Prof. Dr. Mehmet Helvacı - Sayfa 70 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Prof. Dr. Mehmet Helvacı

Cevap: # Mehmet Helvacı

ungeren_demo.jpg

vi skal ses i den røde morgen

vi skal ses i den vågnende morgen

vi skal ses i den sidste morgen

vi skal ses i den nye morgen

oha lan dan cikti rastgele

vi ses imorgen min ven

Değerli Galatasaraylılar;Kulübümüz zor günlerden geçmektedir, bunun bilincinde olan her Galatasaraylı bugünleri hizmetle geçirmek zorundadır.
Kulübümüz için çalışanlar olduğu müddetçe hiçbir zorluk aşılamaz değildir.
Geçmişte bu yolda çok emek ve mesai sarfetmiş bir kimse olarak, bugün gayret içinde olanları takdir ve tebrik etmek benim için zevkli bir borçtur.
Bu yıl İçinde bulunduğum birçoğu uluslararası mahiyette bulunan akademik çalışmalar, Galatasaray gündemini çok olmasa bile gecikmeyle takip etmeme sebep olmaktadır.
Mazeretimin, Galatasaraylılarca anlaşılacağını ümit ederim.
Kulübünün geleceğini tehlikede gören her Galatasaraylı, bunu aşacak yöntemi düşünüp, kurgulayıp diğer Galatasaraylılara sunmak zorundadır.
Bugün genç Galatasaraylılarca başlatılan, "yönetimin güvenoyu için seçime gitmesini talep eden imza kampanyası" da bence yukarıda ifade ettiğim refleksin bir örneğidir.
Bu kampanyayı desteklemek ve büyük bir iyiniyetle bu işe girişen gençlere destek vermek; demokratik önceliklere sahip, Galatasaray geleneğini bilen herkes için bir zorunluluktur.
Bu girişimi kendi çıkarı için kullanmak isteyen kötüniyetli kimselerin bulunması mümkün ve doğaldır.
Bu durumun varlığı dahi kulüpleri için bir şey yapmak isteyen ve bunu genel kurulun hakemliği ile gerçekleştirmeyi talep eden Galatasaraylılara desteğe mani olmamalıdır.
Genel kurulun desteğini alan her düşünce ve oluşum; Galatasaraylıların ortak aklının eseridir ve buna saygı göstermek Galatasaraylı kimliğinin ön koşuludur. Bu koşula uymadan Galatasaraylı olunduğu söylense de, Galatasaraylı olunamaz.
Bu yüzden seçilmiş Başkan ve yönetimlerin de, bu hakemlikten kaçınması değil bu hakemlikten destek araması doğru olandır.
Geçmişte içinde bulunduğum yönetimin de, bu desteği araması için talepte bulunan ve mücadele eden bir Galatasaraylı olarak, genel kurulun hakemliğini talep eden imza kampanyasına destek verdiğimin bilinmesini isterim.
Bu açıklamayı yaptıktan sonra çağrının kötü niyetlilere olanak sağlamaması ve Galatasaray'ın asıl sorunlarını ortadan kaldıran bir mahiyete bürünmesi için bir eksikliğe dikkat çekmek isterim. Bence yapılan talebe mutlaka eklenmelidir.
Galatasaray'ın artık yeni zararlara tahammülü yoktur.
Bu sebeple genel kurulun hakemliğine başvuracak olmanın yanında mutlaka yeni zarar oluşturulmayacağı taahhüt edilmeli ve bu taahhüt yazılı bir metnin imzalanmak suretiyle imzalayanları bağlayan, sorumluluk altına sokan bir belge olarak kulübe teslim edilmelidir.
Bu tür bir belge düzenlemek isteyenler dilerlerse, kulüp arşivinde bulunan bizim metnimizi örnek olarak kullanabilirler
Geçmişte Başkan adayı olduğum sırada, aday yönetim kurulu üyelerimle birlikte böyle bir metni imzalamış ve divan başkanlığına seçim çalışmalarına başlarken bizzat teslim etmiş bir kimse olarak artık mevcut veya yeni seçilecek yönetimlerden asıl talebin bu olması gerektiğini düşünüyorum.
Bu kapsamda sosyal medya ve internet sitelerinde Başkan'ın doğum gününü kutlamam konu edilerek hakkımda oluşturulmaya çalışılan algıyı da kınamam ve bunu ortaya çıkaran kimliği belirsiz yapıya da kısaca işaret etmem gerekmektedir.
Bugün ülkemizde hakim olan kurumsallık ve ilkesellikten uzak anlayış gösterilen nezaketi anlamaktan uzak bilinçsiz bir kitleyi meydana getirmiştir.
Genel kurul konuşmamı dinleyenlerin çok iyi bildiği gibi, yaptığım Galatasaraylılara eleştiri ve demokratik düşünce ifade etmenin nezaketle de yapılabileceğini göstermekten ibarettir.
Galatasaraylıların Başkanlarını ve yönetimlerini en sert şekilde eleştirseler de, aynı gün aynı genel kurulda nezaketlerini de esirgemeyeceklerini gösteren sembolik bu yaklaşım, genel kurulda herkesin alkışları ile sonuçlandı ama bu herkesin ibra etmesini gerektirmedi. Kaldı ki ben de mali bakımdan ibra lehine oy verip, idari bakımdan aleyhte oy kullandım.
Bunu bilmek ve görmek ise ancak objektif ve iyiniyet sahipleri için mümkündür.
Üstelik koskoca Galatasaray Genel Kurulunun son konuşmamın son kısmında bir doğum günü kutlaması nedeniyle kararını oluşturduğunu ileri sürmek bilinçsiz ve saygısız bir yaklaşımdır ki; Genel kurulun hakemliğine güvenen ve talep eden kimselere yakışmaz.
Hepimiz şüphesiz Galatasaraylıyız ve Galatasaraylılığımızın tartışılmasına izin vermeyiz. Ancak bu durum birbirimizden Galatasaray'ı ve ona ilişkin bilmediklerimizi öğrenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Ben benden önceki Galatasaraylılardan çok şey öğrendim, umarım başkaları da bu olanaktan yararlanabilir.
Galatasaraylı; hergün yeniden ve daha iyi bir Galatasaraylı ve İNSAN olabilmek için bilgiye ve bilgeliğe açık olandır.
Son söz olarak; yaşasın ilkeleri, ortak aklı ve renkleriyle Galatasaray.
Saygılarımla.

#Kral

Camiayı terim konusunda karıştırması gereken ve bunu başarabilecek belkide tek isim brütüs helvacıdır aksi halde herkes salağa yatmaya devam edecek

Polattan bizi kurtardın gereğini yaptın sıra burağa verilecek ültimatomla ftnin ipini çekmekte

Son 1 şarkı

Üst Alt