Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Programlama Ögrenmede İstenilen Seviyeye Ulaşma Süreci?(Javascript,php)

Javascript ve php ogrenmeyi dusunuyorum şu siralar.
C c++ java jquery ado.net hepsinden biraz bilgim var ama istedigim gibi gelistiremedim kendimi.

Javascripte en azindan orta seviyeye ulaşabilmek icin nasil bir yol izlenmeli?

Senin yazilim konusunda ne kadar istikrarli olmana bagli bence. Eger cok istikrarli olup pes etmezsen pek uzun surecegini sanmiyorum.

Her kodlama dilinin ana mantığı algoritmadır. Algoritma kurmayı öğrenirsen bütün dilleri öğrenmiş sayabilirsin kendini.
Ben her şeyin temelini öğrenmekten yanayım. Yazı yazmak istiyorsan harfleri öğrenmelisin. Aynı bu şekilde bir kodlama dilde uzmanlaşmak ve kodlamak istiyorsan giriş konularına vakıf olmalısın. Javascript'te temel algoritma yapman yeterli hatta çoğu zaman basit matematik yeterli olur. Aşağıda sana bu konuyla alakalı bir javascript eğitimi videosu paylaşıyorum. Sanıyorum ki yardımcı olacaktır.

Javascript Dersleri (Türkçe) - Yakın Kampüs - YouTube

Her kodlama dilinin ana mantığı algoritmadır. Algoritma kurmayı öğrenirsen bütün dilleri öğrenmiş sayabilirsin kendini.
Ben her şeyin temelini öğrenmekten yanayım. Yazı yazmak istiyorsan harfleri öğrenmelisin. Aynı bu şekilde bir kodlama dilde uzmanlaşmak ve kodlamak istiyorsan giriş konularına vakıf olmalısın. Javascript'te temel algoritma yapman yeterli hatta çoğu zaman basit matematik yeterli olur. Aşağıda sana bu konuyla alakalı bir video javascript eğitimi videosu paylaşıyorum. Sanıyorum ki yardımcı olacaktır.

Javascript Dersleri (Türkçe) - Yakın Kampüs - YouTube
Hocam bende tam bugun bu playlisti yer imlerine kaydetmistim :)
Tesekkur ederim cevabiniz icin.

Öncelikle mantığını iyi öğrenmen gerekir daha sonra sürekli üstüne koymalı, programı sürekli karıştırman lazım. Ne kadar çok pratik o kadar iyi.

algoritma kurmayı hangi seviyede bildiğini bilmiyorum ama belli bir seviyede biliyorsundur saydığın diller için gerekli çünkü , algoritma mantığını tamamen oturttuğunda diğer yazılım dillerini öğrenmen pek uzun zaman almaz tabi bazı diller için iyi bir seviye ingilizce ve eğer yapay zeka üzerine yoğunlaşacak isen diferansiyel bilmen lazım bende c# java ve python dillerini intermediate seviyede biliyorum bende php öğrenmek istiyorum bunun için güzel bir kaynak önerebilecek var mıdır ?

algoritma kurmayı hangi seviyede bildiğini bilmiyorum ama belli bir seviyede biliyorsundur saydığın diller için gerekli çünkü , algoritma mantığını tamamen oturttuğunda diğer yazılım dillerini öğrenmen pek uzun zaman almaz tabi bazı diller için iyi bir seviye ingilizce ve eğer yapay zeka üzerine yoğunlaşacak isen diferansiyel bilmen lazım bende c# java ve python dillerini intermediate seviyede biliyorum bende php öğrenmek istiyorum bunun için güzel bir kaynak önerebilecek var mıdır ?
Emrah Yuksel Php konusunda basarali youtube ve udemyde dersleri var.

C c++ java jquery ado.net hepsinden biraz bilgim var ama istedigim gibi gelistiremedim kendimi.

Yaklaşık olarak aynı şeyleri yaşamış ve acı tecrübeler edinmiş biri olarak nasıl bir yol izlenmemeli fikir verebilirim; bir heves başlayıp yarım bırakmak,öğrendikten sonra pekiştirmeyip proje yapmamak,belirli bir yerden sonra isteksiz olmak soğumak ve başlamayı ertelemek :(
Ertelememek niye yazdım çünkü bende çok şey öğrenmeyi düşündüm bir aralar sonra birdahaki hafta başlarım sonra öbür hafta diye diye nerdeyse 1 sene geçecek

hacker mi olacan yusuf

Şaka bi yana arkadaşımın 2 senesini almıştı ortalama-üstü diyordu kendine. O temel seviyeden başlamıştı ama

Son düzenleme:

jquery ajax bu tip şeyler zaten bilinmeden php js kullanmak hep havada kalır. yunus güzel şeyler söylemiş bende katılıyorum yazdıklarına. dil syntax önemli değil, işin temeli önemli. machine learning, image process, data mining(bigdata) gibi güncel konular hakkında kendini geliştirmeni öneririm ben. yazılım işinde parada kariyerde artık buralardan geçiyor. hepsi birbirine bağlı konular.

yerli-yabancı kaynak, tavsiye vs. istersen yardımcı olabilirim.

PHP için - PHP: Hypertext Preprocessor
Javascript - CSS - HTML v.s. için de W3Schools Online Web Tutorials

Bunun dışında Google gibi arama motorları da istediğiniz her şeyi çıkartır.

Ama yıllar önce bu işe başlarken bana tavsiye edilen ve şu an benimde aynı düşüncede olduğum husus eğer PHP ve Javascript gibi Web Programlama dallarında ilerlemek istiyorsanız en önemli konu en başta HTML'i iyi öğrenmekten geçer, aksi halde ileride çok sıkıntı çekersiniz.

Programlama dillerinde algoritma bilmek lazım doğru konuşuyorsunuz. Fakat ben hocalarımdan öğrendiğim en önemli şeyi söyleyeyim 0 ve 1 lere hakim olun önce sonra yazılım öğrenin derlerdi :)

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Programlama dillerinde algoritma bilmek lazım doğru konuşuyorsunuz. Fakat ben hocalarımdan öğrendiğim en önemli şeyi söyleyeyim 0 ve 1 lere hakim olun önce sonra yazılım öğrenin derlerdi :)

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tabiki binary numaralari bilmen lazim buda algorithmanin bir parcasi zaten. Bilgisayarin nasil icerikleri sakladigini bilmen lazim yoksa yazdigindan sende birsey anlamazsin :). Atadigin verilerin nerelere gittigini bilmek cok onemli.

Neden javascript ve php? Uzun vade de ki hedefin neler?
Ogrenmesi daha kolay daha pratik teoriye bogulmadan kucuk capli projeler uretebilmek mumkun.

Uzun vadede ki hedef php js pyhton javaya hakim olup Yazilim gelistirme unvanina sahip olmak.Hem freelanca olarak hemde bir sirkette calisip para kazanmak diyelim :)

jquery ajax bu tip şeyler zaten bilinmeden php js kullanmak hep havada kalır. yunus güzel şeyler söylemiş bende katılıyorum yazdıklarına. dil syntax önemli değil, işin temeli önemli. machine learning, image process, data mining(bigdata) gibi güncel konular hakkında kendini geliştirmeni öneririm ben. yazılım işinde parada kariyerde artık buralardan geçiyor. hepsi birbirine bağlı konular.

yerli-yabancı kaynak, tavsiye vs. istersen yardımcı olabilirim.
Yerli kaynak konusunda tavsiyelerini paylasirsan seviniriz hocam :)

Üst Alt