Play Off Sisteminin Detayları - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play Off Sisteminin Detayları

Cevap: Play Off Sisteminin Detayları

İkinci yarı 4 Ocak'ta başlayacak 8 Nisan'da bitecek

4 Ocak'tan 8 Nisan'a kadar toplam 14 hafta var.

Bu 14 haftanın bir yada iki haftası Milli takım arası olsa, Toplam 12 hafta kalıyor.

İki yada üç hafta da hafta arasında Türkiye Kupası oynanmalı.

Ama 17 hafta lig var ve 3 hafta da hafta arası Türkiye Kupası var.

Bu durumda ligin ikinci devresinde en az 8-9 hafta, hafta arası maç oynanacak.

Milli takımda bulunan futbolcular 4 Ocak'tan Playoff sonuna kadar yani 4-5 ayda, toplam 30-35 maç arası oynayacaklar.

Farz edelim ki Milli takım EURO2012 ye gitti (Playoff stresiyle imkansız da neyse) Adamlar orada da yüksek tempoyla oynayacaklar. Ondan sonraki sene var ya bütün adamları çöpe atın. Pestilleri çıkacak.

Sonuç: PLAYOFF SİSTEMİ REZALET.

Premier Lig'de, La Liga'da nasıl oynuyorlar?

Premier Lig'de, La Liga'da nasıl oynuyorlar?

Klasik yaklaşımlar.

Peki Playoff oynanıyor mu orada. Madem herşeyi onlarda örnek alıcaz.

Playoff oynamak kolay değil

Sen Fenerbahçe ile Şampiyonluk maçına Kadıköy'de veya Telekom'da çıkmanın ne demek olduğunu düşündün mü hiç. Futbolcu açısında streslerini düşün. Ne kadar büyük bir sters yaşayacaklar. Ondan sonra o stresle EURO2012 ye git. Olmaz

4-5 ayda 35 maç demek. Ayda en az 8 maç demek. Yani haftada 2 maç. Hem de her hafta. Kolay değil.

Klasik yaklaşımlar.

Peki Playoff oynanıyor mu orada. Madem herşeyi onlarda örnek alıcaz.

Playoff oynamak kolay değil

Sen Fenerbahçe ile Şampiyonluk maçına Kadıköy'de veya Telekom'da çıkmanın ne demek olduğunu düşündün mü hiç. Futbolcu açısında streslerini düşün. Ne kadar büyük bir sters yaşayacaklar. Ondan sonra o stresle EURO2012 ye git. Olmaz

4-5 ayda 35 maç demek. Ayda en az 8 maç demek. Yani haftada 2 maç. Hem de her hafta. Kolay değil.

Ha ligde derbi oynamışsın ha paly-off hiçbirşey farketmiyor.Altı üstü 6 maç daha fazla yapacaklar.Zaten kupada da eleminasyon sistemine geçtiler.

Devre arasını 1 ay yerine 15 gün yap.

inşallah olmaz ama, bu sene galatasaray birinci olup playoff da şampiyonluğu kaybederse bu sistemi savunanları ( savunan değilde hoşuna giden, mantıklı bulmaya başlayanda diyebiliriz.) o zaman yine görmek isterim.

Peki play-off sayesinde şampiyon olursak?

Sistemi savunmuyorum yanlış anlamayın.

Bu sistemde ligin son 5-10 haftası hiç izlenmeyebilir ve şaibeye daha açık bir sistem aslında.Atıyorum X takım son 4 hafta kala 4.lüğü garantiledi.Y takımda düşmemek için oynuyor.Şimdi X takım o maçta kendini kasar mı?

Bu sistemde ligin son 5-10 haftası hiç izlenmeyebilir ve şaibeye daha açık bir sistem aslında.Atıyorum X takım son 4 hafta kala 4.lüğü garantiledi.Y takımda düşmemek için oynuyor.Şimdi X takım o maçta kendini kasar mı?

Evet kasar 1. olmak hala avantajlı 1. olan takım playoff da sonuncu bile olsa ŞL ye gidebilir.

mantiga bak, tabikide kasar, sonucta playy offlarda sampiyon olmak istiyorsa,y ada en azindan 2. olmak istiyorsa 1 olan takimla aradaki puan farki minimuma indirmek zorunda, 1. ve 4. olan takimlarin arasindaki puan farki ne kadar az olursa, 4. olan takimin sansi o kadar iyi olur play oflarda.

34 haftanin sonunda ilk 4 takimin kazandigi puanlar play offlara girerken 2'ye bölünecek sonzcta.

"ben 4. oldum, play offlara girdim" diyip, son 4 macta 0 cekerse, diger 3 takim ile olan puan farki acilacak ve 4. olan takimin hicbir sansi kalmayacak, bosuna play offa girmis olacak.

1. play off oynamamalıydı 2-3-4 oynamalı lider bitiren ön eleme oynamalıydı. 1. oynayacaksa ne anlamı var ligi lider bitirmenin

Gerçekten çok kötü bi sistem, bi kere çağ dışı.. Adam 34 hafta sonunda 1. olacak ondan sonra ki play off'ta sakatlıkların olmayacağının garantisini kim verebilir? Kaldı ki bu sakatlıklar konusunda son 5 yıldır en çok çeken biziz..

Bu arada her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.resmi siteye diğer sitelere baktımda hiç birinde puanlar ikiye bölünecek diye birşey yazmıyor.yanlış bir bilgimi bu

Evet kasar 1. olmak hala avantajlı 1. olan takım playoff da sonuncu bile olsa ŞL ye gidebilir.

mantiga bak, tabikide kasar, sonucta playy offlarda sampiyon olmak istiyorsa,y ada en azindan 2. olmak istiyorsa 1 olan takimla aradaki puan farki minimuma indirmek zorunda, 1. ve 4. olan takimlarin arasindaki puan farki ne kadar az olursa, 4. olan takimin sansi o kadar iyi olur play oflarda.

34 haftanin sonunda ilk 4 takimin kazandigi puanlar play offlara girerken 2'ye bölünecek sonzcta.

"ben 4. oldum, play offlara girdim" diyip, son 4 macta 0 cekerse, diger 3 takim ile olan puan farki acilacak ve 4. olan takimin hicbir sansi kalmayacak, bosuna play offa girmis olacak.

Öbür takımın durumu daha vahimse (düşme konusunda) hatır-gönül ilişkilerinde nasıl olacak.Adam belki 3 kasar 1 kasmaz...

ne gerek vardi bu playoff'a ya. yapacaksan sadece 4 ilk icin playoff yapacaksin. ligin yarisi playoff oynuyo sacmaliga bak.

Üst Alt