Pirlo: "Hart garip garip hareketler yapıyordu..." | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pirlo: "Hart garip garip hareketler yapıyordu..."

İtalyanların tecrübeli orta saha oyuncusu Pirlo, İngiltere maçının ardından basının sorularını yanıtladı.

194040hp2.jpg

İtalya Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Andrea Pirlo, attığı Panenka penaltısının İngiliz oyuncuların moralini bozduğunu söyledi.

İngiltere karşısında maç boyunca üstün bir futbol sergileyen İtalya, seri penaltı vuruşlarında rakibinin bir gol gerisine düştü. Takımı gerideyken topun başına gelen ve attığı Panenka penaltısı ile takımının moralini yerine getiren Pirlo, Buffon ile birlikte İtalyanların yarı finale çıkmasında emeği en çok geçen oyunculardan biri oldu.

Rakip kalecinin tavrının penatlı atışını nasıl kullanacağında etkili olduğunu söyleyen Pirlo, Rai Sport'a yaptığı açıklamada, "Joe Hart garip hareketler yapıyordu. Bundan dolayı penaltıyı böyle çekme kararı verdim. Başarılı da oldum." sözlerini kullandı.

Penaltının İngilizler üzerinde baskı yarattığını da söyleyen tecrübeli oyuncu, "Bu hareket onların üzerinde biraz baskı yarattı. Benden sonra penaltıyı kullanan Ashley Young ise kaçırdı. İngilizler zaten maç boyunca şans bulamadı. Maç penaltılara geldi." dedi.

Rakiplerinin maç boyunca savunma yaptığını a sözlerine ekleyen Pirlo, "Maçı domine edebileceğimizi biliyorduk. İngilizler savunma yaptı. Beklediğimizden daha fazla enerji harcadık. Ama işin sonunda maçı kazanmayı da başardık." sözlerini sarfetti.

Pirlo'nun kullandığı penaltının inanılmaz olduğunu söyleyen De Rossi ise yaptığı açıklamada, "Pirlo'nun penaltısı mı? Bu güzellikte bir penaltıyı yıllar önce bir kez daha görmüştüm. Bana Totti'nin Euro 2000'de Hollanda'ya attığı penaltıyı hatırlattı." ifadelerini kullandı.

İngilizleri turnuvanın dışına itmeyi başaran İtalya, yarı finalde Panzerlerin rakibi oldu.

Totti'nin Panenka penaltısı

Goal.com

Cevap: Pirlo: "Hart garip garip hareketler yapıyordu..."

Bencede en iyisini yaptın pirlo. Saçma saçma hareketleri vardı hartın nocerinoyada yaptı aynısını penaltı gol olunca iyi bağırdı ama :D

Rakip kalecinin tavrının penatlı atışını nasıl kullanacağında etkili olduğunu söyleyen Pirlo, Rai Sport'a yaptığı açıklamada, "Joe Hart garip hareketler yapıyordu. Bundan dolayı penaltıyı böyle çekme kararı verdim. Başarılı da oldum." sözlerini kullandı.

:asd:

"Joe Hart garip hareketler yapıyordu. Bundan dolayı penaltıyı böyle çekme kararı verdim. Başarılı da oldum."

:lol:

Doğru dursaydı normal penaltı atacaktı reyis, Cüneyt Arkın moduna girmiş direkt,yeminimi bozdum :D

Milan Pirlo'yu nasıl bıraktı hala anlayamıyorum.Gerizekalımı bunlar? Avrupa'nın en klas futbolcularından bi tanesi.Akşam ki penaltısı da çok güzeldi.

Aynı hareketleri Neuer'de yapıyor. En kısa zamanda onun da hakkından gelmesini bekliyoruz. :ka21:

Maç sırasında bende farketmiştim.Hart penaltıyı kullanan oyunculara bağırıp,saçma sapan hareketler yapıyordu.Hatta Nocerino dönüp,kol hareketi yapmıştı. :D

Dünyada topun ayağına yakıştığı ender adamlardan. Dünkü Panenka penaltısını Hart'ın mal hareketlerinden dolayı atması da takdire şayan :tiphat:

hart futbol oynadığı sürec bir daha penaltılarda yapmaz o hareketi adam rezil oldu resmen

büyüksün pirlo

Hartin yaptigi hareketlere uyuz oldu Italyanlar kazandiktan sonra Italyanin sol beki.. sari uzun sacli ona dogru giderek hareket yapti hatta.. o goruntuyu bulamadim..

bu adam euro 2012'de oynamadan önce GS ile imzalasaydı, burada bir çok kişi hayvan gibi itiraz ederdi yaşlı vs diye. Adam tek başına İtalya'yı taşıdı belki de kupayı aldıracak. Aynı şekilde Drogba da Chelsea'ya CL kupasını aldırdı.

Boşuna demiyoruz sadece genç futbolcu manyağı olmayın diye. Kaliteli futbolcu, reis futbolcu olsun, isterse 39 yaşında olsun...

En iyisini yapti reyiz, hart ergeni benim bile sinirimi bozdu tv basinda

Üst Alt