Play Off Sistemi Fenerbahçeyi Kurtarma planı mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play Off Sistemi Fenerbahçeyi Kurtarma planı mı?

Cevap: Play Off'un amacı Fenerbahçe'yi Kümeden Kurtarmak

Şu soruşturma ve tutuklamalar bile çok caydırıcı olmuştur, Devlette desteği olmayan kimsenin kolay kolay cesaret edebileceğini zannetmiyorum.

Bu sistem eski sistemden çok daha iyi ve şikenin daha az çıkar sağlayabileceği bir sistem.

Şike yaptığımız kanıtlanırsa düşürsünler bizi birşey demem ama birtek Fenerbahçe bu işlere girmiş, Galatsaray'ı Beşiktaş'ı hep temiz kalmış, sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi konuşursanız bunu kabul etmem.

Biz yaptık ama onlar da yaptı o yüzden kimseye ceza vermeyelim bu mudur taktiğiniz?Bizim bi pisliğe karıştığımızı ispatlayın en ağır ceza bize de verilsin.Ne yaparsanız yapın bu işin üstünü örtemeyeceksiniz

Bizim dune kadar bunu kanitlar nitelikte donelerimiz yoktu simdi var o yuzden konusuyoruz dune kadar da o yuzden konusmuyorduk . Gazete vs takip ediyorsan ve sari lacivert gozluklerini cikartirsan kamere goruntuleri telefon konusmalari gibi delillerden bunu anlarsin . Yarin o burgun bizim de cikarsa oyle seylerimiz sutten cikmis ak kasik olmayiz aksini iddaa edebilene kadar sutten cikmis ak kasigiz ;)

O belgeler hiçbirşey ifade etmiyor henüz mahkeme kararı olmadan. yani hukuki olarak biz de sizin kadar masumuz, sütten çıkmış ak kaşığız. Ama dedikodular düzleminde ilerlersek genel kanaat büyük takımların bu yollara zaman zaman başvurduğu yönünde. Anadolu takımlarının İstanbul takımlarından nefret etme sebebi de bu iddialar zaten. Eğer sen samimi olarak bu işleri sadece bizimle özdeşleştiriyorsan, ve kendi takımının bu işlere hiç girmediğini samimi olarak düşünüyorsan taraflı bakıyorsun demektir.

Biz yaptık ama onlar da yaptı o yüzden kimseye ceza vermeyelim bu mudur taktiğiniz?Bizim bi pisliğe karıştığımızı ispatlayın en ağır ceza bize de verilsin.Ne yaparsanız yapın bu işin üstünü örtemeyeceksiniz

Hayır ben öyle demiyorum. Eğer kanıtlanırsa da diyeceğim şudur. Biz yapmışız, cezamızı çekelim. Ama kimse de kendini sütten çıkmış ak kaşık olarak görmesin. Kirli işlere giren sadece bizmişiz gibi davranmasın.

Play-off 'lar da doğal olarak şikeyle şampiyon olmak çok daha zordur. Şike olsa dahi play-off'a kadar götürür seni, orada kimse de bırakmaz maçı. Doğal olarak ben bu sistemi destekliyorum, sizin istememenize ne demeli?
senin ilerki dönemde başaknın olacak kişiyi desteklemen normal.

Hayır ben öyle demiyorum. Eğer kanıtlanırsa da diyeceğim şudur. Biz yapmışız, cezamızı çekelim. Ama kimse de kendini sütten çıkmış ak kaşık olarak görmesin. Kirli işlere giren sadece bizmişiz gibi davranmasın.
ama siz sütten cıkmış akkaşık gibi davranıyorsunuz. aziz yıldırım: en temizi biziz diyerek nedemek istedi:)

Bizim girdiğimizi düşünüyosan isspatlamak zorundasın.Bi suçu ispatlama zorunluluğu o iddiayı ortaya atandadır.

O belgeler hiçbirşey ifade etmiyor henüz mahkeme kararı olmadan. yani hukuki olarak biz de sizin kadar masumuz, sütten çıkmış ak kaşığız. Ama dedikodular düzleminde ilerlersek genel kanaat büyük takımların bu yollara zaman zaman başvurduğu yönünde. Anadolu takımlarının İstanbul takımlarından nefret etme sebebi de bu iddialar zaten. Eğer sen samimi olarak bu işleri sadece bizimle özdeşleştiriyorsan, ve kendi takımının bu işlere hiç girmediğini samimi olarak düşünüyorsan taraflı bakıyorsun demektir.

Biri sana hirsizsin dediginde hirsiz degilim ben demek yerine ben hirsizim ama sen de hirsizsin diyorsan zaten gecmis olsun . Ben mahkemeye gore demedim inancim yonunda dedim akli selim bir FBli ile konusurken bunlari gosterdigim de bana FB yapmadi diyemez zaten . Ve senin de demedigini goruyorum oyleyse kabul ediyorsunuz fakat kabul ettiginizi soylemiyorsunuz bunun yerine bize saldiriyorsunuz . Acik soyliyeyim FB'nin sana gore dedikodu bana gore delil olan donelerinin 10'da biri kadar GS donesi getir bana kamera goruntusu vs ben siz de sike yaptiniz o zaman kimse dusmesin demek yerine biz duselim derim . Cunku ben her seyden once futbolu seviyorum ve futbol izlemek istiyorum ;) . Neyse cok uzatacak bir konu yok bana gore varsa GS adina donen koy buraya hatta savciliga ver LUBE AYAR gibi :p . Bizim donelerimiz var ve ona gore sucluyoruz yakinda akla karayi net olarak gorecegiz ama o gun geldiginde de bugun ki gibi sadece bizi sucluyor olacaksiniz kendi sucunuzu kabul etmek yerine .

