Pino Floryayı Terketti mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pino Floryayı Terketti mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Pino Floryayı Terketti !

Yorumlar süper de işin komik yanı bir tek onlar duymuş bunu. Her akşam adamları kontrol mü ediyor lan bunlar? Baros'u arıyor mesela;

zırırırırırırttt

Baros: Alo

Telegol: Naban hacı?

B: Kafam bozuk, sen naban?

T: Program yapacağık, var mı sansasyonel bişi. Kafan bozuksa haber yapabilirik.

B: Pino'yu dövdüm, daha doğrusu tartıştık. Küstü benle, aldı bavulunu gitti.:( Annesini aradım oraya da uğramamış, gecenin bi köründe İstanbul sokaklarında napar ne eder bilmiyorum.:(

T: Ben ararım onu şimdi.

Telegol Pino'yu arar ve ulaşamaz. Olaya bak anasını satıyım, telefonuna ulaşamadığını nasıl öğrendiniz lan?

TelefonVikipedi

Telefon (eski tip)Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır. Telefonun çalışmasında ana ilke ağızdan çıkan ses dalgalarının önce elektrik sinyallerine çevrilmesi, bu sinyallerin çeşitli gönderme yöntemleriyle uzağa iletilmesinden sonra, bu defa elektrik sinyallerinin yeniden kulakla duyulabilecek ses dalgalarına çevrilmesidir.

Önce kentlerde kurulan telefon şebekeleri daha sonra kentlerarası, uluslararası düzenekler durumuna dönüşmüş ve uydular aracılığıyla dünyanın her köşesinin birbiriyle iletişimi sağlanmıştır.

TelefonKonu başlıkları [gizle]

1 Sözcüğün Kökeni

2 Teknoloji

3 Türkiye'de ilk telefon

4 Teknik

Sözcüğün Kökeni [değiştir]Telefon sözcüğü Eski Yunanca Telos “Uzak” ve Phone “Ses” sözcüklerinin birleşmesinden oluşmuştur. Dilimize Fransızca telephone’den geçmiştir. Dilbilimci Nurullah Ataç telefon sözcüğüne Türkçe karşılık olarak Uzaklaşarak konuşur sözcüğünü türetmiştir. Bu sözcüğün Türkçeye geçirilmesi istenmiş ama halk bu sözcüğü kullanmadığı için yeniden telefon sözcüğü kullanılmıştır.

[kaynak belirtilmeli]

1896 Yılı İsveç'te yapılan bir telefon Teknoloji [değiştir]Telefon ilk olarak telgraf sistemine benzer iki bağlantı üzerinden konuşulacak şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Çoğu defa bir bağlantı demir tel, diğer bağlantı toprak olduğu için yitimler fazla ve sesler karışık olarak işitiliyordu. Bakır alaşımlarının gelişmesiyle tel sayısı arttırıldı. Konuşma sayıları arttıkça bağlantılar yetişmemeye başladı. 1886 yılında tek devreden değişik frekanslarla ses gönderen bir aygıt (multiplex) kısadevresi yapıldı. Uzun hatlara konulan yükselticilerle kayıplar giderildi.

İlk telefonlardanTelefonda en büyük adımlardan biri operatör kullanmaksızın yapılan otomatik konuşmalardır. 1891 yılında geliştirilen Strowger otomatik arayıcıyla araya operatör girmeden aboneler birbirine bağlanabilmiştir. Bu düzenek 1920 yılında Bell düzeneği olarak geliştirilmiştir. 18 Ekim 1892'de Chicago ve New York arasında ilk uzun telefon hattı açıldı. 1948 yılından sonra ise transistörün aygıtının sahneye çıkmasıyla elektromanyetik röle sistemler yerini, elektronik devrelere bırakmıştır. Elektronik arayıcı sistem ilk olarak 1965 yılında ABD'de servise konulmuştur.

Telefonda atılan diğer büyük adım da, uzak mesafe konuşmalarında yüksek frekanslı radyo yayınlarından yararlanılmasıdır. 150-300 km aralıklarla yer alan röle istasyonları konuşmaları koaks kablolardan ve havadan elektromanyetik yayın şeklinde iletmektedir. Frekans yükseldikçe tek bağlantı üzerinden konuşma kanal sayısı da yükselmektedir. Böyle bir sistemle iki röle istasyonu arasında aynı anda 3600 konuşma yapmak olasıdır.

Bu gelişmeyi uydular aracılığıyla yapılan konuşmalar izlemiştir.

Anakaralar arası telefon konuşmaları 1915 yılında başlamıştır. İlk konuşma Paris'le ABD'de Arlingon arasında yapılmıştır. Anakaralar arası telefon konuşmalarında güçlü radyo alıcı vericileri kullanılıyordu. İyonosferin etkisi konuşmaları zorlaştırdığı için sualtı kabloları kullanılmaya başlandı. İlk sualtı kablosuyla telefon görüşmeleri 1950 yılında Florida ile Havana arasında 185 km'lik uzaklıkta yapıldı. Sonuç doyurucu olduğu için 1956 yılında New York ile Londra arasına aynı düzenek kuruldu.

Uydu aracılığıyla anakaralar arası ilk telefon konuşmaları 1960 yılında başladı. Echo 1 isimli uyduyla ABD'nin doğu yakası ile batı yakası arasında telefon bağlantısı sağlanınca bunu Telstar I, Telstar 2 ve diğer uydular izledi. Bugün uyduların devreye girmesiyle gemi ya da uçaklarla otomatik telefon konuşması yapılabilmektedir. 1985 yılında uzay mekiği Discovery'nin yörüngeye koyduğu uydulardan biri aynı anda 20.000 konuşma yapabilmeye olanak verir

....;)

Pino'dan kolombiyalı kız mesenesi istiyorum, vermiyor. Bastım yumruğu.Dayanamadı benim evi de terketti.

Florya Metin Oktay Tesisleri Galatasaray Spor Kulübü' nün çeşitli şubelerinin ve Türk Milli Takımı' nın antreman yaptığı tesislerdir. Galatasaray' ın efsane sporcusu Metin Oktay' ın 1991 yılındaki bir trajik kazada hayatını kaybetmesi sonucu tesislere ismi verilmiştir. 80 hektarlık bir alana kurulmuştur.Türkiye'nin en gelişmiş spor tesisidir.

Alt Yapi ve Genç Tesisleri [düzenle]

Türkiye'de ilk modern tesisi olup ülkenin en büyük genç oyuncu yetiştirme çizgisine sahip. Gruplandırma yöntemiyle 13 yaş ve altından kayıt olan gençler seçmelere kadar antrenörleri ile çalışırlar. Ali Yavaş Alt Yapı B Recep Yazıcı:

Semih Kaya

Cem Sultan

Cafercan Aksu

İrfan Yağız

İrfan Başaran

Mert Kul

Nihat Keleş

Orçun Akhun

Anıl Karaer

Oguzcan Harun

Mehmet Yılmaz

Salih Bekar

Hasan Bekar

Halil Can Taşkın

Emrah Yollu

Ahmet Kesim

Cemre Baloğlu

Emirhan Ergün

Mert Caymaz

Serkan Sevim

Alper Aşçı

Göksel Yürükoğlu

Anıl Dilaver

Onur Arikan

Diğer yapılar [düzenle]

Merkez Yönetim Binası

Kamp Binası

4 adet tam boy futbol sahası

Kapalı Spor Salonu

Galatasaray Hastanesi

Restoranlar

Basketbol ve Voleybol eğitim tesisleri

Futbol Akademisi için hizmet binası

2000 kişilik Voleybol antreman salonu - Projesi hazırlanmıştır.

Arazi Boyutları [düzenle]

Toplu arazi

22,627 m2

GSGM (Bedelsiz Kullanım Hakkı)

19,250 m2

Hazine'den (İrtifak Hakkı)

68,347 m2

Toplam Arazi

110,224 m2

İşgal Altındaki Hazine Arazisi

30,347 m2

Net Alan

19,877 m2

Kaynaklar [düzenle]

Dış Bağlantı [düzenle]

;)

Inanmiyorum, idman oglen 12 de bitti, bu zamana kadar basinda coktan yazilirdi, uydurmuslar

UlaşımVikipedi, özgür ansiklopediKontrol edilmemişGit ve: kullan, ara

Ulaşım, bir nesneyi (veya bir bilgiyi) bulunduğu yerden farklı bir yere aktarmadır. Köyler, şehirler, ülkeler arasında bir yerden bir yere gidiş geliş demektir. Karayolu Ulaşımı, Denizyolu Ulaşımı, Havayolu ulaşımı ve Demiryolu ulaşımından oluşmaktadır. ülkemizdeki başlıca ekonomik faaliyetlerden biridir.

