phil foden | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

phil foden

Philip Walter Foden (d. 28 Mayıs 2000), Manchester City takımında orta saha pozisyonunda görev yapan İngiliz futbolcudur.

Foden, 2017 yılında FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası Altın Top ödülünü aldıktan sonra medyanın dikkatini çekmiştir.

17 Aralık 2017 tarihinde BBC Yılın Genç Sporcusu ödülünü almıştır.

Stockport, Greater Manchester'da doğan ve çocukluğundan beri Manchester City taraftarı olan Foden, Sekiz yaşındayken Manchester City'nin altyapısıyla sözleşme imzaladı. 6 Aralık 2016 tarihinde City teknik direktörü Pep Guardiola, Celtic ile yapılan Şampiyonlar Ligi maçının kadrosuna aldı. Evlerinde 1-1 berabere biten maçta yedek kulübesinde oturdu

Bundan kaç sene önceydi hatırlamıyorumda city altyapısından 3 bebeyi kiralayacağımız yazılmıştı, kel bi ön libero,hatırlayamadığım biri ve fodendi o isimler

almadığımız için dünya futbolu adına teşekkür ediyorum bizimkilere

Manyak bir cocuk.

Ben bunun City altyapili oldugunu bilmiyordum, bir yerlerden koparip almislardir diye düsünüyordum.

Bundan kaç sene önceydi hatırlamıyorumda city altyapısından 3 bebeyi kiralayacağımız yazılmıştı, kel bi ön libero,hatırlayamadığım biri ve fodendi o isimler

almadığımız için dünya futbolu adına teşekkür ediyorum bizimkilere

Tabii ki büyük potansiyel ama doğrudan Pep'in dokunuşu resmen Foden'ın şu hali ile ilk çıktığı hali arasında uçurum var resmen

3 topçu doğruymuşta foden yokmuş içinde yanlış hatırlamışım

manchester city, takımın en potansiyelli isimlerinden olan phil foden'la yeni sözleşme için anlaşmaya vardı. foden, 6 yıllık sözleşme karşılığı bonuslarla birlikte yaklaşık 50 milyon pound kazanacak.. [spor arena]

Üst Alt