Cevap: Play Off Sistemi Fenerbahçeyi Kurtarma planı mı?

Bana futbolu öldür deseler, seçeceğim en iyi yol bu olurdu herhalde.

Bu arada o konuya yazamadigim icin buradan yazayim bence Mustafa Guleryuz'un ihraci cok sacmadir adam provake edecek hic bir sey demedi . Hic bir karsit gorusu kaldiramayacaksak GSli'den baskasi uye olamaz diyelim . Tamam Galatasaray taraftar formu fakat karsit gorus bildirmekten baska hic bir sey yapmadi benim gorusum .

Feneri kurtarmak icin yaptiklarina inanmiyorum, yayinci kurulusun daha fazla para kazanmasi icin yapilan bisey, daha fazla mac daha fazla para demek, bunu maa kendide acikladi

Erkiner (CAS): Play-off sistemi bu sene uygulanamaz! 2011-2012 sezonu hukuken 5 agustosta baslamistir, ve kural degisikligine gidilemez!

Bu olayların hiç olmadığını varsayıp konuşsak bile FIFA zaten bu tarz olaylara sıcak bakmıyor.Yıllardır 20 takımlı liglerdeki oyuncuların çok yıprandığını,bunların 18'e düşürülmesi gerektiğini vurguluyor FIFA.Ki İspanya'da sezonu sakatlıklarla kaçırmayıp tüm maçlarda oynamış bir adam,takımı bir de Avrupa'da oynuyorsa neredeyse 60 maç yapıyor.Spor doktorları bir futbolcunun yılda 50'den fazla maç yapmasının sakatlık riskini arttıracağını söylüyor zaten.

Başka bir bakış açısına geçelim.

Hani diyebilirsin ki Hollanda sistemi,şampiyondan sonraki takımlar Avrupa için aralarında playoff oynasın bir nebze kabul edilebilir.Ama şampiyonluğun playoff ile belirlenmesi çok saçma.Eğer böyle olursa takımlar bunu avantajına çevirebilir.Mesela NBA'de playoff'u garantileyen takımlar playoff'lar başlayana kadar geçen süre içerisinde maçlara daha rahat çıkarlar,oyuncularını fiziken zorlamazlar.İlk 4 takımın playoff oynayacağını varsayarsak ilk 4'ü uzun süre önceden garantileyen takım oyuncularını dinlendirerek diğer takımlara karşı bir avantaj elde etmiş olur.Bu sistemin çok saçma olduğunu Belçika'lı spor kulüpleri bile söylerken bunu alıp uygulamak çok saçma.

ilk 4'ü uzun süre önceden garantileyen takım oyuncularını dinlendirerek diğer takımlara karşı bir avantaj elde etmiş olur

Boyle bir sey olamaz cunku toplam puan yariya bolunup play off puani yapiliyor yani takimin biri oyuncu dinlendirip 80 puan yerine 70 puan alirsa play offlara 40 puan yerine 35 puanla basliyor .

Boyle bir sey olamaz cunku toplam puan yariya bolunup play off puani yapiliyor yani takimin biri oyuncu dinlendirip 80 puan yerine 70 puan alirsa play offlara 40 puan yerine 35 puanla basliyor .

Tamam da yine avantajlı olacak.Mesela puanlar sırasıyla 80 76 70 68 olsun,bölelim 2'ye.Sırasıyla 40,38,35,34 oldu.Sonuncu ile 1.arasındaki puan farkı 6'ya düştü.Ama bu adam 1.ye göre az efor sarf etti ligde,playofflara daha diri başlayacak ve 6 maç var.Bence büyük bir avantaj sağlama

Tamam da yine avantajlı olacak.Mesela puanlar sırasıyla 80 76 70 68 olsun,bölelim 2'ye.Sırasıyla 40,38,35,34 oldu.Sonuncu ile 1.arasındaki puan farkı 6'ya düştü.Ama bu adam 1.ye göre az efor sarf etti ligde,playofflara daha diri başlayacak ve 6 maç var.Bence büyük bir avantaj sağlama

6 cok zor macta 6 puan kapamak gercekten cok ama cok zor . Yani hic bir takim bunu goze almaz hic sanmam ki bence alirsa da buyuk hata yapar . Puan farkinin azalmasi rekabeti kizistirir . Benim gorusum olumlu acikcasi tabii butun olaylardan ayri gelistigini var sayarsam bu konunun .

Belli olmaz,alınabilir bir risk.GS-FB-BJK o yukarı üçlüler olsa oraya süpriz yapıp girmiş bir Anadolu ekibi aradan sıyrılabilir bile.

Yani sonuç olarak saçma.Böyle birşey yapılacaksa Avrupa kupalarına katılım için yapılabilir.Hollanda sistemi,o mantıklı bir olay.

Üst Alt