Potanın Perileri Farka Koştu


turkiye-polonya-15-11.jpg


Ankara'da Polonya ile karşılaşan Türkiye, rakibini farklı mağlup ederek Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri B Grubu'ndaki ikinci maçını da galibiyetle tamamladı.

2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri B Grubu’ndaki ikinci maçında A Milli Kadın Takımımız Polonya'yı 73-53’lük skorla mağlup etti. Ay Yıldızlılarımız, grubundaki ilk maçında Estonya ile karşılaşmış ve rakibini de 81-56'lık skorla geçmişti.

Ankara Spor Salonu'ndaki mücadeleye millilerimiz, Olcay Çakır Turgut, Ayşe Cora, Bahar Çağlar, Tuğçe Canıtez ve Kuanitra Holingsvorth beşiyle başladı. Ay Yıldızlılarımız oyununun başında topu pota altına indirerek hücum ederken, Polonya da Kaczmarczyk'ın isabetli atışlarıyla 5.dakikada durumu 9-3'e getirdi.

Holingsvorth ve Tuğçe ikilisinin sayılarına Misiek ve Szajtauer ile yanıt veren konuk ekip, ilk periyotu da 16-9 önde kapattı. İkinci çeyrekte savunmadaki direncini arttıran ve hücumda da Olcay Çakır Turgut ve Pelin Bilgiç ikilisiyle sayılar bulan Ay Yıldızlılarımız, oyunun da kontrolünü eline aldı. Cansu Köksal ve Tilbe Şenyürek'in basketleriyle 15.dakikada 26-19'luk skorla 6 sayılık farkı yakalayan millilerimiz, devre sonunda da soyunma odasına 35-30 üstün gitti.

Mücadelenin üçüncü periyotuna hızlı başlayan millilerimiz, oyunun temposunu arttırırken, Tuğçe Canıtez'in de üç sayılık basketiyle 22.dakikada 11 sayılık farkı yakaladı (44-33). Boyalı alanda Kuanitra Holingsvorth ile skor kaydeden Ay Yıldızlılarımız, son 10 dakikalık bölüme de 14 sayı farkla 56-42 üstün girdi. Karşılaşmanın dördüncü çeyreğinde skordaki üstünlüğünü koruyan A Milli Kadın Takımımız, 35.dakikasını 66-49 önde geçtiği mücadeleyi skorla kazandı.

Salon: Ankara

Hakemler: Ventsislav Velikov, Kfır Mualem, Evgeny Vetrov

Türkiye: Pelin Derya Bilgiç 3, Ayşe Cora 7, Olcay Çakır Turgut 11, Bahar Çağlar 5, Tuğçe Canitez 10, Hollingsworth 14, Tilbe Şenyürek 5, Cansu Köksal 14, Elif
Emirtekin, Merve Aydın 4, İlayda Güner, Esra Ural Topuz

Polonya: Stankiewicz 2, Zietara 6, Zurowska 2, Makurat, Adamowicz, Skobel, Kaczmarczyk 8, Gajda 9, Pobozy 1, Pawlak 12, Szajtauer 2, Misiek 11

1. Periyot: 9-16 (Polanya lehine)
Devre: 35-30 (Türkiye lehine)
3. Periyot: 56-42 (Türkiye lehine)


Skor
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt