Phillip Cocu: "Kulübün planlarından çok etkilendim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Phillip Cocu: "Kulübün planlarından çok etkilendim"

psv-bevestigt-vertrek-trainer-cocu-en-stelt-van-bommel-als-opvolger.jpg

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu, sarı-lacivertli ekibin planlarından çok etkilendiğini açıkladı.

Fenerbahçe, Aykut Kocaman'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna, PSV Eindhoven'da önemli başarılara imza atan Phillip Cocu'yu getirdi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 47 yaşındaki teknik adamla 3 yıllık anlaşmaya varıldığı belirtilirken Cocu da ilk açıklamasını yaptı.

"Takımımıza liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum"

Phillip Cocu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin projesinden etkilendiğini belirterek, ''Kulübün yakın gelecek için hazırladığı planlardan çok etkilendiğimi söylemeliyim. Fenerbahçe harika bir kulüp, Ali Koç ve Damien Comolli’nin bana anlattığı vizyon, fikirler çok ümit verici.'' dedi.

Cocu, göreve başlamak için sabırsızlandığını da ifade etti.

''Böyle önemli bir kulübün parçası olmaktan gurur duyuyorum. Oyuncularla çalışmayı ve Şükrü Saracoğlu Stadı’nda taraftarlarımızın önünde takımımıza liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum. Bu yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum.'' İfadelerini kullandı.

Ali Koç: Phillip Cocu, adayların başında geliyordu

Phillip Cocu ile yapılan anlaşmanın ardından Başkan Ali Koç ise “1 yılı aşkın bir süredir, Sportif Direktörümüz Damien Comolli kendisine verilen vizyon ve hedefler çerçevesinde araştırmalarını sürdürüyordu. Yapılan araştırma kapsamında Phillip Cocu öne çıkan adayların başında geliyordu. Teknik Direktör kriterlerimiz arasında, Phillip Cocu’da öne çıkan özellikler heyecan verici atağa dayalı bir futbol stili, birlikte çalıştığı oyuncuların performansını geliştirme özelliği, münferit oyuncuların performansından ziyade takım performansına verdiği öncelik, bugüne kadar yaptığı çalışmalar içerisinde altyapılara verdiği önem, saha içi ve saha dışındaki güçlü liderlik yapısı ve bütün bunlarla birlikte, PSV’de çalıştığı süre içerisinde 4 yılda 3 şampiyonluk elde etmesiydi. Phillip Cocu’nun hem Fenerbahçe camiasına, hem de Türk Futbolu’na hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Goal

Enteresan bir tecih oldu. Ali Koç hem mali durumu hem de genel olarak futboldaki sportif çöküşü toparlarken aslında süre istedi. Bu sene şampiyon olamasa da oynatacağı oyun ve Ali Koç kredisi ile ikinci sezona çıkarsa asıl o zaman iyi hoca mı kötü hoca mı belli olur.

Ama aynen biz de olduğu gibi onlarda da başta Aykutçular olmak üzere yerli hocaların lobiciliğini yapan medya ve eski futbolcu müsvetteleri olduğu için adamı yabancılar başarılı olamıyor yeah diyerek, içerde ahbap-çavuş oldukları yerli oyuncuları ayartarak sepetleyebilirler.

Bizde dahil bu planlar hep lafta kalmıştır.
2 önemli maçı kaybettiğinde bu adam gitsin söylemleri ile bir anda kendini Amsterdam'da bulursun.

Üst Alt