Başlıca ulaşım yolları [değiştir]Karayolu Ulaşımı

Denizyolu Ulaşımı

Havayolu ulaşımı

Demiryolu Ulaşımı

Konuyla ilgili diğer Wikimedia sayfaları :

Commons'ta Ulaşım ile ilgili çoklu ortam dosyaları bulunmaktadır.

VikiKaynak'ta Ulaşım ile ilgili belge kayıtları bulunmaktadır.

Vikisöz'de Ulaşım ile ilgili özlü sözler bulunmaktadır.

[gizle]g · t · dTeknoloji

Uygulamalı Bilim Kazıbilim · Yapay zekâ · Seramik mühendisliği · Bilgisayarcılık · Elektronik · Enerji · Enerji depolama · Mühendislik jeofiziği · Mühendislik jeolojisi · Çevre mühendisliği bilimi · Çevre teknolojisi · Balıkçılık bilimi · Malzeme bilimi · Mikroteknoloji · · Mimarlık Nanoteknoloji · Nükleer teknoloji · Optik · Parçacık fiziği · Zoografi

Bilgi İletişim teknolojisi · Grafik tekniği · Bilgi teknolojisi · Müzik teknolojisi · Ses tanıma · Görsel teknolojiler · Sistematik · Bilişim

Endüstri Yapı · Mali mühendislik · Balıkçılık · Endüstriyel teknoloji · Üretim · Makine · Madencilik ·

Askeri Cephane · Bomba · Muharebe mühendisliği · Askeri teknoloji ·

Ev Eğitim teknolojisi · · Eviçi teknolojileri · Gıda teknolojisi

Mühendislik Bilgisayar mühendisliği · Biyomedikal mühendisliği · Biyoteknoloji · Cevher hazırlama mühendisliği · Çevre mühendisliği · Deniz teknolojisi mühendisliği · Elektrik mühendisliği · Elektronik mühendisliği · Elektrik ve elektronik mühendisliği · Elektronik ve haberleşme mühendisliği · Endüstri mühendisliği · Fizik mühendisliği · Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği · Genetik mühendisliği · Gıda mühendisliği · Havacılık ve uzay mühendisliği · İnşaat mühendisliği · İşletme mühendisliği · Jeofizik Mühendisliği · Jeoloji mühendisliği · Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği · Kimya mühendisliği · Kontrol mühendisliği · Makine mühendisliği · Maden mühendisliği · Matematik mühendisliği · Mekatronik mühendisliği · Metalurji ve malzeme mühendisliği · Meteoroloji mühendisliği · Nükleer enerji mühendisliği · Petrol ve doğalgaz mühendisliği · Orman mühendisliği · Otomotiv mühendisliği · Seramik mühendisliği · Ses mühendisliği · Tekstil mühendisliği · Telekomünikasyon mühendisliği · Uçak mühendisliği · Uzay mühendisliği · Üretim mühendisliği · Yazılım mühendisliği · Ziraat mühendisliği

Sağlık / Güvenlik Biyomedikal · Biyoinformatik · Biyoteknoloji · Kemoinformatik · Yangın önleme mühendisliği · Sağlık bilimi · Medikal teknoloji · Beslenme · Eczacılık · Güvenlik mühendisliği · Hijyen mühendisliği

Ulaşım Havacılık · Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği · Gemi makineleri işletme mühendisliği · Motorlu taşıtlar · Otomotiv mühendisliği · Uçak mühendisliği · Uzay mühendisliği · Uzay teknolojisi

Ulaşım ile ilgili bu madde bir taslaktır. İçeriği geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.

Galatasaray´i karalayacaklarini bildiginiz halde niye Telegol´ü izlersiniz israrla bende bunu anlamiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt