Pivot Santrafor İstemiyorum! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pivot Santrafor İstemiyorum!

Yıllardır hızlı, tekniği iyi olan ve adam geçebilen bir Santrafor istiyorum.

Nedense hep fizik olayına daha çok önem verip; ona göre bir Santafor alınıyor. Bu sefer farklı bir yol gidilmelidir Santafor transferinde.

Ayrıca Gomis'e partner olacak Santrafor transferi daha farklı stil de olmalıdır. Iki tane ağır Santrafor gereksiz olur. Farkli stil de Forvet gelirse gerekirse Çift Santafor oynayabiliriz ve taktik imkânlarımız çoğalır.

Misal Eren-Gomis tutmaz; tutmadı da... Ha burda Eren'in yetersiz kalitesi de etkin de bu başka bir konu...

Isteklerim(z) belli:

- Çok hızlı / Dinamik / Çevik
- Tekniği üst düzey
- Dribling yetenek / Adam geçme kabiliyeti
- Gol vuruşu iyi olan

- Fiziki Gücü / Hava hakimiyeti iyi olmasa da olur.

Gerekdinde "topu kendi alıp ve kaleye giden" bir Santafor istiyorum(z) artık.

Saygılar

Isteklerim(z) belli:

- Tekniği üst düzey
- Gol vuruşu iyi olan

bu saydıkların 40 milyon € 'dan başlıyor reis.

bize elmander gibi biri lazım.. :(:(:(

bahsettiğin oyuncu var takımda zaten. Sinan. ama elde kanat olmadıgından denenmedi çok. çünkü feguli patladı hep. yada belhanda, az da olsa rodriguez.

Isteklerim(z) belli:

- Tekniği üst düzey
- Gol vuruşu iyi olan

bu saydıkların 40 milyon € 'dan başlıyor reis.

bize elmander gibi biri lazım.. :(:(:(
Gabriel Jesus / Aguero olabilir..ne dersin? :D

Şaka yı bir kenara bırakıp... Misal J.Hernandez / Luis Muriel tarzı olabilir.

Gomis gitmez ise... Ikinci Santafor daha ucuz kategorisinden olur.

pivot santrafor devri kapandı, ön libero devri kapandı, savunmacı bek devri kapandı.

futbolda hız devri başladı, hızlı futbolcularla oynayan kazanır.

top tekniği olmayan futbolcunun sahada yeri yok artık.

bu iki özelliğin yanında futbol aklı olan zaten dünyanın en büyük kulüplerinde oynuyor.

Ayrıca demek isterim ki.

0 Santafor olsa kadro da; Pivot alınabilir ...ama Şu anda Gomis var (Eren var)... Ona göre yorum atalım.

Türkiye ligi güreşçilerin ligidir. Büyük takımlar için duvar olabilen, top tutan, dolayısıyla kanatların ve orta sahanın atağa katılması için gerekli süreyi sağlayan, topa değil adama dalan kasap stoperlerle baş edebilecek pivot santrafor olmazsa olmazlardandır.

Gomis, Gomez, Fernandao, hatta Cenk biraz daha geri gidelim Elmander, Mehmet Yıldız, Semih Şentürk, hatta Konya’da gol kralı olan Zafer Biryol, Bursa’da gol kralı olan Okan Yılmaz, bizde de oynayan Serkan Aykut vs vs. Bu adamların hiçbiri hızlı, adam geçen, çalım atabilen isimler değildi.

Tek forvet oynuyorsan pivot santrafor olacak. 4-4-2 diyorsan tabiki ikinci forvetin daha hızlı, adam geçebilen, pırpır diye tabir ettiğimiz bir adam olsun. Daha tamamlayıcı olur. Tek forvet oynuyorsan da yedek kulübesindeki adam böyle bir adam olur. Oyuna soktuğunda farklı şeyleri yapabilecek bir adamın olur, hamle çeşitliliğin artar.

Arif haklı. Gomisle Eren varken bize pırpır bir alternatif lazım.

Şu forumda herkesin her konuda uzman olmasına hastayım. Pivot olmadan CL'de başarılı olunmazmış, adam ondan mı bahsediyor yahu, ki bu tez de yanlış.

Futbol artık 11 kişilik bir oyun ve herkesin aktif olarak oyuna katılması gerekiyor, bu yüzden oyun içi aktifliği yüksek oyuncular tercih edilmeli.

pivot santrafor devri kapandı, ön libero devri kapandı, savunmacı bek devri kapandı.

futbolda hız devri başladı, hızlı futbolcularla oynayan kazanır.

top tekniği olmayan futbolcunun sahada yeri yok artık.

bu iki özelliğin yanında futbol aklı olan zaten dünyanın en büyük kulüplerinde oynuyor.
Esas o iş bitti Bayern, Barca'ya 7; Almanya'da Brezilya'ya 7 atınca...

Kesinlikle Niasse - A.Musa tipi bir forvet almak/kiralamak lazım diye düşünüyorum , Pivot forvet yersiz olur

Üst Alt