Phelps Altın Madalya ile Kariyerini Sonlandırdı


ABD takımı, Londra Olimpiyatları'nda erkekler 4x100 metre karışık bayrakta altın madalya kazanırken, kariyerinde son yarışını yüzen Michael Phelps, 18. altın, 22. madalyasına ulaştı.Aquaitcs Center'da düzenlenen 4x100 metre karışık bayrak yarışlarında Matt Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps ve Nathan Adrian'dan oluşan ABD bayrak takımı, altın madalyanın sahibi oldu. 3:29.35'lik derecesiyle Japonya'nın önünde birinci olan ABD takımının galibiyetinde, olimpiyat ve dünya şampiyonu Phelps büyük rol oynadı.Kulvara 3. sırada inen Phelps, kelebek stilde yüzdüğü yarışta, Japonya'ya geçilmek üzere olan takımında kontrolü ele alıp takımını öne geçirdi. ABD takımı, Phelps'ten sonra havuza inen Nathan Adrian'ın da iyi performansıyla altın madalyayı elde etti.

Japonya 3:31.26'lık derecesiyle ilk kez bayrakta bir madalya elde ederken, Avustralya da 3:31.58 ile bronz madalyanın sahibi oldu.PHELPS ZİRVEDE BIRAKTI

''Yüzmenin altın çocuğu'' Michael Phelps, bu yarışla kariyerini sonlandırdı. Olimpiyatlarda 18. altınını ve 22. madalyasını elde eden Phelps, Londra Olimpiyatları'nı 2'si takım olmak üzere 4 altın, 2 gümüş madalyayla tamamladı. Olimpiyat madalyalarını, Atina-2004'de toplamaya başlayan başarılı yüzücü, üst üste katıldığı 3 olimpiyatta toplam 18 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya elde etti.

33 dünya şampiyonasında 27 altın, 6 gümüş ve 1 bronz madalyası bulunan 27 yaşındaki Phelps, kariyerini toplam 45 altın madalyayla sonlandırdı.ntvspor
 
Cevap: Phelps Altın Madalya ile Kariyerini Sonlandırdı2008 Pekin'in olduğu zamanlar tatildeydim, ev tutmuştuk arkadaşlarla. Phelps'in yarışlarını izlemek için yarışma saatlerinde denizden koşa koşa eve gelir, o yarışları seyreder yine giderdim.

Çok büyük hayranıyım bu adamın, mükemmel bir kariyerin sonuna geldi. Umarım daha iyilerini de izleme şansı buluruz.
 
Cevap: Phelps Altın Madalya ile Kariyerini Sonlandırdıerken degil mi? 27 yasinda bitirmis kariyerini.. zirvede birakmak istemistir belki de.
 
Cevap: Phelps Altın Madalya ile Kariyerini SonlandırdıCok büyük bir sporcunun kariyerini takip etme şansına sahip oldum..

onun gibisi kolay kolay gelmez..yüzme sporuna da büyük katkıları oldu.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt