Play Off Sistemi Hakkındaki Fikriniz Nedir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play Off Sistemi Hakkındaki Fikriniz Nedir?

FFF'nin uygulamak istediği saçmalık hakkında birlik olup olmadığımızı görmek istedim :yenieek:

1) 34 haftalık maratonun sonunda ilk 4 takım, kendi arasında 6 haftalık çift devreli lig oynayacak ve birinci takım şampiyon ilan edilecek

2) Orta sıralar da kendi arasında karşılaşacak ve avrupa ligi'ne katılacak takım 1-

2 kontenjan kazanacak. Aynısı düşme potası için de geçerli

3) Bu iftarın ana gündem maddesi bu. argüman ise "halkın lige daha fazla güven duymasını sağlamak" bakalım bu haberi kim sn dakika yapacak

4) kulüpler nasıl karşılar bilmiyorum.. ama onlara ekstra gelir kapısı açılmadan böyle bir projenin hayata geçmesi biraz zor gözüküyor..

İbrahim seten

Kulübler tarafından kabul edilmiş.

(alıntı)

Cevap: Play Off Sistemi Hakkındaki Fikriniz Nedir?

Anadolu klupleri kabul eder cunku eleme usulunde daha cok sanslari var. fener derbilerde basariliyiz diye ister. besiktas'a gelir daha fazla olacak dendiyse onlar da kabul eder.

Diger yandan sacmalik olduguna suphe yok. Avrupa'da var mi bunun baska bir ornegi?

İspanya, İngiltere gibi futbol oynamayı düşünen liglerde bu gibi uygulamalar olabilir. Fakat Türkiye'de futbol, oynamak değil oynatmamak üzerine kuruludur. O nedenle bizim karşımıza isterse Bank Asya'dan bir takım çıksın ben tırsarım. Adamlar 11 kişi defans yapıp kapanacaklar, şans eseri bir gol yiceksin, sonra eleneceksin.

Bence bu uygulamadan kesinlikle vazgeçmeliler.

Madem iyi takımsın kilidi açıp maçı kazanmalısın diyebilirsin. Fener Trabzon maçında kaleye 26 şut attı ama bir tanesi girmedi.

İstatistiklere göre kaleyi bulan her 3 şuttan birisi gol oluyor. Adamlar kaleyi bulan 26 şut attlılar girmedi.

Bu ilahi adalet gerçi o konuda bir endişem yok ama o maç çatır çatır oynandı yani.

Aynı zamanda zaten oyun kalitesi vasatı bile aşamazken iyice yerlerde sürünür hale gelir,basketbolda özellikle Italyan takımları bir ara çok yapardı bunu,milli takımları da öyledir,son anda çıktı derler giderler kupayı alırlar.Sezon içini rölantiye alırsın,ne farkı olacak ki 1. ile 4. nün,o maçlara kadar doğru düzgün maç bile olmaz.

En mantıklı sistem,aynı puana sahip olan takımların kendi aralarında son bir maç daha yapmaları,bu futboldaki pisliği bir nebze önler.

Gündemi '' Şike '' den nasıl uzaklaştırabilirize, nasıl ortamı soğutup yumuşatabilirize, nasıl konuyu dağıtabilirize cevaptır bu Playoff konusu..

Olmayacağını bizden iyi biliyorlar merak etmeyin..

FFF'nin uygulamak istediği saçmalık hakkında birlik olup olmadığımızı görmek istedim :yenieek:

1) 34 haftalık maratonun sonunda ilk 4 takım, kendi arasında 6 haftalık çift devreli lig oynayacak ve birinci takım şampiyon ilan edilecek

2) Orta sıralar da kendi arasında karşılaşacak ve avrupa ligi'ne katılacak takım 1-

3) Bu iftarın ana gündem maddesi bu. argüman ise "halkın lige daha fazla güven duymasını sağlamak" bakalım bu haberi kim sn dakika yapacak

4) kulüpler nasıl karşılar bilmiyorum.. ama onlara ekstra gelir kapısı açılmadan böyle bir projenin hayata geçmesi biraz zor gözüküyor..

İbrahim seten

Kulübler tarafından kabul edilmiş.

(alıntı)

ben curuteyim bu sistemi

Mali denilen serefsizin 15 indeki aciklamalariona dayanarak

Biz buirda o;dugumuz surece Agustosta Ligler baslamayacak gibi bir soz etdi

Su an TFF nin Sikeden once sezon planlamasina bakiyorum Nerdeyse burdan kesilecek 4 hafatayi bil yerlestirlecek yer yok ken

6 haftalik maci ne zaman oynatmayi planliyor o gerizekali

Turkiye Avrupa kupalarina en fazla 5 takim gonderiyor bunlardan biride Kupa galibi ve ya Finalisti oluyor

Simdi ilkm4 sirada bitiren Avrupaya gitmek zorunda

son orta grupun yapacagai maclarin anlami ne olacak?

Onlara Avrupaya Kontenjan kalmiyorki?

Yoksa Mali gerizeklasi ve seresiz klubu sikebahcenin alamadi Turkiye Kupasinimi takvimden cikaracak?

Halkin lige guven duymasi icin adam gibi karar almayi basaracaksin,sen karar alamazsan kaos olurdu

farki yok ya dusurusun yada dusurmezsin amma karar alman lazimdi

4 cu sikka gelince Para icin kendini kariosini bile satan klup baskanalri varken ne derseniz razi olurlar

bir arkadasimizin da dedigi gibi, fener derbilerde her pisligi yaparak, kazanan bir takim, fener sicak bakar.

anadolu takimlar sampiyonluga oynayan takimlarin topladigi puani zor topluyor, onlarda sicak bakar

besiktas ne yapar bilemem

biz ama kesinlikle karsi cikmaliyiz.

böyle saçmalık olmaz..bu sistem'e GALATASARAY olarak kesinlikle karşı çıkmamız gerek..FUTBOL'u basketbollaştırmanın manası yoktur..

Bu ne rezillik ya!Ligi 1. bitirecegimizi anladılar,sırf önümüzü kesmek icin Playoff u koyuyular....

bursa, antep gibi takimlar icin, kayseri falan, inanilmaz bir olay olur bu, kesinlikle evet derler

düsündügünde, yani onlarin yere koydugumuzda kendimizi, bizde derdik.

hatta besiktas ne yapar bilemiyorum demistim, besiktasta evet der, 10 yilda ancak bir kere sampiyon olabilen takimdan bahsediyoruz sonucta.

Bütün sene maç kazanıp atıyorum 80 puan alacaksın.Sonra play off zamanı oyuncuların sakat olacak ve 4. adama ,atıyorum 60 puan toplayan takıma şampiyonluğu kaybedeceksin.

Süper salakça birşey

Üst Alt