendi ekibini kuran Selçuk İnan ilk defa bu dönem ikili oynamaya başladı. Hem networkünü geliştirdi hem de camianın dinamiklerine vakıf olup açık kollamaya başladı...Amacı ömrünün sonuna kadar galatasaraya musallat olmaktı...Çocukluğunda fenerli olan biri niye bunu ister? Galatasaray'a zarar verirken dünyalığını yapmak...Bu ergenken de takiyyeci ve menfaatçiydi. Dini imanı para olan biri için rol kesmek gayet doğal bir şeydir...

2013-14 Sezonu: Fatih Terim ile Ünal Aysal arasında çıkan sorun emareleri en çok Selçuk İnan'ın işine yaradı böylece kendisine kaptanlık yolunda sorun çıkarabilecek Hamit ve Sabri ile yıldızlıkları karşısında aşağılık kompleksiyle ezildiği Drogba ve Sneijder; ve dahi kendisiyle takım içinde şakalaşarak karizmasını çizen Melo ve Eboue'den sonsuza kadar kurtulabilirdi. Bunun için önce galatasaray muhabirlerine ilk defa para verip içeriden kurmuş olduğu sportif aş networkü üzerinden bilgiler aktarmaya başladı...Parayla sızdırmaya başladığı bu bilgiler sayesinde Fatih Terim-Ünal Aysal ipleri daha hızlı koptu...

Dikkat; Selçuk İnan sezon başında Sabri ve Balta'nın ardından 3. kaptan iken...İkinci Devre kendisi 1. kaptan; Burak Yılmaz 2. Kaptan :) Melo 3. Kaptan, Hakan Balta 4. Kaptan ve Sabri de ancak 5. Kaptan olabilmişti :)

Öncelikle Fatih Terim'den kurtulunca Selçuk İnan, yönetimden de Albayrak ve Adnan Öztürk gibi isimlerin ekarte edilmesini sağlayan kankası Lütfü-Ebru ve Sedef ile Ünal Aysal'ı yanlış yönlendirdiler. Bu başı boşluğu iyi değerlendiren Selçuk İnan ve ekibi başta Hataylılar ve Sportif Aş profesyonelleri önce Ünal Aysal'ın confidante'si Bülent Tulun'u 2-3 gazete haberiyle saf dışı bıraktırdılar...Artık Ünal Aysal, masum bakire bir kız gibi geceyarasında Hacı Hüsrev'de bir başına yapayalnız çaresiz kalmıştı...

İkincil olarak Cenk Ergün ve Emre Utkucan gibi floryadaki selçuk inan kankalarıyla yabancı sınırlamasına yönelik çalışmalar başlattı...İlk hedef Drogba idi...

2013-2014 Sezonunda Spor Toto Süper Ligde yer alan kulüplerin, en fazla 10 yabancı futbolcuyu tescil ettirebilmelerine ve 18 kişilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 6'sının yazılıp müsabakalarda oynatılabilmesine,

2014-2015 Sezonunda Spor Toto Süper Ligde yer alan kulüplerin, en fazla 8 yabancı futbolcuyu tescil ettirebilmelerine ve 18 kişilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 5'inin yazılıp müsabakalarda oynatılabilmesine karar verilmişti...

Drogba sezon sonunda ayrıldı...Eboue ise tüm sezon sadece şampiyonlar liginde oynamıştı...Ne var ki Selçuk aslında fenerliydi ve yaşı da 29 değil 31 idi ve yaşlılık emareleri vermeye başlamıştı...

Eboue'yi kadro dışı bıraktırmıştı, Drogba'yı göndertmişti, Bülent Tulun'u kovdurtmuş, kendisini 1. kaptan kankisi burakı 2. kaptan yaptırmıştı ama hala Sabri'den kurtulamamıştı zira yabancı kuralı onu da avantajlı hale getirmişti üstelik eboue'yi de kovdurmuştu işte tam bu noktada 100 trilyona yakın para harcamamıza neden olacak ve menajerleri Selçuk ile arkadaşı fenerbahçe efsanesi ogün altıparmakın oğluşu baturun arkadaşları olan bir sürü sağbek geldi gitti...

