Pivot Santrafor İstemiyorum! - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pivot Santrafor İstemiyorum!

pas yuzdemiz bu kadar kotu iken, son anda pas ve sut tercihlerimiz ust duzey olmadigi surec bu takima pivot santrafor tipi sart. Topu tutabilecek ve rakibin en az 1,5 oyuncusunu meskul etmesi lazim.

Orta sahamiz ve kanatlarimiz sadece hiz ile degil ama pas ile rakibi gecebildigi anda ozaman iste hizli ve cabuk forvet olur.

sadece hizli oyuncularla rakibin ustune gidersen, kapali savunmayi acman tam anlamiyla gunun formuna kalir.

Hatırlatmak da fayda var.

Ne güzel teknik ve hızlı Alan / Pato gelecekti....
Ben de sana katılıyorum ve pivot santrafor sevmemişimdir . Fakat Diagne'nin pivot santrafor olduğunu düşünmüyorum evet boyu uzun fakat her boyu uzun santrafor = pivot demek değil . Diagne sırtı kaleye dönükten ziyade yüzü kaleye dönük oynuyor aynı zamanda ara toplarında etkili ve tekniği boyuna göre baya iyi . Daha ziyade uzun boylu güçlü komple bir forvet . Misal Tetteh de ( ki videolar sağlıklı olmasa da izlediğim kadarıyla hiç beğenmedim ) o da uzun boylu lakin pivot santrafor değil . Crouch(ki tekniği fena değildi)- Koller (pivot santraforların babası müthiş faydalıydı)-Zigic gibi adamlar tam olarak pivot santrafor kategorisine giriyor bence . Kısmen Lukaku da ekstra özellikleri olan pivot santrafor özelliklerini mükemmel icra eden bir oyuncu denebilir zira götünü dayayıp sırtını dönüp baya iyi oynuyor servis yapabiliyor . Evet Alan - Pato gibi adamlar dribling özelliği çok daha yüksek orası kesin ve bu gözler de aynı sen gibi o tarz adamları arzulamıyor değil fakat şayet gelirse Diagne'nin çok faydalı olacağını düşünüyorum . Beşiktaş maçı ( sonuçta ligdeki en zor takımlardan ) Diagne'nin neler yapabileceğini görmemizi daha net sağlayabilecek maçtır bence .

Ben de sana katılıyorum ve pivot santrafor sevmemişimdir . Fakat Diagne'nin pivot santrafor olduğunu düşünmüyorum evet boyu uzun fakat her boyu uzun santrafor = pivot demek değil . Diagne sırtı kaleye dönükten ziyade yüzü kaleye dönük oynuyor aynı zamanda ara toplarında etkili ve tekniği boyuna göre baya iyi . Daha ziyade uzun boylu güçlü komple bir forvet . Misal Tetteh de ( ki videolar sağlıklı olmasa da izlediğim kadarıyla hiç beğenmedim ) o da uzun boylu lakin pivot santrafor değil . Crouch(ki tekniği fena değildi)- Koller (pivot santraforların babası müthiş faydalıydı)-Zigic gibi adamlar tam olarak pivot santrafor kategorisine giriyor bence . Kısmen Lukaku da ekstra özellikleri olan pivot santrafor özelliklerini mükemmel icra eden bir oyuncu denebilir zira götünü dayayıp sırtını dönüp baya iyi oynuyor servis yapabiliyor . Evet Alan - Pato gibi adamlar dribling özelliği çok daha yüksek orası kesin ve bu gözler de aynı sen gibi o tarz adamları arzulamıyor değil fakat şayet gelirse Diagne'nin çok faydalı olacağını düşünüyorum . Beşiktaş maçı ( sonuçta ligdeki en zor takımlardan ) Diagne'nin neler yapabileceğini görmemizi daha net sağlayabilecek maçtır bence .
Diagne Komple Forvet ise güzeldir

Diagne yerine Alan olsaydı bu akşam eminim 96-0 yenmiştik Benfica 'yı işte forvetimiz pivot Diagne olduğu için yenildik

Lanet olsun pivot santraforlara değil mi ? takımın tek sıkıntısı Diagne 'nin oyun karakteri değil mi ?

Bu yapılan en basit bahanelerin arkasına saklanmak oluyor, Diagne oyun tipi tıpkı Gomis gibi ceza sahasında bitirici forvet sen onu besleyemedikten sonra sabaha kadar oynansa o maç Diagne gol atamaz biz bunu bilerek almadık mı ? o yüzden şimdi takımın beceriksizliğini sadece Diagne 'ye yıkmayın

Geçiniz...

Üst Alt