Play Off Sisteminin Detayları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play Off Sisteminin Detayları

Bugünkü kura çekimi sırasında, bu yıl ilk kez uygulanacak Play-Off sisteminin detayları da Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıkladı.

Buna göre;

- Lig 9 Eylül'de başlayacak,

- 21 Aralık 2011'de devre arasına girilecek.

- 2. devre 4 Ocak'ta başlayacak ve

- 34. hafta maçları 8 Nisan'da sona erecek.

34 haftalık ligin 8 Nisan'da bitmesinin ardından ligi 1, 2., 3. ve 4. bitiren takımlar Play Off Şampiyonluk grubunu oluşturacak.

Şampiyonlar Ligi ve Şampiyonlar Ligi ön elemeye gidecek takım bu grupla belirlenecek. Normal sezonu 1. bitiren takım, Play Off ligi'ni 3. veya 4. olarak bitirse bile Şampiyonlar Ligi ön eleme oynayacak. Play Off'u birinci bitiren takım ise şampiyon olarak sayılacak ve Şampiyonlar Ligi'ne direk katılacak. Bu ligi 3. olarak bitiren takım Avrupa Ligi oynayacak.

Normal sezonu 5, 6, 7 ve 8. bitiren takımlar Avrupa Ligi Play Off'unu oynayacak. Çift maç eliminasyon sistemiyle buradan 1. çıkacak takım, Şampiyonlar Ligi Play Off grubunu 4. bitiren takım ile tek maç eliminasyon sistemine göre maç yapacak ve Avrupa Ligi'ne gidecek son takım belli olacak.

GSC Haber

Cevap: Play Off Sisteminin Detayları

Degisti zaten, cok daha az mac yapilacak yeni statüse göre, onu biliyorum ama detaylari bende merak ediyorum.

Ligi 1. bitiren direk Şampiyonlar Ligine gidecekse playoffları niye oynuyoruz biz ya? Şampiyonluğun, ŞL'ne gitmek dışında bi esprisi varda ben mi bilmiyorum?

Ligi 1. bitiren direk Şampiyonlar Ligine gidecekse playoffları niye oynuyoruz biz ya? Şampiyonluğun, ŞL'ne gitmek dışında bi esprisi varda ben mi bilmiyorum?

34 haftalık ligi 1.bitiren direk gitmeyecek ön eleme ye katılıcak eski ligin statüsüne göre yani ligi 2.bitirmiş gibi oluyor Play off şampiyonu direk katılıcak..

Arkadaş benim aklım almıyor. CAS açıklama yaptı yasal olarak bu yıl Play-Off oynatılamaz en erken önümüzdeki yıl olur dedi. Arkasından Galatasaray spor kulübünün resmi sitesi bunu haber yaptı. Şimdi soruyorum Kazayla ligi lider bitiren takım Play-Off ta şampiyonluğu kaptırırsa ve CAS a başvurursa TFF nin yaptığı legal değildir hakkımız yendi diye ne olur? Bilen varsa anlatsın bir zahmet.

Tepki alacağım belki ama, kulağa fena gelmiyor. Hani daha çok maç yapma adına güzel. Ama neden çıkarttıkları mide bulandırıcı. Olağan bir zamanda bu deneme olsaydı fena olmazdı.

Tepki alacağım belki ama, kulağa fena gelmiyor. Hani daha çok maç yapma adına güzel. Ama neden çıkarttıkları mide bulandırıcı. Olağan bir zamanda bu deneme olsaydı fena olmazdı.

aynisini bende düsünmeye basladim

sampiyon olan takim, yani normalde sampiyon olan takim puan farki iyice acmazsa lig bitiminde, play offlarda dezavantajli duruma düsebilir, haksizlik diyebiliriz sampiyonlugu kacarsa ama sonucta avantaj kücü yada büyük, hersey kendi elinde, gerekirse rakibide, hakemide yenecek, o kadar basit.

bu sistem en cok fenere yarar, cunku buyuk maclari sever fener, en cokta bize yaramaz gibi duruyor ama objektif baktiginda sistem iyi demiyorum ama konusuldugu kadar berbat birsey degil.

Arkadaş, bu hesaplara girmenin ne anlamı var ya? Madem çok play-off hayranısın, Türkiye kupasına son 4'e kalan takımlar lig usulü oynasalardı ve birinci olan kupayı alsaydı. Bir böyle denenseydi, çok tutarsa seneye ligi de böyle oynatırdın.

Yaf tek istedikleri yayıncı kurulus kazansın MAA : Daha cok derbi olacak hersey anlasılıyor !

inşallah olmaz ama, bu sene galatasaray birinci olup playoff da şampiyonluğu kaybederse bu sistemi savunanları ( savunan değilde hoşuna giden, mantıklı bulmaya başlayanda diyebiliriz.) o zaman yine görmek isterim.

Üst Alt