Pino Tutuklandı!


Galatasaray'dan Suudi Arabistan'ın Al Nassr takımına transfer olan Kolombiyalı Pino, kamuya açık yerlerde dini dövmelerini gösterdiği için Arap polisi tarafından tutuklanmış. Kolsuz bir t-shirt giyip, eşiyle beraber Riyad'da bir alışveriş merkezinde gezerken, kolundaki İsa dövmesinin gözükmesi üzerine çevresindekilerin sözlü tepkilerine maruz kalan Pino, olaya Arabistan "ahlak polisinin" müdahale etmesi ile ne olduğunu anlamadan, kendisini karakolda bulmuş. Al Nassr takımı konu hakkında bir açıklama yapmazken, Pino'nun olay hakkında özür dilediğini ve hatta ülke geleneklerine saygılı olmak adına eşine kapalı kıyafetler aldığı sözlerine yer vermiş... İyi ki sadece kolunu görmüşler, bir de yukardaki fotoyu görseymiş Araplar, artık sınır dışı ederlermiş bizim Kolombiyalıyı...

Bu arada Suudi Arabistan emniyeti, yabancı futbolculara mektup yollayıp, Arap gençleri kötü etkiledikleri sebebiyle maçlar sırasında kollarındaki dövmeleri bir şekilde kapatmalarını tavsiye etmiş ve iki kolunda da dövme olan Pino'nun bir fotoğrafını bu mektupların içine iliştirmiş...Ultras/Movement.

https://ultrasmovement.blogspot.com/2011/10/juan-pablo-pino-tutukland.html
 
Cevap: Pino Tutuklandı!Adam boşuna gelmek istemiyor bize.Baskıya bak sokakta dolaşamıyor adam.Para içinde olsa Suudi Arabistanda oynanmaz top falan..
 
Cevap: Pino Tutuklandı!dileirm kaderi güzel olur yetenekli bi futbolcu.onu izlemek keyifti benim için. dilerim döner!
 
Cevap: Pino Tutuklandı!Bizim yüzümüzden hayatı zindan olmasın adamın. Umarım sözleşmesi fesh edilir ve bir an önce geri döner. Oynasın oynamasın önemli değil. Ki bence oynar faydası da olur.
 
Cevap: Pino Tutuklandı!Ben de dedim, ne oldu da tutuklandı :Z2: Pino kaçış planları yapıyordur şimdiden.
 
Cevap: Pino Tutuklandı!Kaçsa gelse geri hiç değilse Rieradan daha çok katkı vereceğine eminim. Riera iyi tamam da sorumluluk sıfır. Pinonun sorumluluk almanın cılkını çıkartıp ortasahadan şutlarını özledik.

Bu arada Pinoya bişey yapmazlar, şeriat kanunları gayri müslimlere işlemez orda ;)
 
Üst Alt