Bu arada kendi cephesinde de her ne kadar çok iyi takiyye yapsa da maçtan çıkarken galatasary formasını yere atma, efsanemiz tugayı aşşağılama girişimleri ilk defa taraftarda Selçuk'a karşı uyanışın fitilini yaktı...

Selçuk İnan artık geri dönemezdi ya batacak ya da çıkacaktı...

2014-15 Sezonu: Sabri Sarıoğlu kadro dışı bırakıldı. Elmander'i göndertmişti ama Melo'nun sözleşme imzalamasını engelleyememişti ne var ki artık yeri sağlamdı ve kankisiyle beraber kaptandılar. Yerli sınırlaması da vardı ve yeni hoca prandelli gibi bir naifti. Her ne kadar Pandev ve Dzemaili gibi kendilerini yedek bıraktıracak transferleri yaptırmış olsa da Prandelli, Selçuk'un sözünden çıkmamış ve Sabri'yi kadro dışı bıraktırmıştı Eboue ile birlikte...Hem Pandev de sadece şampiyonlar liginde oynuyordu...Şartlar maaş arttırımı ve sözleşme uzatımı için müsaitti...

Şimdi Ünal Aysal'ın kendisinin cahilliğiyle yarattığı canavarla tanışma vakti gelmişti. Ünal Aysal'a lütfi ile haber yolladılar ve akmerkezde şahsi yazıhanesinde buluştular...Selçuk kısa kesti ve ünal aysal'a akıllı olması gerektiğini ve kendi arkadaşlarının az kazandığı hem sözleşmelerinin uzatılması gerektiğini hem de en az sneijder kadar kazanmaları gerektiğini söyledi. Ünal Aysal sözleşmeniz devam ediyor diyecek gibi olunca burakla selçuk ünal aysala bağırıp masaya yumruklarını vurup ya adam olur dediğimizi yaparsın ya da elimizdeki bu belgeleri yarın akşam haberlerinde milyonlarca galatasaraylıyla izlersin diyerek ünal aysal'ın GS GLOBAL projesinin belgelerini masaya attılar...Ardından Batur seninle görüşmeye gelecek lütfiye söyledim o da geliyor ayrılma sözleşmemizi hazırlayın diyip akmerkez avm'ye geçip güzel bir yemek yerlerken ünal aysal redaksiyonla meşgul olup sözleşmeleri hazırlandı...Selçuk ile Burak da yan kuleye geçip sözleşmelerini imzaladılar bu sayede selçuk kemik yaşı olarak 36, kafa kağıdına göre 34 yaşına kadar dünyalığını galatasaray kaptanı bir fenerbahçeli olarak tamamlamaya hak kazanmıştı...Burak ile Selçuk bunu akmerkezin rezidans bloğunda orji yaparak kutladılar aynı gece...

Ünal Aysal biraz araştırınca bu belgelere Selçuk'un Ebru Köksal üzerinden ulaştığını öğrendi ve bunu Lürtfiye de teyit ettirdi. Zaten Ğnal Aysal için sonun başlangıcı gelip çatmıştı ama Selçuk içinse la dolce vita yeni başlıyordu zira maç oynamasa bile yıllık 3 milyon euro alacak ve kulübe de otursa bile istersek maç kabyedelim istersek de berabere kalalım 150 milyar kazanacaktı. Kaçarı yoktu ya seve seve ya da seve seve Selçuk İnan'ı her açıdan tatmin etmekle mükellefti artık 1481 yılında kurulmuş camia...

Prandelli de zaten gider ayak bunları açıkladı, gs global v.s...Ünal Aysal da adadaki divanda ağladı bırakıp gitti. Duygun Yarsuvat yönetimi geldi...Hamza hocayla beraber...Hamza Hoca Selçuk İnan'aa, Albayrak'ın telkiniyle boyun eğdi sadece Sabri'yi affetirebildi...Sezon sonu şampiyon olduk ardından da 3 kupa geldi...Selçuk İnan, Abdürrahim Albayrak ile geçici göreve geldiği için pek takışmadı ama yerine gelen Cüneyt Tanman'dan hemen kurtulmalıydı...

2015-16 Sezonu: Mehmet Özbek'i kafalayıp taraftarın önüne Cüneyt Tanman'ı atınca Hamza başıboş kalmış oldu böylece Selçuk İnan en hızlı sezonuna girdi...Tabii ki futbolcu olarak değil yeniçeri olarak...Hemen bir çırpıda Pandev-Grosskreutz-Melo ve Dzemailiden kurtuldu...Ne var ki Hamza Hoca fazla söz dinlemiyordu...Hemen onun da ayağı kaydırıldı...Sonra da o meşhur Burak'ın ağlamalı hoca hakkını helal et üstüme kaldı itirafı geldi...Bu itiraf Selçuk'un Arda ve Florya Çetesi (Galerici Erkan-Batur Altıparmak-Emre Belözoğlu-Okan Turan-Saffet Ulusoy-İsmet Ömer Öztanık-Bahadır Özdener-Burak Yılmaz-Caner Erkin-Gökhan Gönül-Ahmet Bulut-Esat Yontuç-Oğulcan Engin) ile arasının açılmasına neden oldu...

Devre arasında Burak Yılmazı göndertti...Ki 2016 yazı Selçuk'un ne derece feraset sahibi bir kindar olduğunu bize kanıtlayacaktı...Selçuk İnan her zaman ki gibi kazanandan yana olacak ve bir sene sonra 2017 yazında Fatih Terim'in yanında yer alıp Arda ve Burak'ı tamamen satacaktı ki Galatasaray'da futbolculuk sonrasında yer almaya devam edebilsin....Çakallllll....

Evet devam edelim...Allahın mukadderatına bakın ki 2015 aralık ayında Selçuk'un ablaları benim irtibat ofisime komşu oldu...2016 Ocak ayında bir gelinlikçi dükkanı açtılar memlekette...Yalan olmasın selçukla tokalaşıp öpüştük hatta galiba bir gazete haberinde de beraber sırıtmıştık...Neyse efendim bu imkanı çok iyi değerlendirdim ve neden 2011 yılında fenerli olduğunu çocukluktan beri bildiğimiz Selçuk'un galatasaraya geldiğini 4 kız kardeşine de farklı zamanlarda dükkanlarında sordum...4'ü de Selçuk'a 6222 sayılı kanun Nisan 2011'de geçtikten sonra kendisine sezon sonu başta trabzon olmak üzere büyük kulüplerden sözleşme teklifleri gelirken ailesiyle istişare yapmaya memlekete geldiğini ikrar ettiler. Buna göre Selçuk fenerbahçeye imza atmak üzereyken emniyetten haziran ayı gibi bilgi gelmiş ve fenere operasyon yapılacak bir sürü yıldızı serbest kalacak bilgisi gelmiş. Selçuklar da galaatsaray ile apar topar sözleşme imzalayıp pazarlığı kısa keserek daha az paraya imza atıp günü kurtarıyorlar. Operasyonun ne zaman yapılacağı belli olmadığından resmi imzaları 1 Temmuzda atıyor ve 3 Temmuz operasyonundan yırtıyor...Olay bu yani...

Neyse sezon bitiyor ve 2016'daki rezillikler yaşanıyor...Selçuk Arda gibi ahmak olmadığından Burak ile de arası açıldığından mümkün mertebe sessiz kalmayı ve kimin galip geleceğini ölçmeye başlıyor ki yabancı sınırı da kalkmış Selçuk'un daha yemesi gereken isimler var; Sneijder, Sabri ve Hamit...

2016-17 Sezonu: Dursun Özbek başarısızlıkla üzerine Osman Alp Yalman başkandan yardım ister. Bunun üzerine Levent Nazioğlu ile sportif aş'ye girerler...Ergün Gürsoy sana yeğenimi veriyorum kime kesik atmak gerekiyorsa bırak atsın der...Dursun Özbek de bunu kabul eder...İlk etapta görünen Selçuk İnan'ın çiftliğine dönmüştür Florya...Cenk Ergün-Sedef Hacısalihoğlu-Emre Utkucan-Bahri Hvadır bildiğin tekmil veriyorlar Selçuk İnan'a...Dahası galatasaray'a imza attığında hataydan galatasaray altyapısına getirdiği İsmail Çipe'yi; mehmet bölükbaşı (eski kalecimiz ve antrenörümüz, metin mert (hamza hocanın yardımcısı) ve taffarel'in farklı zamanlardaki menfi raporuna rağmen a kadroya alıyor ve bu çocuk benim kardeşim ben olduğum sürece kimse hemşerime karışamaz derken levent nazfioğluna denk bile geliyor...

Neyse iyice azan Selçuk devre arası Hamiti ve Dzemailiyi de kovdurmayı başarıyor...Geriye sadece Sneijder ve Sabri kalıyor listesinde...Bir de son zamanlarda kendisini sıkıştıran Alper Narman ve Levent Nazifoğlu...Devre arasına kadar çok iyi anlaşan Selçuk bu ikiliyi birbirine düşürmezse başına nelerin geleceğini çok iyi biliyor ve networküne kulaklarınızı dört açın diyor...

Bu sezonda Antalya deplasmanı dönüşü Alper Narman, yılanın başı Selçuk İnan deyip ultraslana Selçuk'u dövdürtmek üzere plan yapıyor, bu hemen Cenk Ergün tarafından Selçuk İnan'a duyuruluyor...Selçuk İnan da hususi ultraslanı daha da provoke etmek için yanlarına gidiyor iyice galeyana gelen ultraslanın önünden topuklayıp otobüse kaçıyor, Levent Nazifoğlu da nerede kaldın bu kadar gecikmezdin diyor Selçuk inan da ağabey bana yardım et beni linç edecekler diyor Levent otobüsten iniyor ne oluyor diyor bir bakıyor alper narman levent ağabey aradan çekil polisi geri çektirdim sorun yok bunlar taraftarımız diye bırak dövelim selçuku bu iş bitsin diyor.... Lvent Nazifoğlu böyle iş olmaz diyor otobüs namusumuzdur diyor selçuk inan camdan hareketler yapıp taraftarın otobüse girmesi için tahrik ediyor Levent Nazioğlu alpere bir geçiriyor iki tane de ultraslanı savuruyor polise görevinizi yapmazsanız görevi kötüye kullanmaktan işlem yapacağız diyor polis bunları ayırıyor...Alper Narman ile Levent Nazifoğlu ağabey kardeş iken birbirlerine düşüyorlar...Cenk Ergün Dursun Özbek'e Selçuk İnan'ın istediği gibi ifade veriyor ve 9 martta istifasını alıyorlar Alper Narman'ın...Daha sonra Can topsakal'ın da istifa durumu sözkonusu olunca yönetim düşmesin diye alper narmanı tekrar ikna ediyorlar...

Bunun üzerine Levent Nazifoğlu 17 marrta kamuoyuna açıklamalar yapıyor. Böylece selçuk inan üstündeki baskıyı atmış oluyor ve De Jong'un Tudor gitsin serzenişiyle Selçuk İnan ipleri tekrardan eline almaya başlamış oluyor.

Tudor ile beklenen sonuç gelmeyince Tudor başta Bruma olmak üzere çoğu futbolcuya bağırıp çağırmaya başlıyor antrenmanlarda...Bu mizacını gören Selçuk bunu provoke etmeye başlıyor.

Daha önce riekerink'i ve de jong'u getirerek Selçuk'un otoritesini sarsan Sneijder; Selçuk'un karşı hamlesiyle yalnız kalıyor...Riekerink kovulduktan sonra Cenk Ergün, Igor Tudor ismini ortaya atıyor daha önce Selçuk İnan ile yaptığı istişare üzerine ki Can Topsakal başta olmak üzere bu fikri benimsiyorlar. Yani Sneijder'in Riekerink'i out, Selçuk'un Tudor'u in...

Bu ruh haliyle 3-1 kaybettiğimiz kasımpaşa soyunma odasında selçuk inan fesatlık yapıp fitne çıkarıyor ve Tudor ile De Jong karşı karşıya geliyor Cenk Ergün işareti alıyor ve Dursun Özbek'i soyunma odasına çağırıyorlar...Dursun Özbek soyunma odasına girdiğinde Bruma ile Tudor yaka paça...Selçuk ise köşede sinsi bir şekilde gülerek olan biteni izliyor...

