Program Yardım !... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Program Yardım !...

Kendim için kaliteli, işlevli ve hafif bir disk birleştirme programı ve
Anadolu'dan arayan bir dostum için de Firefox u eski versiyon olduğundan,
eklenti kısıtlamasından kurtulmak için 56 mı, 60 mı, 62 mi kullanayım diye soruyor.
Ben ona opera veya chrome tavsiye ettim ama, buna alıştım diye Firefox da ısrar etti..

Sizce disk birleştirme prg ve tarayıcı ne olmalı ???

Not: Bilgisayar _ Win 7 _ 32-Bit

Disk birleştirme eğer disklerden biri boş ise Windows üzerinden bile oluyor.
Mesele sadece diski birleştirmek değil, fonksiyon olarak da geniş yelpazeli olana bakıyorum.
sadece tek bir klasör veya dosya üzerinde işlem yapabilecek ve sistem dosyaları üzeridede otoriter ola bir kapsamlı bişeye bakıyom dostum.

Ayrıca windows un kendi defrag ına güvenmiyorum
kafasına göre diske paylaşım yaparak daha da dağıtıyor dosyaları..

Ayrıca en yeni tarayıcılara da güvenmiyorum. Yeterince test edilip stabil fgarantisi olmayan update versiyonları piyasaya veriyolar.
Kullanıcılar sonra donmadır, abuk subuk işe yaramayan ama ram de kullanıcıdan habersiz gereksiz stoklar lar veya blok gaspı gibi bi sürü işlerle hız sıkıntısına ve hatta makine kasmalarına neden oluyolar.

Şahsen ben, stabil veya kendi menüleri üzerinden kontrol altında tutulabilen
birkaç senelik eski versiyonları DAHA KULLANIŞLI VE SAĞLIKLI buluyorum...

Bunun sistem kontrolü işlevleri için prg mım var tşş.
Bana sadece kapsamlı disk birleştirici lazım. Bu tip programlar sistem ilişikli çalıştığı için, o anda kullanılmakta olan dosyalarda hakimiyetleri de sınırlı kalıp bağımsız olamayabiliyolar. Ve usb bellek üzerinden sistem desteksiz PORTABLE OLARAK da iş/işlem yapamıyolar çoğunlukla..
Bilmem anlatabildim mi..

Son düzenleme:
disk birleştirme programları her zaman hatasız çalışmıyor. Bu yüzden diskinizdeki bilgileri aktarmak için başka bir harddisk alıp ona atın. Önemli bilgiler ise kaybetme riskine girmek istemezsiniz herhalde.

Partition EaseUS veya Paragon yine masraf yapmak istemiyorum derseniz bunlar sizin aradığınız programlar...

Bunun sistem kontrolü işlevleri için prg mım var tşş.
Bana sadece kapsamlı disk birleştirici lazım. Bu tip programlar sistem ilişikli çalıştığı için, o anda kullanılmakta olan dosyalarda hakimiyetleri de sınırlı kalıp bağımsız olamayabiliyolar. Ve usb bellek üzerinden sistem desteksiz PORTABLE OLARAK da iş/işlem yapamıyolar çoğunlukla..
Bilmem anlatabildim mi..
:(

Araba mı seçiyorsunuz sayın Tamer bey?
:)
Arabayı arasıra birkaç saat kullanırsınız, arıza da servise gidersiiz düzelir bi daha yapmaz.
Ama bilgisayar artık hayatın bir parçası, her zaman içiçesiniz. Yani yeni srunlarla içiçe olmamak için seçici olmak ZORUNDASINIZ...
Bu mesajı yazdığın cihazın devamlı problem çıkaran bir sorunu olduğunu farzet...

disk birleştirme programları her zaman hatasız çalışmıyor. Bu yüzden diskinizdeki bilgileri aktarmak için başka bir harddisk alıp ona atın. Önemli bilgiler ise kaybetme riskine girmek istemezsiniz herhalde.

Partition EaseUS veya Paragon
Bunlar ne ???;D

Konumuz disk biirleştirme dostum; partition bölme/toplama değil, yazdıkların Fdisk(DOS) işleri..

Bu işlerin içinde Partition Magic den vazgeçme... Eski kullanılmayan FAT32 disklerini NT tabanlı işl.Sist. kullanabilmek için İÇİNDEKİ DOSYALARA ZARAR VERMEDEN, Formatsız NTFS e bile çevirip 4GB+ dosyalar filmler için arşiv desteğine atabilirsin..:ka:

Son düzenleme:
Bunlar ne ???;D

Konumuz disk biirleştirme dostum; partition bölme/toplama değil, yazdıkların Fdisk(DOS) işleri..

Bu işlerin içinde Partition Magic den vazgeçme... Eski kullanılmayan FAT32 disklerini NT tabanlı işl.Sist. kullanabilmek için İÇİNDEKİ DOSYALARA ZARAR VERMEDEN, Formatsız NTFS e bile çevirip 4GB+ dosyalar filmler için arşiv desteğine atabilirsin..:ka:

neyse disk birleştirme deyince aklım oraya gitti. Zaten Ssd kullanıyorum Pc lerde, disk birleştirme 3-4 senedir yapmadım. benim için tarih olmuş birşey.

neyse disk birleştirme deyince aklım oraya gitti. Zaten Ssd kullanıyorum Pc lerde, disk birleştirme 3-4 senedir yapmadım. benim için tarih olmuş birşey.
Windows un kendi işlevli fonksiyonu da var bu işler için..... aklında bulunsun.

Bilgisayarım/sağ klik/yönet/Disk yönetimi......... Harici diskler için bölme/boyutlama/birleştirme falan biçilmiş kaftan :cigara: TAVSİYE...:ka:

Üst Alt