Platini : "İddianame açıklanınca, 1 hafta içinde kararınızı verin" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Platini : "İddianame açıklanınca, 1 hafta içinde kararınızı verin"

UEFA Başkanı Michel Platini'nin Avusturya-Türkiye maçının öncesinde yenilen yemekte TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a rest çektiği öğrenildi.

YEMEĞE Türkiye adına, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Yönetim Kurulu üyesi Kemal Olgaç ve TFF Genel Sekreter Vekili Ali Parlak katıldı.

O gün masada UEFA Başkanı Michel Platini de vardı. Avusturya-Türkiye maçı öncesi yenilen yemekten sonra Platini'nin yaptığı açıklamalar çok konuşuldu:

''Soruşturma bittiğinde Fenerbahçe'yi, Şampiyonlar Ligi'nden neden ihraç ettiğimizi herkes görecek. Fenerbahçeliler bana niye kızıyor? Şikeyi ben mi yaptım. Bana değil şikecilere kızsınlar.''

Platini'nin gazetecilere yaptığı bu açıklamanın dışında konuşulanlar hep "sır" olarak kaldı.

Futbol Federasyonu, Avusturya'daki o yemek öncesi, Türk futbolunu alt üst eden şike soruşturmasıyla ilgili kararını açıklamıştı:

-Süper Lig 10 Eylül, Bank Asya 1. Lig de 9 Eylül'de başlayacak.

-İddianame açıklanmadan karar almayacağız.

Bu açıklamaların hemen ardından Avusturya maçı gelip çatmış, Viyana'daki o yemek gelip kapıya dayanmıştı. Yemekte şike soruşturmasının konuşulmaması mümkün değildi. Karşılıklı iyi niyet söylemlerinden sonra Michel Platini konuyu açtı. Soruşturmayı yakından takip ettiklerini ifade etti. Ve şike konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararını ne zaman vereceğini bir kez daha sordu. Aldığı yanıt UEFA Başkanı'nı çok da memnun etmedi.

Çünkü Futbol Federasyonu'nun şike konusunda belirlediği yol haritası "sezon sonunu" gösteriyordu. Platini, "Hayır" dedi:Çözüm için orta yol bulundu

-İddianame açıklandıktan sonra gizlilik kararı ortadan kalkar.

-Bu durumda sezon sonunu bekleyemezsiniz.

-İddianame açıklandıktan 1 hafta sonra kararınızı verin.

Bu sözler kelimenin tam anlamıyla Türk tarafını şoke etti. Avrupa futbolunun patronu, şike konusunda belirlenen yol haritasına itiraz ediyordu. Federasyon bir orta yol bulmalıydı. Avusturya'daki o yemekten sonra yoğun bir çalışma başlatıldı.

İddianame sezonun ortasında açıklanırsa, hem Spor Toto Süper Lig hem de Bank Asya 1. Lig için karar almaları gerekecekti. Bu durumda ligler alt üst olacaktı. Yapılan bu çalışmaların sonunda çözüm bulundu. İddianame açıklandıktan 1 hafta sonra Futbol Federasyonu, şikeye adı karışan "kişiler" hakkında karar alacak.

(Eğer eldeki belgeler yeterliyse) Bu kişiler şikeden dolayı Türkiye Futbol Federasyon'u tarafından cezalandırılacak. Federasyon böylece kişileri cezalandırarak şike konusundaki hassasiyetini UEFA'ya da göstermiş olacak. UEFA, Futbol Federasyonu'nun iyi niyetini böylece görecek. Kulüpler için verilecek karar da sezon sonuna bırakılacak.

İşte o yemeğin hikayesi ve sonrasında yaşananlar ve alınan kararlar böyle...

"F.Bahçe'ye iyilik yaptık" demişti

UEFA Başkanı Michael Platini, Viyana'daki yemek sonrası F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesiyle ilgili sorulara, "Bunu gerçekten bilmiyor musunuz?" diye karşılık vermişti.

Platini, flaş açıklamalarda da bulunup ''Soruşturma bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek. Bana niye kızıyorlar, şikeyi ben mi yaptım. F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne almayarak iyilik yaptık. TFF'nin bu meselenin üstesinden başarıyla geleceğinden eminim'' demişti.

Cevap: Platini : "İddianame açıklanınca, 1 hafta içinde kararınızı verin"

Kralsın Platini.

#P10 :tiphat:

Bundan sonra odamın duvarlarını Platını Reis in resimleriyle süslüyecegim:D:D

İddianame sezonun ortasında açıklanırsa, hem Spor Toto Süper Lig hem de Bank Asya 1. Lig için karar almaları gerekecekti. Bu durumda ligler alt üst olacaktı. Yapılan bu çalışmaların sonunda çözüm bulundu. İddianame açıklandıktan 1 hafta sonra Futbol Federasyonu, şikeye adı karışan "kişiler" hakkında karar alacak.

(Eğer eldeki belgeler yeterliyse) Bu kişiler şikeden dolayı Türkiye Futbol Federasyon'u tarafından cezalandırılacak. Federasyon böylece kişileri cezalandırarak şike konusundaki hassasiyetini UEFA'ya da göstermiş olacak. UEFA, Futbol Federasyonu'nun iyi niyetini böylece görecek. Kulüpler için verilecek karar da sezon sonuna bırakılacak.

Hiç sevmedim bunu.

Bu cezalar açıklandıktan sonra forumdaki bir bölüme Platini'nin ismini verelim. :asd:

öyle birşey mümkün değil gibi. ne yani aziz yıldırım şikeden men yiyecek fener maça çıkmaya devam edecek öyle mi ?

O zaman haberi komple yalan olarak değerlendirmek gerekiyor,mantıksız görünen kısımlarını atıp işimize gelenleri almamak gerek:)

Netice de iddaaname sonrası ortalığın toz duman olacağını aylar öncesinden söyledik,her ne kadar şuan sessizlik olsada fırtına öncesinin sessizliği gibi duruyor.

Kişilerle kurumları ayırma gerzekliğine hiç girmesinler de.

O zaman haberi komple yalan olarak değerlendirmek gerekiyor,mantıksız görünen kısımlarını atıp işimize gelenleri almamak gerek:)

Netice de iddaaname sonrası ortalığın toz duman olacağını aylar öncesinden söyledik,her ne kadar şuan sessizlik olsada fırtına öncesinin sessizliği gibi duruyor.

Kişilerle kurumları ayırma gerzekliğine hiç girmesinler de.

Fırtına öncesi sessizlik:cool::yenieek:

Biz genelde ne konuda olursa olsun yabancıların içişlerimize karışmasına pek hoş bakmayız ama gerçek şu ki Uefa işin takipçisi olmazsa Fenerbahçe ve diğerleri her türlü yırtar bu işten. Bizde bu federasyon ve basın oldukça hak ve hukuk namına bir halt olmaz. Umarım bu şerefsizliğin sümenaltı edilmesi engellenir.

Üst Alt