Bruma atlıyor ben demiştim burada çete var diye Levent Ağabeye (Nazifoğlu) beni oynatmayacaklar diye, De Jong da başkana bu kadar adam Tudor'u istemiyor o zaman hocayı göndereceksin diyor bunun üzerine Dursun Özbek hollandalılardan beklediği verimi alamamış ve Levent'i kaybetmiş olmanın etksiyle Hamza hoca kötü, Denizli kötü, Tudor kötü, herkes kötü! Sizin hiç mi suçunuz yok diyor De Jong da Her kulüpte inişler çıkışlar olur ama 25 oyuncuyu değiştiremeyeceğinize göre hocayı değiştireceksiniz deyince Dursun Özbek, "25'inizi birden gönderirim, Igor Tudor burada kalacak" deyip soyunma odasını terk ediyor...Hemen Selçuk İnan başkanım başkanım deyip peşinden gidiyor ve o gece aslantepe de saatlerce toplantı yapıyorlar...Dursun Özbek, Cenk Ergün, Igor Tuor ve Selçuk İnan...

İşte o geceki toplantı da 2017 yazındaki büyük transfer operasyonu planlanıyor...Emre Utkucan ve Cenk Ergün'ün raporları ve telkinleriyle Selçuk İnan ile anlaşamayan Bruma, Podolski, De Jong, Sabri ve tabii ki Sneijder gönderilmiş oluyor...

Yani bu sezonda Selçuk, yöneticilerden Levent Nazifoğlu, hocalardan Riekerink, futbolculardan Hamit'i yiyor..Diğerlerini de başta Alper Narman olmak üzere sonraki sezona bırakıyor yani bu sezona...

2017-18 Sezonu: Yaz transfer döneminde Sneijder, Bruma, Sabri ve Podolski'den kurtulup her zaman tehlike gördüğü kaptanlık yarışında Hakan Balta'yı da ıskartaya çıkarıyor...Fatih Hoca'nın kavgasını ve Arda Turan'ın galatasaray camiasında oluşturduğu kini doğru analiz eden selçuk inana Florya Grubuyla arasına mesafe koymaya başlıyor ne var ki Alper Narman yediği dayağı unutmuş değil ve yine Antalya Deplasman'ında Selçuk ile kapışıyorlar ve o meşhur UltrAslan manifestosu açıklanıyor...

Hayatında ilk kez ifşa olan Selçuk İnan, tudordan kendisini yedek bırakmasını ve aslantepede oyuna sokmamasını istiyor. Böyle olunca takıma kaptan gerekeceğinden Cenk Ergün'e kaptanlığı kesinlikle bir türke vermemesini zaten hakan balta'yı da yediği için kimsenin kalmadığını muslera'nın kaptan olmasını isteyip sağlıyor. Ve pusuya yatıyor sinsi ahlaksız çakallllllll Ama yine de boş durmuyor ve baskı oluşturarak Dursun Özbek'in listesine Alper Narman'ı sokturtmuyor...Sezon sonunda da Hakan Balta'nın gönderileceğini de hesaba katarsak Selçuk İnan'a biat etmeyen kimse galatasaray'da barınamamış oluyor son 7 senedir. Ne hocalar, ne profesyoneller, ne yöneticiler, ne muhabirler, ne de futbolcular...Seçim Sizin...Selçuk İnan başta maaşlı çalışanları Nevzat Dindar gibi satılık kalemler vasıtasıyla Selçuk İnan sözleşme uzatıp indirime gidecek haberleri yapıp yeniden oyunu kuruyorlar...Hem yeni yabancı sınırlaması da geliyor...Selçuk'un en sevdiğinden...En son yabancı sınırlamasıyla yedi sülalesini ihya etmişti...Yeni sınırlamayla kulübü üstüne yaparlar artık...

Selçuk İnan'ın kısa kronolojisi bu ve sizden gelen çok sayıda mesaj yüzünden de daha detaylı yazamıyorum sadece bu postu bitirirken size şunu söyeyeyim; Eğer tüm bunlara rağmen hala Selçuk İnan'ın sözleşmesini uzatalım diyorsanız sizi Gül Baba'ya havale ediyorum...Hürmetler...

Okuyacagiz elbet , fakat selcuk uzerine bu kadar emek sarfetmeye deger biri degil , guncel ve kulup ici dengeleri ilgilendiren seyleri konusalim

Üst Alt