potansiyel premier lig dominasyonu çağı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ne anlatiyosun, bir yigin cahillik bu ne boyle?

Madde madde irdeleyelim:
  1. "Bu Italya'nin dustugu durum" nedir? Lig katsayilarinda 3. olmak mi?
  2. Serie A'yi Juventus 8 senedir kazaniyor. Bundesliga'yi Bayern 7 yil kazaninca sorun degil, 8. sene mi sorun oluyor?
  3. Real Milan'in dustugu duruma dusmez demissin. Milan daha 12 sene once aldi CL'yi. Sadece 5 senedir CL'ye gidemiyor. Ac bak bakalim Real Madrid 1960 ile 1998 arasi koca 38 sene Avrupa'da ne yapmis.
  4. Son 20 senede Italyanlar 7 CL finalisti cikarmislar, 3 kere de kazanmislar. Fransizlarin sadece 1 finalisti var, o da 2004'te Porto'ya yenilen Monaco.
  5. Italyanlar Avrupa futbolunun temeli degil, ekol degil, bir daha asla onemli olmayacaklar gibi cumleler kurmak icin futbolun 20 yillik tarihi oldugunu sanmak gerekir ki o periyotta da bir Dunya Kupasi galibiyeti ve bir Avrupa Sampiyonasi ikinciligi var adamlarin, 7 CL finalistinin yaninda. 2 sene once Bjklilerin futbol tarihi 2 yillikmis gibi davranislarini animsatiyor tavrin.
Real o duruma düşmez bence de hamz ama bu pek bir şey ifade etmiyor tabi İtalya ve İspanya karşılaştırmasında..

Real o duruma düsmez
Real o duruma düşmez bence de hamz ama bu pek bir şey ifade etmiyor tabi İtalya ve İspanya karşılaştırmasında..

Hangi duruma? Adamlarin 38 sene CL alamadiklari bir periyot var, bir zahmet diktator yoluyla senelerce domine etmis olduklari, Juventus'u olduklari ligin vasitasiyla turnuvaya katilabilsinler. Zaten su noktada Real'in CL disi kalmasi mumkun degil ama bu Real cok iyi takim diye degil, La Liga cok dengesiz diye olur ancak.

gerek görmedim, 30 milyon euro maaşlı hollanda takımı finali son saniyede kaçırıyor.
onların çeyreği bütçesindeki fener ve galatasaray biri avrupa liginde yarı final diğeri şlde çeyrek final yapabiliyor. ertesi sene de çok beğendiğin italyanların en iyi takımını geride bırakarak gruptan çıkabiliyor, bjk ise şampiyonlar ligine çok katılmamasına rağmen gruplardan çıkma başarısı gösterebiliyor.

yani senin roma, napoli dediğin kulüplerin değerleri Türkiye liginin değeri kadar. juventus ve diğerlerini saymıyorum bile. Türkiyede GS, fener ve bjk 500-600 milyon euroluk takımlar kurabilseler ve 3 takımla avrupaya katılabilseler neler yaparlar.

İtalya ligi, dönen büyük rakamları göz önünde bulundurduğunda Fiyat performans olarak rezil bir seviyededir. Bunu bir de ingilizlere bağlaman çok acizce olmuş. İngilizler, italyanları sulu götürür susuz getirir de şu anki italyan ligi konusuyla zaten ingilizlerin alakası yok.
Diyecek laf yok, seni cahilligine terk etmek durumundayim.

Hangi duruma? Adamlarin 38 sene CL alamadiklari bir periyot var, bir zahmet diktator yoluyla senelerce domine etmis olduklari, Juventus'u olduklari ligin vasitasiyla turnuvaya katilabilsinler. Zaten su noktada Real'in CL disi kalmasi mumkun degil ama bu Real cok iyi takim diye degil, La Liga cok dengesiz diye olur ancak.

önce kişilerin görüşlerine saygı duymayı öğren, terbiyesizlik yaparsan kimse seninle adam insan gibi tartışmaz. İnsanların görüşüne katılmadığın zaman cahil, veya (salak, aptal) gibi laflar etmemen gerekir. bu tavsiyeme uymanı şiddetle öneririm, aksi durumda herkes benim gibi anlayışlı olmayabilir

La Liga'nın öyle olması da sebeplerden birisi zaten. RM'in uzun yıllar Milan'ın durumuna düşmesi imkansız..

önce kişilerin görüşlerine saygı duymayı öğren, terbiyesizlik yaparsan kimse seninle adam insan gibi tartışmaz. İnsanların görüşüne katılmadığın zaman cahil, veya (salak, aptal) gibi laflar etmemen gerekir. bu tavsiyeme uymanı şiddetle öneririm, aksi durumda herkes benim gibi anlayışlı olmayabilir

Yani kisilerin gorus bildirme haklarina saygiliyim, fakat goruslerin bizzat kendilerine degil. Madde madde yanitlasaydin bir yerlere varabilirdik ama sen sacma sapan kendi kafandaki kurguya gore secilmis olaylarla yanlis oldugu asikar bir seyi kanitlamaya calisiyorsun, yanitlaninca da tartismanin zeminini kaydiriyorsun. Ortada anlayisini kazanmak adina caba sarf edecegim bir dusunur goremiyorum.

Yani kisilerin gorus bildirme haklarina saygiliyim, fakat goruslerin bizzat kendilerine degil. Madde madde yanitlasaydin bir yerlere varabilirdik ama sen sacma sapan kendi kafandaki kurguya gore secilmis olaylarla yanlis oldugu asikar bir seyi kanitlamaya calisiyorsun, yanitlaninca da tartismanin zeminini kaydiriyorsun. Ortada anlayisini kazanmak adina caba sarf edecegim bir dusunur goremiyorum.

hayır ilk iletimi alıntılayan sensin, ilk iletinde cahil kelimesini sarfettin. Üslubunu rahatsız edici buldum. seninle herhangi bir konuyu mantık düzeyinde tartışma gereği duymadığım için mesajını da yüzeysel yanıtladım. Zaten daha fazla da uzamasını istemiyorum.

bu tartışmanın bitmesi için gerekirse sıraladığın bir sürü maddenin hepsinde de son derece haklı olduğunu söyleyebilirim, ben yanlışım. İtalya konusunda yazdıklarımdan ötürü çok pişmanım

Real 2011den beri CLin elit takımlarından. Milan önce düzenli CLe katılsın reis

hayır ilk iletimi alıntılayan sensin, ilk iletinde cahil kelimesini sarfettin. Üslubunu rahatsız edici buldum. seninle herhangi bir konuyu mantık düzeyinde tartışma gereği duymadığım için mesajını da yüzeysel yanıtladım. Zaten daha fazla da uzamasını istemiyorum.

bu tartışmanın bitmesi için gerekirse sıraladığın bir sürü maddenin hepsinde de son derece haklı olduğunu söyleyebilirim, ben yanlışım. İtalya konusunda yazdıklarımdan ötürü çok pişmanım

Sana cahil dememistim yazdiklarina bir yigin cahillik demistim ki bunun da arkasindayim, bilgisiz ama iddiali bir paragrafti.

Her duyduguna ve gordugune cahilce degilmiscesine davranma cabani da takdir ediyorum.

Üst Alt