Plak ve Pikap Tutkusu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Plak ve Pikap Tutkusu

pikap-GIF.gif

Evet arkadaşlar, plak ve pikap tutkusu olan arkadaşlar bu başlık altında toplanalım. Plak ve pikap tavsiyeleri, hesaplı plak nereden alınır vb. sorularımıza cevap arayalım bu başlık altında.

Plak tutkunları buluşsun... :hat:

Ben de yeni yeni girdim bu plak olayına. Yeni bir hobi kazanmak istedim ve bu alana yöneldim. Geçtiğimiz hafta sonu 200 TL gibi uygun fiyata bir pikap aldım. Pazartesi günü de hem pikapımı denemek, hem de ilk plağımı almak için D&R'a gittim. Sanat Güneşi Zeki Müren'in plakını aldım 60 TL gibi indirimli bir fiyata.

f516cdee55edcb5e79ace9ae3532db82.jpg

Bakalım açılışı bu şekilde yaptım. Devamı gelir gibi görünüyor ;)

Audio Technica LP-120, zamaninda 450 liraya almistim ikinci el.

Plak almayi 2 sene once tamamen kestim cok pahali oluyor Spotify'dan ve akilli hoparlorden sonra ozellikle ihtiyacim azaldi, zaten toplamda da en fazla 20-30 plagim vardir.

Üniversite yıllarında buna ben de merak sarmıştım. Hatta ben gramafon arayışına girmiştim. Maalesef o arayış sürecinde Issız Adam filmi patladı ve plak, pikap, gramofon tutkusu sardı insanları. "Issız Adam" imajıyla ortalıkta dolaşmayım diye askıya aldım. Ortalık durulunca iş hayatı vs. derken kaldı öyle. İçimde kalmıştı. Şimdi bu başlığı görünce heyecan yaptım. Teşekkürler Gökhan Bey :hat:

benim dinlediklerim oluyor yaw
ztn en sevdigim seyleri torrentten hacilayip telefona aktararak isimi saglama aliyorum
bi suru cd falan da var eskilerden

Evet flac cekmek mantikli hariciye ama iste mobilde o da sikinti telde yer olmuyor

Bu sebetendir ki spotify apple music tidal gibi servisler makul aslinda

Gerci youtube music app cikmis ama o da parali servis galiba

Üniversite yıllarında buna ben de merak sarmıştım. Hatta ben gramafon arayışına girmiştim. Maalesef o arayış sürecinde Issız Adam filmi patladı ve plak, pikap, gramofon tutkusu sardı insanları. "Issız Adam" imajıyla ortalıkta dolaşmayım diye askıya aldım. Ortalık durulunca iş hayatı vs. derken kaldı öyle. İçimde kalmıştı. Şimdi bu başlığı görünce heyecan yaptım. Teşekkürler Gökhan Bey :hat:

Hahaha timeline da konu basligini görünce benim de aklima Issiz Adam geldi direk. Ben de bir aralar düsünmüstüm plak koleksiyonu olusturmayi ama hem yurt disindayim yerli plaklari bulmam güvenip kargolatmam vs bunlarla hic ugrasamam diye düsüncem püf oldu sonunda.

Hahaha timeline da konu basligini görünce benim de aklima Issiz Adam geldi direk. Ben de bir aralar düsünmüstüm plak koleksiyonu olusturmayi ama hem yurt disindayim yerli plaklari bulmam güvenip kargolatmam vs bunlarla hic ugrasamam diye düsüncem püf oldu sonunda.

Hi-fi isinin cok meraklisi olup bu isi yillardir yapan adamlar var, hem Kadikoy'de hem de Beyoglu civarinda

Eger bir gun geldiginde herhangi bir meshur dukkani ziyaret edersen ve baglanti kurarsan muhabbet ederek bu adamlar sicak adamlar kargo isini bir sekilde hep cozuyorlar ve guvenilirler de

Parasi sikinti olabilir ama

Üst Alt