Polonya Eurobasket 2011


Polonya'da 18 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2011 Kadınlar Avrupa Şampiyonası canlı yayınlarla NTV Spor’da olacak.A Milli Kadın Takım’ımız Olimpiyat vizesi almak için mücadele edeceği şampiyonada A Grubu'nda yer alacak. Milliler grubunda Rusya, Slovakya ve Litvanya gibi iddialı rakiplere karşı oynayacak. Şampiyonada grup maçlarına Bydgosczz ve Katowice, finallere ise Lodz kenti evsahipliği yapacak.Basketbolseverlerin NTV Spor tarafından yapılacak canlı yayınlarla ortak olacağı bu büyük heyecanda grup maçlarının oynanacağı ilk 3 günün programı şu şekilde:18 Haziran

13:30 Türkiye – Litvanya

19:00 Rusya – Slovakya19 Haziran

13:30 Türkiye – Slovakya

19:00 Litvanya – Rusya20 Haziran

19:00 Türkiye – Rusya

21:30 Çek Cum – Belarus
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Rusya'nın devşirmeleri gelmiyor herhalde öyle okumuştum.Alba'dan dolayı gönlüm İspanya'dan yana zaten çok ciddi favorilerden,yine Fransa,Çek Cumhuriyeti,Rusya kupaya yakın takımlar belki Belarus,Yunanistan üst sıralar için sürpriz yapabilir.Biz de inşallah ilk beş hedefini gerçekleştirebiliriz.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Kübra Siyahdemir ve Yasemin Horasan'ın içinde bulunduğu otomobil otobüs ile çarpışmış. Kübra'nın alnında 8 dikiş var, Yasemin'de sıyrıklar.Kübra bu kaza sonrasında Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkarılmış. Her iki oyuncumuza da büyük geçmiş olsun.@salsabasketGeçmiş olsun.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Gülşah Gümüşay, Mehtap Gezer, Özge Yavaş ve Kübra Siyahdemir (zorunlu olarak), Polonya kadrosunda yer alamayacak isimler.Twitter
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Nevriye Yılmaz Fenerbahçe

Birlel Vardarlı Fenerbahçe

Nevin Kristen Nevlin Fenerbahçe

Nilay Kartaltepe Beşiktaş Cola Turka

Emine Tuğba Palazoğlu Galatasaray Medical Park

Bahar Çağlar Galatasaray Medical Park


Naile İvegin Tarsus Belediye

Gülşah Akkaya Samsun Basket

Işıl Alben Galatasaray Medical Park

Şaziye İvegin Fenerbahçe

Yasemin Horasan Beşiktaş Cola Turka

Seda Erdoğan Tarsus BelediyesiGülşah Akkaya'nın falan alınıp da bizim Gülşah'ın alınmaması ilginç.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Gülşah Akkaya'nın falan alınıp da bizim Gülşah'ın alınmaması ilginç.Hocanın bu davranışını anlamak mümkün değil.Gülşah sakatlık sonrası iyi bir dönem geçirmedi ama bakmayın çok potansiyelli oyuncudur.Böyle bir yeteneği küstürmek doğru değil ki yerine alınan oyunculara bakınca G.Akkaya,Şaziye bu oyunculardan çok daha fazlasını verdi bu sene.En büyük üzüntüm muhtemelen kulüp rotasyonunda da üçüncü sıraya inecek.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Hocanın bu davranışını anlamak mümkün değil.Gülşah sakatlık sonrası iyi bir dönem geçirmedi ama bakmayın çok potansiyelli oyuncudur.Böyle bir yeteneği küstürmek doğru değil ki yerine alınan oyunculara bakınca G.Akkaya,Şaziye bu oyunculardan çok daha fazlasını verdi bu sene.En büyük üzüntüm muhtemelen kulüp rotasyonunda da üçüncü sıraya inecek.Evet, Alba - Şaziye - Gülşah şeklinde olur hocanın 3 numara rotasyonu, hatta Prints'i 2'ye çekip Diana'yı 3'e çekmek gibi bir şeyler de yapabilir zaman zaman. Çok daralacak Gülşah'ın süreleri.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Turnuva yarın başlıyor.13:30'da litvanya ile karşılaşıyoruz. Maçın konusunu açsak mı?Favori Fransayı, İspanya,Belarus ve Rusyanın zorlaması bekleniyor. Bizim hedefimiz 5. olarak Olmpiyatlara katılmak olacak.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Maçımız 1 saat sonra başlayacak. Hazırlık maçlarında savunmamızı beğenmiştim ama hücumda pek etkili olamadık. İyi başlangıç önemli.
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Yunanistan 35-36 Letonya |İlk yarı sonucu

Fenerbahçe'nin oyuncuları Elina Babkina 3 sayı2 ribaund 6 asist, Zane Tamane 6sayı 7 ribaund
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011Yunanistan 67-57 Letonya Maç SonucuKalentzou 20 sayı 5 ribaund 3 asist

Maltsi 17 sayı 12 ribaund

Kaltsidou 10 sayı 5 ribaund 4 asistTamane 12 sayı 13 ribaund

Babkina 12 sayı 2 ribaund 7 asist

Basko 12 sayı 7 ribaund 1 asist
 
Cevap: Polonya Eurobasket 2011İspanya - Almanya maçı başladı. 5-0 İspanya önde 5 sayıda Montanana'dan 2 basketin asistini de Alba Torrens yaptı.
 
Üst Alt