Piero Saçmalığı ve Algı Yönetimi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Piero Saçmalığı ve Algı Yönetimi

Lehimize verilmeyen ve aleyhimize verilen bir sürü yanlış kararı görmezden gelen medya tetikçileri Alanya maçındaki ofsayt üzerinden algı operasyonu yapmaya başladı.
Bein sports un da bu operasyona dahil olması midemi bulandırdı ve açıkçası olabileceklerden korkmaya başladım.
Şimdi sizlerden ricam piero çizgisine ve çim şeridine dikkatli bakınız. Piero çizgisi sırf ofsaytı yok etmek için Alanyalı oyuncuya doğru çim çizgisinden ayrılıyor ve paralelliğini kaybediyor.
Çimlerin farklı tonlarda olduğu çim şeridine ve oyuncuların gölgesinin şeride yakınlığına bakın ve ofsayt mı değil mi siz karar verin.B7A72654-581A-4A11-9D9A-22127396D644.png

erman toroğlu o kanalda yıllarca çalıştı ve neredeyse her programında söylüyor bunu hala ciddiye alıyorlar bu pieroları hayret bir şey.

Bence de ofsayt değil ama hemen sonrasında ofsayt olan pozisyona da devam dediler o da son anda muslera tarafından kurtarıldı

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayaklara odaklanılırsa kabak gibi ofsayt zannedilir de olay öyle değil. Adamın vücudu önde. Dolayısıyla kıl payı bir karar. Kesin ofsayt veya değil diye nasıl yargıya varıyor insanlar hayret. Ofsayt kamerası ile bakmadıkça yanıltır. Yayıncı kuruluş rezalet bu açıdan. Para vermekle olmuyor yayın kalitesi lazım.

Omuzla da gol atılabileceğini ve adamın omzunun da önde olabileceğini burdan çözmemiz mümkün değil.Ben yüzde 100 ofsayt değildir diyemem.Sadece ayakla gol atılmıyor biliyorsunuz

Ofsayt yada değil umrumda değil 40 yılın başı hakemler bize çalıştı çok memnun oldum gerçekten güzel birşeymiş gitti dediğim maçı aldık bjk ve akbili şimdi anlıyorum o kadar rezil oynayıp maç alıyolardı kasmalarına gerek yokmuş ki.

Ne kadar gerizekalı bu rakip takım taraftarları la cidden inanılır gibi değil. Adam burada olsa olsa 20 cm ofsayt değildir belki, hakem artniyetli olsa birkaç dakika sonra karşı karşıya kaçırdıkları pozisyona da ofsayt verirdi zira adam orada yarım metre ofsayttı kabak gibi. Herif karşı karşıya kaçırdı. Şunu yorumlama kapasiteleri bile yok bamya beyinlilerin.

Şu görüntüylr nasıl ofsayt diyorsunuz?Koskoca yayıncının sadece 1 tane mi kamerası var? Ayrıca arkadaşın dediği doğru.O çizgide bariz şekilde oynama var.Şu gölge olayını anlayan biri var mı? Bu pozisyon -+20 cm ile ya ofsat ya da değil.

Piero cizgisi ile cim seritlerin paralel olmamasi perspektif odak kaymasi sebebiyle son derece normal , konunun ilk mesaji bu acidan dogru degil

Fakat bu mesajimdan bir onceki mesajda bahsedilen ayni isik kaynagindan alinan golge boylari mevzusu kismen dogru . Kismen dememin sebebi vucut egiklikleri ve boy uzunlugu da golge boyuna etki eder fakat isik kaynaginin uzakligi goz onunde bulunduruldugunda kafa karismasi normal

Fakat metraj ve isiklandirmadan gelen aciyi bilemeden buradaki sapma rasyosunu hesaplayamayiz

Bu pozisyonun ofsayt olmadigini dusunuyorum .

Piero denen cihaz bir modelleyicidir . Oyuncularin ve diger herseyin en hesaplamada faydali olacak kameradan cekilen bir karesi uzerinden sahadaki baska odak noktalari ile metraj hesabi yaparak farkli acidan bakabilme sansi verir

Ama olusturulan goruntu tamamen sanaldir ve gercek bir goruntu degildir , islenmis ve "dogruya mumkun olabildigince yakin" diyebiliriz

Ornegin beyaz bir kagit uzerindeki hesaplamada piero kullanamazsiniz cunku odaklanabileceginiz materyal yoktur

Piero ya guvenilmemesi gerektigi sanki basindaki adamla alakaliymis gibi dusunuluyor ama degil , esasen sistem olarak da "bilim" denecek bir kesinligi olan bir olay degil bu

Şu görüntüylr nasıl ofsayt diyorsunuz?Koskoca yayıncının sadece 1 tane mi kamerası var? Ayrıca arkadaşın dediği doğru.O çizgide bariz şekilde oynama var.Şu gölge olayını anlayan biri var mı? Bu pozisyon -+20 cm ile ya ofsat ya da değil.
golge olayinda isik arkadan vurdugunda vucut pozisyonu isiktan uzaga dogru egildikce belli bi aciya kadar golge boyu uzar, isiga dogru egilirse(denayerin durus sekli) golge boyu kisalir. yani su pozisyonda denayerin golge boyu kisalmasina ve rakibin golge boyu uzamasina ragmen esit gozukuyorsa yuksek ihtimal ofsayt yoktur. farkli unsurlari bilemem sadece buyuk ihtimal olarak soyluyorum.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt