PMYO Renk körlüğü ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PMYO Renk körlüğü ?

Renk Körlüğü Testi

Şu testte okuyabildiklerim 1-2-3-4-5-6-7-16-17

Okuyamadıklarım 8-9-10-11-12-13

14-15 te zaten rakam yazmıyor .

Anladığım kadarıyla göz çok önemli ve bu okuyamadıklarım elenmem için yeterli herhalde

aslında renk körlüğüm ileri değil her rengi görüyorum fakat şu testlerde nedense göremiyorum bazen o okuyamadıklarımıda okuyorum yada en azından bir rakamını görüyorum ama sonuç olarak yukarıda bahsettiğim gibi sizce hiç başvuru yapayımmı yoksa hiç şansım yokmu ?​

Cevap: PMYO Renk körlüğü ?

Ben de renk körüyüm, her yere başvuru yapabilirsin kimse sallamıyor bildiğim gördüğüm kadarı ile.

Ehliyet için sağlık testinde sıfır çektim gene bir şey demediler.

Görmende bir sorun söz konusu gibi. Ben hepsini doğru okudum, sonlara doğru okuyamadığım geldi hiçbir şey görmeyince tırstım Allahtan açıklamasına normal görenler birşey okuyamaz yazmışlarda rahat nefer aldım. Eğer küçükte olsa bir sıkıntın dahi varsa nekadar erken doktora gidersen okadar iyi. Birşey çıkmasa bile için rahat eder tedbir iyidir. Sonra istediğin başvuruyu yapman belki daha faydalı olur.

Görmende bir sorun söz konusu gibi. Ben hepsini doğru okudum, sonlara doğru okuyamadığım geldi hiçbir şey görmeyince tırstım Allahtan açıklamasına normal görenler birşey okuyamaz yazmışlarda rahat nefer aldım. Eğer küçükte olsa bir sıkıntın dahi varsa nekadar erken doktora gidersen okadar iyi. Birşey çıkmasa bile için rahat eder tedbir iyidir. Sonra istediğin başvuruyu yapman belki daha faydalı olur.

Babam göz doktoru benim, doktorluk bir mevzu yok burada. Renk körlüğü X geni üzerinden taşınan, 2 nesilde bir erkeklerde ortaya çıkan bir kusur. Tedavisi yok.

Başvuru yap eğer polis olmayı istiyorsan. Takılma bunlara fazla.

Tek arzum o fakat takılmadan edemiyorum gözü çok inceliyorlar ve elenen çok oluyormuş :(

Ben de renk körüyüm, her yere başvuru yapabilirsin kimse sallamıyor bildiğim gördüğüm kadarı ile.

Ehliyet için sağlık testinde sıfır çektim gene bir şey demediler.

Başvuru yapıcam bi şansımı denicem ama umudum yok pek çok kişi gözden özellikle renk körlüğünden eleniyormuş .

Günlük hayatta hiç bir sıkıntım yok her rengi herşeyi görüyorum Allah'a şükür (yada gördüğümü sanıyorum bilemiyorum)

ama bu testlerde nedense göremiyorum en kısa zamanda bi doktora gidicem cidden en azından kafam rahatlar ve ona göre geleceğimi şekillendirmeye çalışırım .

Senin başvuracağın mevzuda bilmiyorum ama çok umursanmayan bir konudur genelde. Şansını dene.

Lensler etkili değil sadece üretilmeye çalışıldı ama pek işe yaramadı.

Senin başvuracağın mevzuda bilmiyorum ama çok umursanmayan bir konudur genelde. Şansını dene.

Lensler etkili değil sadece üretilmeye çalışıldı ama pek işe yaramadı.

Anladım bakalım daha bolca vaktim var iyice araştırırm bu konuyu mülakata girenlerle konuşurum bide mutlaka doktora gidicem en azından durumumu bileyim "kırmızı yeşil renk körü" yüm sanırım ama uzman bir kişiden öğrenmek şart .

Anladım bakalım daha bolca vaktim var iyice araştırırm bu konuyu mülakata girenlerle konuşurum bide mutlaka doktora gidicem en azından durumumu bileyim "kırmızı yeşil renk körü" yüm sanırım ama uzman bir kişiden öğrenmek şart .

Gerek yok ben söyleyeyim evet öylesin.

Renk körlerinin %99'u kırmızı-yeşik renk körüdür.

Başka bir şey olsaydı emin ol anlardın, en basitinde sahada Galatasaray'ı Beşiktaş'tan zor ayırırdın. :)

Bu arada kızın taşıyıcı olacak ve erkek torunun da renk körü olacak. X geninden resesif olarak taşındığı için iki nesilde bir %99 erkeklerde görülür.

Gerek yok ben söyleyeyim evet öylesin.

Renk körlerinin %99'u kırmızı-yeşik renk körüdür.

Başka bir şey olsaydı emin ol anlardın, en basitinde sahada Galatasaray'ı Beşiktaş'tan zor ayırırdın. :)

Bunada şükür diyelim ya daha neleri var :)

Valla okuyabildiklerimi ayırdım okuyamadıklarımı ezberlemeye çalışıcam bi şekilde denicem şansımı en azından içimde ukte kalmasın . :)

Plate14.gif

Bu hangi sayi ? Insani durduk yere kör edecekler. :eek:

Olum beni niye sallamıyorsunuz :) Böyle anlaşılır renk körlüğü, doktor ne yapıyor zannediyorsunuz, bunlardan gösteriyor, göremezsen renk körüsün. Bu kadar.

Babam göz doktoru diyorum, ben de renk körüyüm diyorum houvv.

Anladim. Sayiya biraz yakindan bakmak lazim. Bu sayi 5. :D

Sorun degil. :) Böyle seylerle bence renk körlügü anlasilmaz. Bir doktora falan gittin mi bunun yüzünden ??

Henüz gitmedim daha dune kadar haberi dahi yoktu renk körü olacağımdan ama gidersemde değişen birşeyin olacağını sanmıyorum ..

Olum beni niye sallamıyorsunuz :) Böyle anlaşılır renk körlüğü, doktor ne yapıyor zannediyorsunuz, bunlardan gösteriyor, göremezsen renk körüsün. Bu kadar.

Babam göz doktoru diyorum, ben de renk körüyüm diyorum houvv.

Ciddi misin ? Bilmiyordum, gecmis olsun. :(

Henüz gitmedim daha dune kadar haberi dahi yoktu renk körü olacağımdan ama gidersemde değişen birşeyin olacağını sanmıyorum ..

Bi git dene bence, belki degilsindir. :)

13776.jpg

Ilk basta ben de öyle sandim ama biraz yakindan bakinca sayi anlasiliyor biraz. :p

Üst Alt